Çelik usturaya başlangıç için gold dollar 200 ve ucuz kayış
6y2mmd.jpg

29xt7k9.jpg

210yv42.jpg

fyh5vs.jpg

28ibynb.jpg

10r1ph2.jpg

311mhxk.jpg

30ljnns.jpg

ej3t1.jpg

vo8okn.jpg

2jettme.jpg

dcaa36.jpg

2cfcwuw.jpg

t4v59w.jpg

2qmg3l3.jpg

Çelik usturaya sonunda giriştim arkadaşlar.

Bir usturanın neresi ne açıdan çekilmeli bilmediğim için bol bol resim koydum.
Bilemeyi öğrenmek için ucuz bir ustura ve yanına da ucuz bir kayış aldım.Şimdi sıra taşta.
Usturacı arkadaşlara sorularım var,her türlü yardımlarınızı bekliyorum.

1)Usturada eğrilik yamukluk var mı,çok işi var mı?Gold dollar'ın uğraştırıcı bir ustura olduğunu okumuştum ama aldım artık.Bunu nasıl adam ederim?
2)Taş olarak tek bir kotikül alınsa yeterli olur gibi görüşler okudum bu yüzden kotikül alacağım.Hangisini alayım?Kotikül çeşitleri de var mıdır yoksa fiyatlar sadece büyüklüğüne göre mi değişiyor?
3)Bu kayış çok kalitesiz geldi gözüme,yeni kayış hemen şart mı yoksa şimdilik işimi görür mü?
4)Strop paste elzem mi?Sitelerde satılan Dovo'nun yeşil,kırmızı,sarı çeşitlerinin ne farkı var?
5)Başka olmazsa olmaz eksiğim var mı?

Arkadaşlar özellikle taş için marka ve satıcı tavsiyesi istiyorum.

http://www.ebay.com/itm/Belgian-Yellow-C...1e7ebb8562

Bu satıcı,bu fiyat,bu taş uygun mudur?Free shipping diyor.

Bunlar dışında gördüğünüz gibi çelik ustura konusunda bütün her türlü tavsiyeye açığım,baya bi açığım.Big Grin Bir tane de taş söylerseniz ekipmanı tamamlamış olup,tek tek videoları izlemeye başlayacağım ve forumun çelik ustura bölümünü de tekrar en baştan okuyacağım.
@inceptum hocam hayırlı olsun usturanız ve başlangıcınız fakat oncacık tıraş ürününü şu ustura içinmi sattınız yani. Smile
Sizden dovo, böker vs. falan bekliyorduk oysaki Tongue
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hoşgeldiniz üstadım çelik tarafa Smile

usturanın agzı biraz yamuk gibi geldi ama problen oluşturmaz diye düşünüyorum. Bileme işini öğrenirsiniz herhalde bunda, ama keser mi kesmez mi emin değilim. Bileme işini öğrenirsiniz derken taşa nasıl sürülür onu kastettim, çünkü konularda okuduğum kadarıyla kolay kolay bilenemiyormuş.

Kayış oldukça ince göründü gözüme, biraz da pürüzlü gibi. Ben geçenlerde bir tane yapmıştım. Sizde onun gibi birşey yapabilirsiniz aslında. ucuza mal etmiş olursunuz, ilk etapta da işinizi görür.

Taş konusunda kotikülün selected ve standart modelleri var. Aralarındaki fark selected olanların şekilleri standart olanlara göre daha düzmüş, köşeleri filan. Hiç gerek yok bence. Standart kotikülü ben ardennes-coticule.be den direkt sipariş ettim problemsiz ulaştı. gelirken gümrüğe girmiş cıkmış ama adresime kadar geldi sorunsuz. Standart sipariş ettim ama selected göndermiş satıcı. Bildiğim kadarıyla fiyatı sadece ebat belirliyor. doğal taş olduğu için iyisi kötüsü de olabiliyormuş, yani bir standardı yok aslında.
www.BarbarosRazors.com

Dumrul hocam benim cebime acımıyorsun bari dovoya bökere acı,yazık olur o kuzulara bu yaba ellerde.SmileHenüz bu giriş.Wink

Unnamed hocam çok teşekkür ederim.Söylediğiniz siteye de bakacağım,yarın en geç öbür gün taş siparişini vermiş olmak istiyorum.Forumda benim gibi yeni yetmeler için ustura konuşanların dili çok ağır değil mi,terimler falan oku oku bir yerden sonra dağıldım...Angel
Bende çok deneyimli değilim üstad ama öğreniyoruz yavaş yavaş. Bu arada Ardennes-coticule'den almadan önce mail atın ve EU kargo seçeneği ile göndermesini söyleyin. O zaman 7.26 € ya gönderiyor, normalde sipariş verirken 15€ görünüyor, 15 ödüyorsunuz sonra 7.74 iade ediyor. bu bilgi için @suhulet hocama da ayrıca teşekkür ederim.

(13/11/2013, Saat: 00:24)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dumrul hocam benim cebime acımıyorsun bari dovoya bökere acı,yazık olur o kuzulara bu yaba ellerde.SmileHenüz bu giriş.Wink

Unnamed hocam çok teşekkür ederim.Söylediğiniz siteye de bakacağım,yarın en geç öbür gün taş siparişini vermiş olmak istiyorum.Forumda benim gibi yeni yetmeler için ustura konuşanların dili çok ağır değil mi,terimler falan oku oku bir yerden sonra dağıldım...Angel
www.BarbarosRazors.com

En kısa zamanda tecrübe edinip gönlünüzdeki çelik usturaya kavuşursunuz umarım, keyifli tıraşlar şimdiden Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Tamam unnamed hocam tekrar teşekkür ederim.
Hocam hayırlı olsun
Elinize taş geçince ilk ''CHINA'' ibaresini kazıyın Smile
hayırlı olsun, birini daha kazandık Smile kaliteli olup ta shave ready diye satılan fabrika honu ile yollanan usturalarda bile ufak tefek müdahale etmeden tıraş olmuyor. gold dollar da tıraş olmadan evvel iyi bir bileme gerekiiyor. zaten tıraş olmaya kalktığınızda bunu farkedeceksiniz. son tıraş yine çok iyi olmayabilir sizi soğutmasın bu çelik usturadan. kayış son ağzı verdiğinden ben çok fark görüyorum kayışlar arasında kendi tecrübelerimde. taş konusunda lord daha tecrübeli onun alanına girmeyeyim şimdi.

pastalar da aşındırıcı ölçülerine göre taştan ters çekmekle benzer işlevler görüyorlar. ben krom oksitli balsa (her seferinde balsayı kullanmadan) ve ardından kayış ile epey idare ediyorum ağzı.
Marka dahil hepsini kazımayı başarıcam gibi geliyor zaten bu acemilikle İhtilaf hocam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 719 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,677 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,159 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,032 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,875 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,280 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 7 2,698 07/06/2022, Saat: 22:20
Son Yorum: hasanandnexus
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 0 1,175 04/06/2022, Saat: 01:09
Son Yorum: master44tr
  Yurtdışından çelik ustura almak Eunus 4 2,435 05/10/2021, Saat: 17:48
Son Yorum: Eunus
  Çelik Usturaya Giriş yigit 5 2,590 28/09/2021, Saat: 12:32
Son Yorum: EmrahEray

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: