Kullanılmış Jiletleri Ne Yapmalı?
benim kullandığım jiletlerde de var. ama çevreyi kirletmemek adına şimdilik biriktiriyorum jiletleri. fakülteye döküm fırını filan alınır, olur ya... o zaman döküm yaparım ben de Smile
Saygılar
(09/02/2012, Saat: 23:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba,
aklıma geldi, merkür platinium ve zaza jilet kutularının arkasında kullanılmış jiletler için yer var. diğerleri de yapsa aslında güzel olabilir.
selamlar.
keşke öyle birşeyler olsa, gerçi ben çelik ustura da kullandığım ve haftada iki kez traş olduğum için pek birikmiyor, amma siz söyledikten sonra ben de bir kola kutusu edindim Smile
selamlar.

(10/02/2012, Saat: 00:51)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim kullandığım jiletlerde de var. ama çevreyi kirletmemek adına şimdilik biriktiriyorum jiletleri. fakülteye döküm fırını filan alınır, olur ya... o zaman döküm yaparım ben de Smile
Saygılar
(09/02/2012, Saat: 23:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba,
aklıma geldi, merkür platinium ve zaza jilet kutularının arkasında kullanılmış jiletler için yer var. diğerleri de yapsa aslında güzel olabilir.
selamlar.

hocam belki bilirsiniz, bazı ağaçların dibine demir kazık-çubuk dikerler. toprağın demir yönünden zayıf düşmesi durumunda.ben de benzer şekilde yaklaşıp iyice parçaladığım jiletleri eğer başka bir şekilde değerlendiremezsem toprağa gömmeyi düşünüyorum. zaten kısa süre sonra çürür gider. paslanmaz çelik olanları ise tuzlu suda bekletip biraz paslandırıp gömebilirim. tuzlu su paslanmaz çeliği bile mahvediyor. böylece toprağa daha hızlı karışacağına inanıyorum. en azından tuzlu suda keskin yüzeyleri keskinliğini yitirir de kimseye zarar vermez..
Saygılarımla
(10/02/2012, Saat: 01:38)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: keşke öyle birşeyler olsa, gerçi ben çelik ustura da kullandığım ve haftada iki kez traş olduğum için pek birikmiyor, amma siz söyledikten sonra ben de bir kola kutusu edindim Smile
selamlar.

jiletin celigi 440A cinsindense tuzlu su etki etmeyebilir. sahi bu jiletlerin celiginin cinsi ne?
hocam ben denedim. tuzlu suda paslanışlarını görünce hayret edersin Smile
Saygılarımla
(10/02/2012, Saat: 03:39)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletin celigi 440A cinsindense tuzlu su etki etmeyebilir. sahi bu jiletlerin celiginin cinsi ne?
Ben bloknot kağıdına güzelce sarıp, açılma ihtimaline karşıda bantlıyorum. Kendi kendine açılma durumu ortadan kalkıyor böylece.
Vatandaş özel emek sarfedip, önce bantı sonrada kağıdını açıp kendini de yaralarsa gider tebrik ederim.
yollarda sıklıkla yerlere atılmış çıplak yaprak jiletler görmeye başladım
bir işinde içine etme ey insaoğlu!
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
berberler kırıp kırıp yere atıyor.. onlardan olabilir... ben kendiminkileri kutuda biriktiriyorum. sonra değerlendireceğim bir şey çıkana kadar da bekleyeceğim...
Ben de bir kutuda biriktirmeye devam ediyorum. Sağda solda geri dönüşüm kutulari var. Yeterince birikince ( kutuda yer kalmayinca) oraya duzgun bir paket yapıp uzerine de dikkat icerisinde kullanılmis jilet var yazarak atmayı düşünüyorum.
(10/02/2012, Saat: 10:47)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam ben denedim. tuzlu suda paslanışlarını görünce hayret edersin Smile
Saygılarımla
(10/02/2012, Saat: 03:39)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletin celigi 440A cinsindense tuzlu su etki etmeyebilir. sahi bu jiletlerin celiginin cinsi ne?

şapta çok güzel pas yapar tıraş şapı benim yan yana koyduğum cımbızı yemişti ordan biliyorum.
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jiletleri Kullandıktan Sonra Nasıl Saklıyoruz Tahir 19 7,551 26/04/2021, Saat: 22:26
Son Yorum: onomasticon
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 40,029 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Jiletleri dönüşümlü kullanmak Viyaduk 5 6,548 26/10/2014, Saat: 23:03
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: