yeni başladım :)
(30/08/2012, Saat: 00:15)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet evet bu, ben de zor bulunduğunu tahmin ediyorum. bütün jiletleri denerken aynı sabunu ve fırçayı kullanıyorum ve hepsini usturada deniyorum. şartlar eşit bende, ama dediğim gibi tıraşta kullanılan şap hariç her ürün kişiden kişiye oldukça değişkenlik gösteriyor. o yüzden birşey diyemem Smile lakin bana kalırsa yeşil astradan bir gömlek üstün, hem daha rahat hem daha iyi alıyor bende. diğer rapiraları (2 çeşit denedim biri gri paket, diğeri ne renkti hatırlamadım şimdi) hiç beğenmemiştim, "nesini metediyorlar yahu?" da demiştim hatta Smile bundan bahsediyorlarmış meğerse Smile pampa.

Ohtaran komşum biraz daha dene jileti, sonra stoklamak istersen ben sana temin ederim buradan. Benim toptancımda bol bol var. Zaza aristokrat da satıyor isteyene, kolay kolay bulamazsınız. Ascoda var o da ucuzdu galiba.

Rapira'nın en son 100'lüğü 12 lira olmuştu bana 10'dan vermişti. yine o fiyattan verir mi bilmiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(30/08/2012, Saat: 00:16)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/08/2012, Saat: 00:00)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rapira%2Bold.jpg

Sad hocam sanırım fotoğraftaki üründen bahsediyorsunuz ben neden o keskinliği anlamadım bilmiyorum Sad

Çünkü sakallarının sertliği ve/veya yoğunluğu aradaki farkları belli hissettirecek kadar fazla değil. Misal sana lord, shark krom, personna denetsem aradaki farkları çok fazla algılayacağını zannetmiyorum.

Algılarını geliştirmek istiyorsan yurt dışından detaylı sample packlerden al.

Shark-Super-Stainless-double-edged-razor...-Egypt.jpg
Hocam krom değil ama sharkın şu versiyonunu denedim elimdeki en kör jilet beğenilmeyen mavili pembeli rapiradan da kör buluyorum zazahan-nebioğlundan aldığım için sahte olacağını da düşünmüyorum o yüzden o kadarını anlayabildim hocam öldürmeyin o kadar Blush jiletin kesip kesmediğine sadece favorimden çeneme doğru inerken sakal bırakıp bırakmadığına bakarak karar veriyorum. Şuana kadar Astra ve Perma da bunu gördüm. Derby, Rapira kabul edilebilir vaziyette bırakıyor ancak Shark yoluyordu ustura denemelerimde sharkı kullandım ki memnunum kendime en az zararı hep onunla verdim yada hiç zarar vermedim Smile personna ise perma ile benzer görülüyor sanırım
rapiranın tutarsızlığına ölüyorum Confused
bir jileti süper çıkıyor, bir tanesi berbat. Sanırım beni tutarlılığı ile kalbimden vuran tek jilet derby oldu. yabancılar çok çok haklı sevmekte. PS'nin bile bazen düşük performansları çıkıyor içinden. Astra da fena değil.
Saygılarımla
sharkın aynı pakedinin bir de parlak olanı var. sizdeki mat olan mı sayın emirikio?
Saygılarımla
teşekkür ederim lord, bahsettiğiniz gibi biraz daha deneyeyim, aynı şekilde devam ederse size zahmet verebilirim.

papazeriği, mat olan kutu eski olan galiba, bende ikisinden de var, mat olan biraz daha iyiceydi sanki.

(30/08/2012, Saat: 00:18)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/08/2012, Saat: 00:15)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet evet bu, ben de zor bulunduğunu tahmin ediyorum. bütün jiletleri denerken aynı sabunu ve fırçayı kullanıyorum ve hepsini usturada deniyorum. şartlar eşit bende, ama dediğim gibi tıraşta kullanılan şap hariç her ürün kişiden kişiye oldukça değişkenlik gösteriyor. o yüzden birşey diyemem Smile lakin bana kalırsa yeşil astradan bir gömlek üstün, hem daha rahat hem daha iyi alıyor bende. diğer rapiraları (2 çeşit denedim biri gri paket, diğeri ne renkti hatırlamadım şimdi) hiç beğenmemiştim, "nesini metediyorlar yahu?" da demiştim hatta Smile bundan bahsediyorlarmış meğerse Smile pampa.

Ohtaran komşum biraz daha dene jileti, sonra stoklamak istersen ben sana temin ederim buradan. Benim toptancımda bol bol var. Zaza aristokrat da satıyor isteyene, kolay kolay bulamazsınız. Ascoda var o da ucuzdu galiba.

Rapira'nın en son 100'lüğü 12 lira olmuştu bana 10'dan vermişti. yine o fiyattan verir mi bilmiyorum.
Teşekkür ederim, ben de Astra düşünüyordum açıkçası. Makinelerin görünüşüne çok takıntılı olduğum için başka markaların hatlarında EJ estetiğini bulamadım. O yüzden makinem Mild olacak, dolayısıyla da dediğiniz gibi keskinlerden gideyim, çok da facia yaşatmayacağımı düşünüyorum cildime.

Hoşgeldiniz. Aynı makineyi kullanıyorum çok memnunum ve yeşil astra gibi keskin bir jilet ile güzel uyum yakaladılar. Zaten bu tip bilgiler forumda da var. Yeşil astra keskindir dilerseniz rapira-derby gibi daha az keskin bir jilet ile de deneyebilirsiniz ancak ej'den daha agresif aletlerle daha iyi olur. Mild alet-keskin jilet, agresif alet-keskin olmayan jilet ile ben güzel tıraşlar oluyorum. Forumu okumaya devam Smile
[/quote]
bende de mat olan var ve iyi performans alamadım. o zaman parlak olanı aramama gerek yok.
Teşekkür ederim hocam
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 00:45)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim lord, bahsettiğiniz gibi biraz daha deneyeyim, aynı şekilde devam ederse size zahmet verebilirim.

papazeriği, mat olan kutu eski olan galiba, bende ikisinden de var, mat olan biraz daha iyiceydi sanki.
Bir 89cu daha geliyor foruma Smile
(30/08/2012, Saat: 00:47)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, ben de Astra düşünüyordum açıkçası. Makinelerin görünüşüne çok takıntılı olduğum için başka markaların hatlarında EJ estetiğini bulamadım. O yüzden makinem Mild olacak, dolayısıyla da dediğiniz gibi keskinlerden gideyim, çok da facia yaşatmayacağımı düşünüyorum cildime.
(30/08/2012, Saat: 00:35)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sharkın aynı pakedinin bir de parlak olanı var. sizdeki mat olan mı sayın emirikio?
Saygılarımla

hocam parlaklıktan kasıt sağ alt köşedeki kırmızı figürlerin daha açık renkte olması ise evet çünkü mcorco denemem için bir paket vermiş ve önceden sahip olduğum shark ile o kırmızının tonları farklı.
Bastırmadıktan sonra makam aracı kullanır gibi sakin bir sürüş ile güzel zevkli bir tıraş yaşarsınız Smile

(30/08/2012, Saat: 00:47)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, ben de Astra düşünüyordum açıkçası. Makinelerin görünüşüne çok takıntılı olduğum için başka markaların hatlarında EJ estetiğini bulamadım. O yüzden makinem Mild olacak, dolayısıyla da dediğiniz gibi keskinlerden gideyim, çok da facia yaşatmayacağımı düşünüyorum cildime.
emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hoşgeldiniz. Aynı makineyi kullanıyorum çok memnunum ve yeşil astra gibi keskin bir jilet ile güzel uyum yakaladılar. Zaten bu tip bilgiler forumda da var. Yeşil astra keskindir dilerseniz rapira-derby gibi daha az keskin bir jilet ile de deneyebilirsiniz ancak ej'den daha agresif aletlerle daha iyi olur. Mild alet-keskin jilet, agresif alet-keskin olmayan jilet ile ben güzel tıraşlar oluyorum. Forumu okumaya devam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,596 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,989 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,587 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,435 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,872 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,048 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,934 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,444 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,181 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,275 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: