Neden Sahte Jilet Yapılır ??
Merhaba,
Jiletlerin neden sahtesinin yapılıp piyasaya sürülmeye çalışıldığını bir türlü anlamamışımdır. Zaten kullanan sayımız ne kadar ki bundan rant elde etmeye çalışılıyor! Dünya üzerindeki gerek ekonomik durumlardan, gerekse başka nedenlerden dolayı jilet kullanan kişi sayımız nereden bakarsanız bakın kartuş veya kullan-at tipi aletleri tercih edenlerin yanında gerçekten azdır.
Bugün artık kartuşların yanı sıra çok ucuza kullan-at aletleri de piyasada bolca var, hem kullanan sayısı da hiç de az değil. Buna rağmen üst kalitede jiletlerin yanında bir de Rapira gibi oldukça ucuz jiletlerin de sahtesi var, bendeniz daha geçen hafta bir 100'lük kutuyu çöpe attım!!
Gerçeği 6.- veya 7.- TL olan bu jiletlerin sahtesi kaça mal olacak ve sen bundan ne kazanacaksın? Jilet yapımı da öyle kolay bir iş değil bence ..
Kaçak içkiyi en az maliyet ile bir kaç parça bidondaki malzeme ile yapar şişelere doldurur satarsın da anlarım ama hayli bir makine ve malzeme gerektiren jilet yapımında neden sahtesi için emek verilir anlamam. Yapıyorsan ver bir marka ürettiğin jiletine, azıcık da özen göster, paşalar gibi sür piyasaya, mutlaka bir alıcı kitlesi olacaktır ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
benımde anlamadıgım bır konu
5 10 lıralık 100 adet jıletın
sahtesının olması

100 adet ıslenmıs kesilmiş bileylenmiş metal
200 adet jilet üstü baskı
100 jilet paketi
100 jilet paketi iç kağıdı
10 20 iç kutu
10 20 iç jelatın
1 dış kutu

el insaf...

bence bunu artniyetle yapıyorlar
kazanc cok olası gelmıyor banada
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Çinin sanayi geliştirme stratejileri bunun üzerinedir. seyyar satıcıda 5 liraya satılan kol saatlerinide anlamak mümkün değildir. Normalde kaliteli bir saat pili bile 5 liranın üzerinde. Adam komple saati 5 liraya veriyor. satışı yapan eleman en az %100 kar eder. Daha çinden o seyyar satıcının eline ulaşıcaya kadar birçok kişinin o üründen para kazandığı düşünülürse üretim maliyetinin ne olduğunu insanın aklı almıyor.
Herhangi bir ürün markası için çinde taklidi yapılması demek artık markalaşma aşamalarından birisi olarak görülüyor. Türkiyede üretilen bazı bisküvi ve makarnaların bile sahtesi üretiliyormuş.
Orijinal jileti üreten firma bir şekilde kar ediyorsa daha düşük üretim maliyetleriyle ve kalite kaygısı güdmeden, dandik hammaddlerle ve sıfıra yakın işgücü maliyetiyle yapılan üretim hayli hayli kar eder. Üstelik marka kaygısı da yok. Zaten asıl markanın pazarını çalıyor. Tek yapması gereken üretmek
Her hangi tüketim ürününü imal etme imkanlarına sahip girişimciler ''lisansız korsan sahte'' üretimleri her zaman yapar.
Adamın jilet yapabilecek tezgahları ve ambalajları bastırma imkanını varsa.Yüzbinlerce jilet yapacak ne kadar çok yaparsa o kadar kar'a geçecek.

Ülkemizde her şeyi çok pahalı aldığımız için cebimizde ''1 TL'' bize çok değersiz geliyor.Aradaki bayi,satıcı ve aracı zinciri 1 kuruşa aldığı ürünü bize 1 TL ye satıyor.

Çin ürünleri normal fiyatında satılıyor (kalite hariç).Binlerce ürünü toptan ithal edeceksiniz 1 TL satıcının elinde gücü olan bir değişim aracı.Alıcıysanız 1 TL çocuğun eline verilecek değersiz bir değişim aracı !
Sadece jliette değil sahtenin çakmanın her türlüsüne karşıyım:-)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Kartuş firmaları yaptırıyordur, gelenekselcileri yıldırmak içinBig Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
"Kartuş firmaları yaptırıyordur, gelenekselcileri yıldırmak için."

Aranan cevap bulundu.

tumblr_inline_mk804iTxab1qz4rgp.gif
kartuscular gırmez boyle seylere sanmam ama
ben jılet uretıcılerının bırbırlerını sabote etmek ıcın yapmıs
olmasını olası buluyorum Smile

nasıl olsa ellerınde jılet uretmek ıcın gereklı her ekıpman mevcut
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
İşin içine sahtecilik girerse piyasada ki kartuş sahteleri jilet sahtelerini 5'e katlar herhalde. Big Grin
bilemesi,baskısı,paketlemesi bozuk olan ürünlerin imha yerine bir takım işgüzarlar tarafından farklı kanallarla piyasaya verilmesi,benim teşhisim bu.
jilet dediğin şey toprağa tohum atıp ürün alınan bir şey değil..
bir sürü gelir gerirecek imalat kolu varken arkadaşların dediği gibi kim sahte jilet üretmek için bu kadar büyük meblağları döker sonu olmayan bir sektöre..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,850 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,383 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,051 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,503 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur