Kullanılmış Jiletleri Ne Yapmalı?
Kullanıp işiniz biten jiletleri ne yapıyorsunuz? Ben çöpe atıp sokak çocuklarının falan eline geçip insanları yaralamak için kullanmalarını veya kedilerin çöp karıştırırken kendilerini kesmeleri istemiyorum. Bunlar geri dönüştürülebilen şeyler, bunları toplayan, kullanan yerler var mı? Nereye verebiliriz?
Şimdilik ben sadece biriktiriyorum. Lütfen çöpe atmayın. Belirli bir miktara ulaşınca herhangi bir üreticiye gönderilebilir. Yeniden değerlendirilmesi için. Azmüsebatın fabrikasına yollanabilir mesela. Tabi baya biriktirmek lazım.
Vallahi ben de biriktiriyorum. dediğiniz sebepten ben de çöpe atamıyorum.
sonra bi döküm fabrikasına gittiğimde filan götürmeyi planlıyorum. veya en kötü toprağa filan gömerim. ağaçlara demir olur.
Saygılarımla
Bugün ciddi ciddi bu meseleyi düşünüyordum. Kullandıgım tıraş bıçagını aldım elime çöpe atmak istemedim apartmanın bahçesine bırakmak istemedim çünkü aklıma hep olabilecek kötü şeyler geliyor. Muhtemelen bende apartmanın bahçesine gömecegim ama yanlış anlaşılmaktan da korkuyorum Big Grin
Katılma tarihi: 2011
Kutu kola nın içine topluca atılabilir .Soktuğumuz deliğide bantla kapamak şartıyla Big Grin Tabi bunuda normal çöpe değilde geri dönüiümlü şekilde atmak gerekir.
Ben de biriktiriyorum jiletlerimi geri dönüşüme gönderilebileceği gibi(nasıl gönderilecegi hakkında benim de bilgim yok) toprağa gömmek de bir çözüm.
Şimdilik sadece biriktiriyorum jiletler iyice çoğalsın yine konuşuruz buradan.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
atılacaksada yenı cıkarılan jıletın paketıne sarılarak atılmalı enazından
(usturaya kırılanlarıda bır bloknot yapragına sararak atıyorum)
jılet cıplak cope atılmaz kesınlıkle ve kesınlıkle...

ben bir sakız kutusunun üzerini kumbara gibi açtım
tam jıletde atabiliyorum yarımda
kırıklarıda kenar parçalarınıda
biriktiriyorum

doldukça gömüyorum

73jmvm.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Jileti kendi kağıdına sarıyorum. Önce ortadan dikine kırıyorum kağıt içinde. Sonrada üstten ve alttan bastırıp bir daha kırıyorum. Böylelikle paket içinde 4 parçaya ayrılmış oluyor. Sonra o kağıdın üzerine başka bir kağıt sarıp (Kendi kendine çözülmeyecek şekilde sarıyorum) çöpe atıyorum... Benim bu şekilde sararak çöpe attıgım jiletle kendini kesecek bir insan varsa bu başarısından dolayı onu tebrik ederim... Artık çöp karıştırırken, o kağıdında içini açıp, kat kat sarılmış jileti çıkarıp kendini kesebiliyorsa ben onun aklından zoru oldugunu düşünürüm... Kaldı ki öyle bir insan eninde sonunda kendini başka şekilde de olsa yaralar...
ben şimdilik biriktiriyorum. ya döküme vereceğim ya da ağacın dibine toprağa gömeceğim.
Saygılarımla
merhaba,
aklıma geldi, merkür platinium ve zaza jilet kutularının arkasında kullanılmış jiletler için yer var. diğerleri de yapsa aslında güzel olabilir.
selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jiletleri Kullandıktan Sonra Nasıl Saklıyoruz Tahir 19 7,551 26/04/2021, Saat: 22:26
Son Yorum: onomasticon
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 40,029 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Jiletleri dönüşümlü kullanmak Viyaduk 5 6,548 26/10/2014, Saat: 23:03
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: