Merhaba geleneksel tıraş
hknz öncelikle foruma hoşgeldiniz. Genellikle forumu incelemişseniz başlangıç setlerinde DE olarak Edwin Jagger DE89, Mühle R89'u görmekteyiz. Bu açıdan seçiminiz gayet doğru, mild bir alettir, keskin bir jiletle kullanılması öneriliyor forumdaki birçok arkadaşımız tarafından. Tabiki jilet seçimine gelecek olursak, burada daha çok deneme yanılma yöntemi geçerlidir. Yüzünüze en uygun jileti deneyerek bulacaksınız. Jiletle ilgili diğer bir tavsiyem ise tekniğiniz oturana kadar çok keskin (Feather gibi) bir jiletle tıraş olmamanız gerektiğidir Smile.

Sabun konusuna gelirsek, ben Kıbrıstayım tek bulabildiğim şey Arko Tıraş kremi, Nivea Tıraş kremi ve Arko kremli berber tıraş sabunu. Ben de sizin gibi Arko tıraş sabunu ile başladım, yeni sabun henüz alamadım, zira burada yok. Sabunla ilgili tavsiyem diğer üyeler gibi Cella, Speick ve Tabac üstüne olacaktır. Tabiki bunun haricinde bir dünya var tıraş sabunu, kremi konusunda Big Grin.

Neyse laf çok uzadı, tekrardan hoşgeldiniz, bol köpüklü, tahrişsiz, kesiksiz tıraşlar dilerim
Hoşbulduk Mehmet Kiraz, Kıbrıs'a selamlar. Sizde de ej de89 mu var?
(30/11/2014, Saat: 06:12)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hknz öncelikle foruma hoşgeldiniz. Genellikle forumu incelemişseniz başlangıç setlerinde DE olarak Edwin Jagger DE89, Mühle R89'u görmekteyiz. Bu açıdan seçiminiz gayet doğru, mild bir alettir, keskin bir jiletle kullanılması öneriliyor forumdaki birçok arkadaşımız tarafından. Tabiki jilet seçimine gelecek olursak, burada daha çok deneme yanılma yöntemi geçerlidir. Yüzünüze en uygun jileti deneyerek bulacaksınız. Jiletle ilgili diğer bir tavsiyem ise tekniğiniz oturana kadar çok keskin (Feather gibi) bir jiletle tıraş olmamanız gerektiğidir Smile.

Sabun konusuna gelirsek, ben Kıbrıstayım tek bulabildiğim şey Arko Tıraş kremi, Nivea Tıraş kremi ve Arko kremli berber tıraş sabunu. Ben de sizin gibi Arko tıraş sabunu ile başladım, yeni sabun henüz alamadım, zira burada yok. Sabunla ilgili tavsiyem diğer üyeler gibi Cella, Speick ve Tabac üstüne olacaktır. Tabiki bunun haricinde bir dünya var tıraş sabunu, kremi konusunda Big Grin.

Neyse laf çok uzadı, tekrardan hoşgeldiniz, bol köpüklü, tahrişsiz, kesiksiz tıraşlar dilerim

Komşum Rum tarafına geçen bir arkadaşınızdan rica edin. Rum tarafında Cella dahil pek çok ürün bulunuyor. Özellikle Debenhams'a bakılabilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoşgeldiniz. Bu Cella çok övgü alıyor, ve ben de çok merak ediyorum..
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Hknz komşum foruma hoşgeldiniz.Yukarıda üstatların önerilerine katılıyorum.Benimde önerim 90.-TL EJ ye vereceğinize 150.-TL'ye progress alıp hem mild hem agresif kullanabilirsiniz.Makina ve ürünler İMPA ticeret Mustafa Bey'de mevcut,arko yerine tabac,cella vs. gibi iyi bir sabunla başlamanızı öneririm.Jilet konusu deneme yanılma yoluyla çeşitli markalardan 1 er paket alıp deneyin,uygun olanıyla devem edersiniz.
Fırça konusunda TİPSOFT'un herhangibir modelini ısrarla tavsiye ederim.
Ben Muhle 89 ve progress kullanıyorum o nedenle tercihimi progressden yana kullandım,sabun ve jilet seçimine, deneyerek siz karar vereceksiniz.Fırçalardan ise yıllardır birçok domuz ve sentetik fırça kullandım ancak Tipsoft domuz kılı fırçalar tıraşınızı bir basamak ileriye taşıyacaktır.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(30/11/2014, Saat: 19:21)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hknz komşum foruma hoşgeldiniz.Yukarıda üstatların önerilerine katılıyorum.Benimde önerim 90.-TL EJ ye vereceğinize 150.-TL'ye progress alıp hem mild hem agresif kullanabilirsiniz.Makina ve ürünler İMPA ticeret Mustafa Bey'de mevcut,arko yerine tabac,cella vs. gibi iyi bir sabunla başlamanızı öneririm.Jilet konusu deneme yanılma yoluyla çeşitli markalardan 1 er paket alıp deneyin,uygun olanıyla devem edersiniz.
Fırça konusunda TİPSOFT'un herhangibir modelini ısrarla tavsiye ederim.
Ben Muhle 89 ve progress kullanıyorum o nedenle tercihimi progressden yana kullandım,sabun ve jilet seçimine, deneyerek siz karar vereceksiniz.Fırçalardan ise yıllardır birçok domuz ve sentetik fırça kullandım ancak Tipsoft domuz kılı fırçalar tıraşınızı bir basamak ileriye taşıyacaktır.

syg

Tipsoft porsuk demek istediniz sanıyorum komşum Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(30/11/2014, Saat: 19:58)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipsoft porsuk demek istediniz sanıyorum komşum Smile

Kusura bakmayın,sehven domuz yazmışım,tabiki Tipsoft porsuk olacak.

syg
(30/11/2014, Saat: 20:05)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kusura bakmayın,sehven domuz yazmışım,tabiki Tipsoft porsuk olacak.

syg

Ne demek hocam ne kusuruSmile ama şimdi aklıma girdi acaba birde domuz mu yapsakSmile

e mail adresim tipsol@me.com
Başka forumlarada üyeyim.Sağolsun arkadaşlar orada da çok yardımcı olurlar ancak geltir bu konuda bir tık ileride teşekkürler komşular. Pitbull komşum haklısım progress güzel ancak ben 10 gün önce sadece sentetik fırça ve tıraş sabunu ile kartuşlu kullanayım derken, sonra yumamı alsam ws de classic mi oldu. Sonra ej de89 girdi aklıma, porsuk fırça girdi. Nereden nerelere geldim yani :-) tipsol üstat domuzda deneyin fakat ben piyasada sentetik fırça ihtiyacının da yüksek seviyede olduğunu düşünüyorum. Hatta tıraş aleti işine de el atmanızı tavsiye ederim.
(30/11/2014, Saat: 21:38)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başka forumlarada üyeyim.Sağolsun arkadaşlar orada da çok yardımcı olurlar ancak geltir bu konuda bir tık ileride teşekkürler komşular. Pitbull komşum haklısım progress güzel ancak ben 10 gün önce sadece sentetik fırça ve tıraş sabunu ile kartuşlu kullanayım derken, sonra yumamı alsam ws de classic mi oldu. Sonra ej de89 girdi aklıma, porsuk fırça girdi. Nereden nerelere geldim yani :-) tipsol üstat domuzda deneyin fakat ben piyasada sentetik fırça ihtiyacının da yüksek seviyede olduğunu düşünüyorum. Hatta tıraş aleti işine de el atmanızı tavsiye ederim.

Komşum haklısın,ancak bu işin sonu yok o nedenle daha sonra kullanmayıp satacağın,hediye edeceğin veya kullanmayacağın ürünleri almaman doğru olur,nokta atışı yani Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 899 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,667 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 728 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,993 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 775 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı