Hava durumu
Aynen oyle :-)
Istemedigin kadar kar var burada, 6 ay boyuncada bir yere gitmiyoregy9u4ud.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aşk beni ârif etti, inceltti zarif etti. Ben aşkı bilmezdim. Aşk beni tarif etti. Rumi
diğer 6 ay durumlar nasıl?

kısa kollu gezme ımkanı hıcmı yok Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Elbette var ustad O:-)
Buradaki mevsimler soyle : kis ve temmuz diye ikiye ayrilir

Sent from my Arc using Tapatalk
Aşk beni ârif etti, inceltti zarif etti. Ben aşkı bilmezdim. Aşk beni tarif etti. Rumi
Kanada gibi bir yerde yaşamak hayalim. Bu konuda önümüzdeki aylarda gelişmeler olabilir kendi adıma. Kanada olmasa da, benzer medeniyet seviyesinde ama iklim olarak çok farklı bir coğrafyaya yolum düşebilir. Keşke, ah keşke...

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Hayirlisi olsun. Dunyada yasanabilinir en iyi sehirler arasinda ilk 10 da 3 tane kanada sehri var. Bu bile herseyi acikliyor.

Sent from my Arc using Tapatalk
3 sene ARDAHAN ilinde çalıştım, oranın halkı bilir 29 ekim tarihinde kar yağmaya başlar, nisan ayında yerde hâlâ kar vardır, en son temmuzun birinci günü soba yakmışlığım vardır, kışın gündüz -30 gece -50 yi bulur, zaten -50 derece gösteren alet piyasada yoktu o dereceyi gösteren alet valilikte vardı, diğer aletler -30 dan sonra patlardı, işin garibi hava durumunda -15 den fazla söylenmiyordu, sene 2005 civarı yani, ERZURUM dan bir otobüs gelmiş tiyatroları getirmisti, otobüs soğuktan donmuş ve şoförü bir çuval kömür yakarak otobüsün mazot deposunu ısıtmaya çalışıyor ve ben erzurumda böyle bir soğuk görmedim diyordu, sadece soğuk değil doğru dürüst bir yol bile yoktu ki asfalt bile soğuktan patlama yapıyordu, birde yokluk vardı, bim market bile yoktu, 1950 den değil 2005 den bahsediyorum, arada bir kars iline giderdik, sanki büyük bir şehire gitmiş kadar sevinirdik, şimdi ise -15 gibi havalar bana bahar gibi geliyor, hava durumu deyince oralar aklıma geliyor, bunlarda böyle bir anım.
Dedigin gibi alisiyor insan yasadigi yere.
Neyseki arabalar donmuyor burada, 90% karter isitmasi var cunku. Acik alan otoparklarin 95% arabani baglayabilecegin prizler var. Cogunda ayrica uzaktan kumanda ile calistirabilme de var. Baya faydasi oluyor ;-)
Okkularda hava sicakligi -30 ve alti oldugu zaman ancak kapilari zilden once aciyorlar. Buna ilkokkulari dahil. Cocukluktan alisiyorsun iste.
Bundan ziyade en buyuk fark burada yoklugun sizin bahsettiginiz boyutta hic yasanmiyor olmasi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,843 09/09/2020, Saat: 10:55
Son Yorum: ziyanınjileti
  Hava nemlendirme cihazları Lord Sparhawk 6 5,983 26/01/2016, Saat: 10:59
Son Yorum: utkb

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: