Simpson Duke 3 Best Badger Fırça
Teşekkür ederim @eskiuye3315 üstadım. Benim elimden şu ana kadar 8 fırça geçti. Onlarla kıyaslama imkanı buluyorum. Bana gelen Duke 3 kıllarını beğendim ben ama sınırlı bir karşılaştırma imkanı var yine de. Best Badger kıllar hoşuma gidiyor ama keyifli tıraş olmak istediğimde Silvertip veya elimdeki fan tipi TGN Finest fırçayı tercih ettiğim oluyor.
Sağolun üstadım.

Şu an fırçaya ara veriyorum biraz üstad. Aklımda birtek Chubby 2 Super kaldı, o da zaten başka bahara kaldı Smile.
Emeginize saglik, guzel bir inceleme, bende firca alacagim fakat hangisini alsam karar veremedim, duke 3 hergun kullanima uygun demissiniz fakat chubby serisi de kafami karistiriyor, ikisi arasinda ne fark var acaba?
Üstadım elinize sağlık. Fırça dünyasına henüz sizin kadar girmedigimden bu başlığı geç okudum. Iyi gunlerde kullanin.
Teşekkür ederim @bayercy üstadım, ben de artık abartmamaya gayret gösteriyorum Blush.

@iceman_54 komşum, chubby fırçalarda loft boyu daha kısa ayarlanıyor ve kıllar daha yoğun şekilde paketleniyor. Knot çapları da diğer fırçalara kıyasla biraz daha yoğun oluyor. Mesela Simpson Chubby 1 24-25mm, Chubby 2 27 mm, Chubby 3 28 mm düğüm çapına sahip sanırım. Değerler yaklaşık böyle ama tam değerlerden emin değilim. Düğüm çapının büyük olması ve loft uzunluğunun kısa olması nedeniyle fırça yüzde dağılmıyor, hatta belki aşırı küt duruyor yüzde.

Peki ne işe yarıyor bu ? Şayet sert ve yoğun bir kıl sakal yapısına sahipseniz köpüğün kıl aralarına daha iyi işlemesini sağlıyor ve masaj etkisi daha fazla oluyor. Ama dezavantaj olarak fırça yüzde çok dağılmadığından bende etrafa köpük sıçraması bayağı fazla oluyor. Duke 3 24 mm. düğüm ile hem 22 mm lik düğümlere nazaran daha az dağılıyor yüzde hem de Chubby etkisi gibi yüzde küt durmuyor. O yüzden bu fırçayı sevdim ben. Ayrıca 24 mm günlük kullanım için bayağı ideal bir düğüm çapı.

Bana sorarsanız fikrimi belirteyim. Şayet Chubby alacaksanız mümkünse Chubby 2 düşünün, ve mümkünse nispeten daha yumuşak kıl yapısına sahip Super Badger kılları değerlendirin. Ben bir Chubby alacak olsam tercihim bu yönde olurdu. Çünkü Chubby 3 çok yoğun kalır gibi geliyor, Chubby 1'in etkisi de hemen hemen Duke 3 ile aynı olacaktır tahminim. Bende Chubby yapısında (sap chubby sap dizaynında değil ama kıl yoğunluğu ve loft uzunluğu öyle) bir Finest bir de Premium Silvertip fırça var, Premium Silvertip daha az köpük sıçratıyor etrafa, daha çok yayılıyor yüzde, günlük kullanım rotasyonuma daha çok sokuyorum onu.

Yine de yanlışım varsa arkadaşlar düzeltebilirse veya yorum ekleyebilirlerse memnun olurum Smile.
İyi günlerde kullanın hocam.
Teşekkür ederim @thehelsing komşum.
iştah kabartıcı yorumlar için elinize sağlık.
mornette usta aklıma soktu bu fırçayı Smile
sizin yorumlarınızda tuz biber ekti
bu alım hızım devam ederse muhtemelen mesleği değiştirip berber dükkanı açaçağım.
mornetto ustaya selamlar Smile

Saygılar Özgün üstadSleepy

Bi başlık açıcam zaten yakında,

Eskitemediğimiz ürünler diye,

En son ne aldınız sanırım tüm dünyada en hızlı bizim forumda çalışıyodurBig Grin

Az biraz eskitelim, kullanalım tüm forumca.

Eskidikçe kıymetlenir bi simpson, bi plisson, rooney..

Bunları paylaşalım azcık da Big Grin
bayanlara inat erkek kozmetiginde inanilmaz bir hizda tuketim var
yetkililere duyrulur
daha cok urunun turkiye piyasasinda olmasi dilegiyle
Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,474 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 887 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,823 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,664 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,736 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,482 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,392 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,449 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,473 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,752 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: