Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri
Beyler ben bu stresi 1-2 kere yaşadım.

Bir kez daha demiştim yine diyorum.

İMPA sana da yeter bana da. Maceraya gerek yok, boşu boşuna uğraşıyorsunuz. Çektiğiniz işkenceye değmez. Herşey var zaten impa'da sağolsun.
(22/12/2015, Saat: 20:52)Romario82 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler ben bu stresi 1-2 kere yaşadım.

Bir kez daha demiştim yine diyorum.

İMPA sana da yeter bana da. Maceraya gerek yok, boşu boşuna uğraşıyorsunuz. Çektiğiniz işkenceye değmez. Herşey var zaten impa'da sağolsun.

Evet, dediğiniz gibi İmpa'da bizlere fazlasıyla yetecek bollukta ve çeşitlilikte ürün var ama bu iş keyif ve hobi olunca insan daha fazlasını istiyor. Bir gün bir bakıyorsunuz yurt dışından sipariş vermişsiniz. Bazen biraz adrenalin iyi gelir Smile
(23/12/2015, Saat: 19:09)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, dediğiniz gibi İmpa'da bizlere fazlasıyla yetecek bollukta ve çeşitlilikte ürün var ama bu iş keyif ve hobi olunca insan daha fazlasını istiyor. Bir gün bir bakıyorsunuz  yurt dışından sipariş vermişsiniz. Bazen biraz adrenalin iyi gelir  Smile

Abi bende de aynı tutku söz konusu.

Şöyle bir formül ürettim kendimce.

Yurtdışına çıkan eşi dostu da uğraştırmamak için, kalacağı otele kargolatıyorum malı.

Hem kargo hem de gümrükten kurtulmak mümkün bu sayede.
Çünkü yurtdışı siteler genellikle bulundukları şehre ya da ülkeye verilen siparişlerde düşük bir kota karşılığında kargo bedeli almıyor en geç 2 günde de teslim ediyor.
(23/12/2015, Saat: 22:23)Romario82 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi bende de aynı tutku söz konusu.

Şöyle bir formül ürettim kendimce.

Yurtdışına çıkan eşi dostu da uğraştırmamak için, kalacağı otele kargolatıyorum malı.

Hem kargo hem de gümrükten kurtulmak mümkün bu sayede.
Çünkü yurtdışı siteler genellikle bulundukları şehre ya da ülkeye verilen siparişlerde düşük bir kota karşılığında kargo bedeli almıyor en geç 2 günde de teslim ediyor.

Amerika'ya giden bir arkadaşım söylemişti. Bu yöntemde bazı oteller hizmet karşılığı belli bir ücret talep ediyorlarmış ki bu sizin de belirttiğiniz üzere kargo ve gümrük masrafından az olur herhalde.
Merhabalar amazon sitesinden aldigim kozmetik urunler 2 parca tiras sabunu ve 1 tiras fircasi gumruk islemi uygulanmış..ben bir limitten sonrasi yasakli sanıyordum tamamen yasakliymis..teslim alabilmemin herhangi bir yoly varmi acaba?!forumda ebay'dan teslim edilenleri okumustum da..bilgi veren olursa sevinirim.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teslim alman çok zor. Eğer UKİM'den mektup gelir ve oraya gitmen söylenirse memurun insiyatifinde paketi alma ihtimalin var. Ama dediğim gibi çok az bir ihtimal (bunları İstanbul için yazıyorum).
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Dhl ile gelmis gorustum kozmetik tamamen yasakliymis dedi..istanbuldayim ukim olayini arastirim zor herhalde..

Vay arkadaş o kadar şey aldık gümrük yemedik şanslıymışız sanırım.
Sormayın gitsin cinslikleri tuttu herhalde..yada amazon'dan aldim belki faturasi uzerindedir hemen gorev aski ile gumruk isletmislerdir bilemiyorum bizim ulkede boyle.

DHL gümrüğe tabi dediyse hiç uğraşıp dil dökmeyin.
Benim bir montum hiçbir şekilde gümrüğe tabi olmadığı halde gümrüğe tabi tutuldu.
Üst yönetimlere kadar başvurdum, sonuç değişmedi.
Çaresiz , iadesini istedim,
İadesi için de birsürü prosedür var.

Kolay gelsin.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabun kabı ve sample kabı firmaları Soner 0 2,207 17/05/2019, Saat: 12:40
Son Yorum: Soner
  Sabun Kabı Migros muratti 7 12,634 23/02/2019, Saat: 16:20
Son Yorum: Zeyes
  Almanyadan sabun tavsiyesi Cheesepants 21 16,487 04/01/2019, Saat: 00:26
Son Yorum: Serjames
  GÜMRÜK SINIRI 22 EURO YA DÜŞÜRÜLÜYOR izbe 15 8,101 06/06/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: dikdik_s
  Süer Kozmetik - Rasoir Sabre France Kubilay 53 39,931 27/09/2016, Saat: 17:27
Son Yorum: cbaytan
  doa kozmetik ohtararan 39 39,333 24/03/2015, Saat: 02:31
Son Yorum: Bruce
  Gümrük'te takılan ürünler? padcom 11 15,795 14/06/2014, Saat: 09:56
Son Yorum: impaticaret
  Migros'un Arko sabun için yaptığı yenilik ve rossman kazimdikici 3 7,528 26/04/2013, Saat: 22:50
Son Yorum: candova
  Traditionalshaving + gümrük sorunları mı? ohtararan 1 5,976 26/04/2013, Saat: 17:31
Son Yorum: ohtararan
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,361 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: