Jiletleri dönüşümlü kullanmak
Merhaba,

Favori jiletim feather idi. Bir-kaç aydır kullanıyorum ve konforundan çok memnunum. Daha doğrusu son günlere kadar memnundum. Genelde Merkur 34 HD ile tıraş oluyorum. Son günlerde tahriş hissettim. Personna ile tıraş oldum. Bu sefer de o iyi geldi ki ilk denemelerimde tahriş olmuştu yüzüm. Bir süre personna ile devam edeceğim.

Sorum şu: jiletleri dönüşümlü kullanan kimse var mı? Sürekli aynı jileti kullanmak sıkıntı yaratır mı?

Selamlar,

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jilet serisinde bir problem olmasın ? Son dönemde yeni paket mi açtınız mesela. Bence problem olmaması lazım sürekli aynı jileti kullanmanızın.
www.BarbarosRazors.com

Theunnamed komsuma katılıyorum sürekli kullanmak bir sorun oluşturmaz. Personna iyi gelmesi sanırım tekniğiniz oturduğu ve cilt alıştığı için. Bir süre Personna kullanın bakarsınız daha memnun kalıp ondan devam edersiniz. Bence dönüşümlü de kullanılabilir(bir dönem yaptım), sadece tek jilet de kullanılabilir. Ikisinin de sakıncası olacağını sanmıyorum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(26/10/2014, Saat: 09:47)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Theunnamed komsuma katılıyorum sürekli kullanmak bir sorun oluşturmaz. Personna iyi gelmesi sanırım tekniğiniz oturduğu ve cilt alıştığı için. Bir süre Personna kullanın bakarsınız daha memnun kalıp ondan devam edersiniz. Bence dönüşümlü de kullanılabilir(bir dönem yaptım), sadece tek jilet de kullanılabilir. Ikisinin de sakıncası olacağını sanmıyorum.

Sıklıkla kullandığım Treet tıraş bıçağının dün gece en son açıp taktığım jileti son derece rahatsız edici bir tıraş yaptı, keskinlik olarak pek fark görmedim ama tıraş sonrası olmaması gereken tahriş düşündürücü ..

Bence de paket içindeki sorunlu jilet ya da jiletlerden kaynaklanır genelde ..

Belli bir standart yok maalesef çoğu markada ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bir süre personna ile devam edeyim bakalım. Yeni bir kutu feather açarım sonra.
Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk
Eğer jilet haricinde kullandığınız sabun, alet, fırça hatta suyun sıcaklığı, yüzün tıraşa hazırlama kısmına kadar herşey aynı ise tek ihtimal jiletinizde problem vardır. Cilt ile uyum sağlayan jileti bulduğunuzda diğer ürünleri değiştirebilirsiniz. Birçok arkadaş daha ziyade alet ve jileti birlikte yorumlar. Aynı jilet farklı bir alette ayni cilde farklı bir deneyim yaşatıyor. Onu da aklınızin bir köşesinde bulundurun Wink
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,861 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Jiletleri Kullandıktan Sonra Nasıl Saklıyoruz Tahir 19 7,549 26/04/2021, Saat: 22:26
Son Yorum: onomasticon
  Kullanılmış Jiletleri Ne Yapmalı? r_u_h_ 25 35,227 21/08/2014, Saat: 01:36
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: