Berbere Saç Tıraşı Tarifi
ben de kesinlikle değiştirmenizi öneriyorum. ben istanbulda ikamet etmeme rağmen memleketteki berberime gidiyorum 2-3 ayda bir de olsa.
Berber ve terziler hep beni sinir eden iki meslek olmuş.
İşin ehli olanlara saygımız sonsuz.
Terziye bir iş veriyorsun ince detaylar önemli olduğu tarifini yapıp veriyorsunuz,adam alıp pat köşeye atıyor,sonra kendi kafasına göre yapıyor.
Almaya gittiğinizde şok!!!
Siz 100,200,300 TL neyse verdiğiniz elbiseye ufak bir işlem için adam içine etmiş oluyor.

Berber de de öyle piyasada gördüğümüz 10 berberden anca 2-3 bu işin ustası,geri kalanı bu mesleği iş olsun diye yapıyor.
Son iki saç traşım da maceralı geçti,biriyler tartıştım artık,sinirlerim bozuldu.
Diğeri ise çarşıda oldu ,adam hakketen güzel traş yaptı ve yanına bir iki birşeyler daha yaptı, ben istemedim tabi ama bu defa yazılan tarifenin 2 katı kadar para aldı.Bunu yapmasa belki yolum bu tarafa düştüğünde gidip buna traş olacam,vizyonu dar esnaf ne deyim,kendi haline bıraktım.

Şansınız varsa iyi bir berber bulup,onunla devam etmeniz,burda hala arıyorum ve hala bulamadım.
Baktınız öyle kısalt diyince olmuyor, az kestiyse, yavaş yavaş biraz daha kestirteceksiniz. Oldumu diye ensenize ayna tuttuğunda, bunun kadar daha kısalt diyeceksiniz. Olmadı bir daha.
www.BarbarosRazors.com

Abi onuda denedim iki kere biraz daha deyipde hala istedigim gibi olmayinca utanip tamam diyorum. Masrafsiz is bence en az parayla acilacak bir dukkan. Adam iki kesince hemen dukkan aciyor
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Yanları iyice kısalt üç numara olsun üstten fazla alma ense bırakma amerikan gibi görünmesin ayrıca sol tarafta kulağa yakın yerde kırık var fazla açma, ense naturel olsun, çok sert girme tarakla saçıma usturayı alırım tezgahtan diyorum ve olayı sonlandırıyorum, kısacası düzgün berber bulmak zor iş, sağlam bir tane bulup daimi müşterisi olmak gerek.
İşin ehli olunca kafa şekline göre yakışanını yapıyor, ben genelde yanlar üç üstleri kısaltalım derim enseyide natürel bırakır ve jiletle aldırmam enseye jilet sürüpde tahriş etmeyene rastlamadım, bazısı ıslatıp alsada bi fark olmuyor.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
Ben istanbulda cozumunu video ile buldum.Youtube dan hosuma giden modelin sac kesim videosunu indiriyorum berbere izletiyorum.Sonucta videodaki sacin aynisina cok yakin sekilde ulasmis oluyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/03/2014, Saat: 23:47)kaju Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşin ehli olunca kafa şekline göre yakışanını yapıyor, ben genelde yanlar üç üstleri kısaltalım derim enseyide natürel bırakır ve jiletle aldırmam enseye jilet sürüpde tahriş etmeyene rastlamadım, bazısı ıslatıp alsada bi fark olmuyor.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Ayrıca kafa dengi birine tıraş olmaktan ayrı bir keyıf veriyor.
Bu kişi işinin ehlide olunca,sizi saç kesiminizden değerlendirebilecek bir arkadaşınızda varsa aradaki farkı hemen anlayabılıyor.

Şu anda tıraş olduğum abide iyi kesiyor ancak,yukarıda bahsettiğim şahıs hakıkaten bambaşka.Ama aradaki fıyat farkı yüksek olunca araya başka ayrıntılar girebiliyor.Ama bu hafta sonundaki davet için,cebimden akrebı çıkartıp fark yaratıcam......

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilen varsa adres tarifi Üsküdar BigHillMe 5 6,677 07/07/2013, Saat: 22:21
Son Yorum: karakartal
  Çocukken saç tıraşı zorba58 22 23,493 29/03/2013, Saat: 02:26
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: