Yeni başlayanlar için full rehber
Exclamation 
Daha önce verildi mi bilmiyorum ama hızlı bir şekilde traş öncesi, traş esnası ve traştan sonra yapmanız gerekenleri anlatmışlar. Bana çok faydası oldu. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:
Ustura
REHBER
daha önce yerli kaynaklardan okumuştum ama burda da güzel bilgiler var. Teşekkürler paylaşımınız için
Bence ustura
Hatalı bir rehber. Konuya tamamen fransız birileri sırf iş olsun diye böyle bir şeyler çekmiş.

Tıraş fırçası diye kullandığı şey berber ense fırçası. Çelik ustura diyor ama kullanılan ustura jiletli ustura. Jiletli ustura kayışlanmaz, bilenmez. Adı üstünde jiletli ustura, körelince jileti değiştirilip kullanılsın pratik olsun diye çıkmış bir tıraş gereci. Sadece çelik ustura bilenir ve kayışlanır. ayrıca bileme de kayışlama da çok hatalı gösterilmiş. Tıraş zaten olamıyor, kendini kesmesine ramak kalmış. Hatalarla dolu, bilmeyenleri çok yanıltacak bir sayfa. Tipik amerikan işi sayfa. Jiletli ustura kullanan varsa sakın bu sayfaya bakıp da kayışlamaya bilemeye falan kalkmasın..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ense fircasina cok guldum Big Grin absurt bir icerikmis..

Yanlis yonlendirmenin onune gecmek icin basligin adini degistirmekte fayda olabilir..
(07/06/2022, Saat: 08:59)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatalı bir rehber. Konuya tamamen fransız birileri sırf iş olsun diye böyle bir şeyler çekmiş.

Tıraş fırçası diye kullandığı şey berber ense fırçası. Çelik ustura diyor ama kullanılan ustura jiletli ustura. Jiletli ustura kayışlanmaz, bilenmez. Adı üstünde jiletli ustura, körelince jileti değiştirilip kullanılsın pratik olsun diye çıkmış bir tıraş gereci. Sadece çelik ustura bilenir ve kayışlanır. ayrıca bileme de kayışlama da çok hatalı gösterilmiş. Tıraş zaten olamıyor, kendini kesmesine ramak kalmış. Hatalarla dolu, bilmeyenleri çok yanıltacak bir sayfa. Tipik amerikan işi sayfa. Jiletli ustura kullanan varsa sakın bu sayfaya bakıp da kayışlamaya bilemeye falan kalkmasın..

Hem de ne hatalar Smile Özgün hocam görünce sinirlerinizin zıpladığını buradan hissedebiliyorum Big Grin
Stay Sharp. Jilet
(07/06/2022, Saat: 16:38)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem de ne hatalar Smile Özgün hocam görünce sinirlerinizin zıpladığını buradan hissedebiliyorum Big Grin

Aynen öyle. Birileri yazar zaten diye bekledim ama baktım olmayacak yanılmasın insanlar diye ben geldim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(07/06/2022, Saat: 17:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen öyle. Birileri yazar zaten diye bekledim ama baktım olmayacak yanılmasın insanlar diye ben geldim.

Ah ah.. nedir bu geleneksel tıraşın popüler kültürden çektiği? Köpüklerin sabun/kremlerden, kartuşluların jiletli tıraş makinelerinden daha iyi olduğunu savunan binlerce erkek..
Stay Sharp. Jilet
Fırçayı görünce kahkaha attım. Big Grin İlk sentetik fırça üretildiği dönemler çok sert ve omurgalı olurmuş, önce onlardan biri sandım ama bildiğiniz ense fırçası. Yaptığı köpük de çok kötü yani nerden tutsan elinde kalır. Bu adamlar nasıl tıraş olabiliyor anlaması zor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 0 1,154 04/06/2022, Saat: 01:09
Son Yorum: master44tr
  Çelik Ustura Başlangıç (starter pack) İçin Neler Gerekli ? Emirhan 15 6,807 17/01/2020, Saat: 13:02
Son Yorum: Emirhan
  usturalarım için site açtım bilginize taskind 21 20,748 02/01/2020, Saat: 16:43
Son Yorum: dr_green
  Restorasyon için pim (pirinç tel) rewolwer_ 11 8,109 01/05/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: rewolwer_
  Başlangıç İçin Yeterli mi? Oguzhan53 16 11,164 04/07/2017, Saat: 18:51
Son Yorum: gr00v3r
  ustura için yardım mceyhan 17 15,313 06/10/2015, Saat: 09:54
Son Yorum: Chinaski
  Yeni Usturalar ERTAN SUER Kubilay 22 23,196 30/05/2015, Saat: 23:17
Son Yorum: d0vo
  Usturaya başlamamak için bir neden Mİ ? taskind 15 14,013 30/05/2015, Saat: 23:09
Son Yorum: d0vo
  Resimdeki ustura için yorum yaparmısınız? mgencer05 11 12,086 30/11/2014, Saat: 21:50
Son Yorum: Chinaski
  Paul S.Zazadze 5/8 Yeni Katalin Saplı Usturam HorizoN 39 47,811 22/09/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: ronin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: