Gümrük'te takılan ürünler?
Arkadaslar merhaba'
Bu forumda ilkinde sessiz sedasız yorumları okuyunca bende bu hobinin,keyfin mı diyin muptelasi oldum formun.vede cok hızlı konuya girdim.excutive-shaving'ten muhle 89 vede amazondan merkur vision alarak bende bu dünyaya adım attım.yalniz enson aldığım ürün gümrüğe takıldı neymiş kozmetik varmış yakın yaklaşık 400-500 tl gider dediller bende geri gönderin dedim.basina hic böyle birşey gelen arkadaslar varmi?
Bildigim kadariyla kozmetik varsa bu yasakli urunler kapsaminda. Tutun, cep telefonu gibi. Vergi vb. odemeler yapilarak da alinamiyor. Dogrudan el konuluyor veya iade ediliyor. Hic basima gelmedi, webde okudugum bilgiler. Gecmis olsun bu arada.
Var, başımıza geliyor zaman zaman. Devletin Gümrükler ile ilgili protokolleri neyse o uygulanıyor. Bizde bunlara uyuyoruz. Wink
Every farewell is a new beginning.
Aslında daha once geldi bu islerde biraz şans isi anlaşılan ama istenilen rakam mal bedelinden sanki fazla gibi.
gumruklendıgınde mal bedelınden kat be kat fazla bedeller ıstenıyor
normal prosedur bu neyazıkkı Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Excutive-shaving Brian'a geri gönderilmesini istedim.briandan'da tekrar gondermesini
faturanin 40 poundu geçmemesini icinde kozmetik urunu yazmamasini ve royal mail ile gönderilmesini istedim 500 tl gumruk masrafı ödemekten iyidir diye düşündüm bakalim ne olacak?
Bu hikaye bana çok tanıdık geldi. Wink
Bu tarz işlere genelde Brain bakmaz daha üstteki birine sevk eder.
Hadi bakalım onun adını da bulabilecekmisiniz.
Every farewell is a new beginning.
Benim başıma geldi, lookfantastic den aldıgım urunler gumruge takıldı, gıttım alamadım, 2 gune gerı gonderırız dedıler bır aydan fazla surdu, tek olumlu yanı 171 odedıgım mallara kur farkından 191 lıra gerı odeme aldım, benzın ve yemegım cıkmıs oldu gumruge gıt gelde Smile
(30/01/2014, Saat: 12:46)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim başıma geldi, lookfantastic den aldıgım urunler gumruge takıldı, gıttım alamadım, 2 gune gerı gonderırız dedıler bır aydan fazla surdu, tek olumlu yanı 171 odedıgım mallara kur farkından 191 lıra gerı odeme aldım, benzın ve yemegım cıkmıs oldu gumruge gıt gelde Smile

Üstadım paranızı geri alabilmenize sevindim. Sanırım bir sizinki problem oldu şansınıza. Neyse, kısmet değilmiş demek.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(30/01/2014, Saat: 14:14)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım paranızı geri alabilmenize sevindim. Sanırım bir sizinki problem oldu şansınıza. Neyse, kısmet değilmiş demek.

Tesekkur ederım, sağlık olsun, pound a yatırım yapmış gözüyle bakıyorum ben olaya Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri ihtilaf 265 260,995 15/12/2020, Saat: 02:03
Son Yorum: Zayn
  GÜMRÜK SINIRI 22 EURO YA DÜŞÜRÜLÜYOR izbe 15 8,067 06/06/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: dikdik_s
  Traditionalshaving + gümrük sorunları mı? ohtararan 1 5,964 26/04/2013, Saat: 17:31
Son Yorum: ohtararan
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,307 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: