İKON Slant
Onur Hayırlı olsun .. güle güle kullan. bu arada arkadaki Jabonman İkon Slantın gölgesinde kalmış... Alet çok güzel ve işçiliği harika görünüyor. Merkür dışında bir slantımız daha doğdu en sonunda..
(06/09/2013, Saat: 22:42)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onur Hayırlı olsun .. güle güle kullan. bu arada arkadaki Jabonman İkon Slantın gölgesinde kalmış... Alet çok güzel ve işçiliği harika görünüyor. Merkür dışında bir slantımız daha doğdu en sonunda..

sanada hayirli olsun burak. eline ulasir ulasmaz tiras olduktan sonra yazdiklarimin hepsinin altina imza atacaksin. cok seveceksin 100% eminim.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(06/09/2013, Saat: 22:47)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/09/2013, Saat: 22:42)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onur Hayırlı olsun .. güle güle kullan. bu arada arkadaki Jabonman İkon Slantın gölgesinde kalmış... Alet çok güzel ve işçiliği harika görünüyor. Merkür dışında bir slantımız daha doğdu en sonunda..

sanada hayirli olsun burak. eline ulasir ulasmaz tiras olduktan sonra yazdiklarimin hepsinin altina imza atacaksin. cok seveceksin 100% eminim.

Paketin elime ulaştığımda oynayacak çok oyuncağım olacak.. o zamana kadar biraz bekleyecez artık .
Ikon Slant forumda pek rağbet görmedi galiba
Alanlarda vardır
Kimler aldı acaba ?
(06/09/2013, Saat: 22:51)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Paketin elime ulaştığımda oynayacak çok oyuncağım olacak.. o zamana kadar biraz bekleyecez artık .

Sn Onur Bey, Sn Burak Bey, ikon slant ile ilgili yeni tecrübeleriniz oldu mu ?
R41 ile 34C arası skalada bir alet bakıyorum. Teşekkür ederim.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(19/09/2013, Saat: 23:37)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

harika alet. müthis temiz bir tiras veriyor. r41 e cok yakin. en kötü taraflari:
1. fiyati
2. jilet takmasi ilk basta biraz zor. alistiktan sonra sorun yok.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(19/09/2013, Saat: 23:52)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/09/2013, Saat: 23:37)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

harika alet. müthis temiz bir tiras veriyor. r41 e cok yakin. en kötü taraflari:
1. fiyati
2. jilet takmasi ilk basta biraz zor. alistiktan sonra sorun yok.

Teşekkür ederim Wink
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
37C'den malzeme kalitesi haricinde farkı var mıdır bu aletin ? Merkür'ün 3-4 katı ücretini ne sebepten dolayı hak edebilir ?
www.BarbarosRazors.com

Evet, güzel soru. İki makineyi de bilmiyorum ama, yamuk aletler hep merakımı çekiyor, kayarak kestikleri için. Usta olanlar bu kayma hareketini düz aletle de rahatlıkla yapıyor sanırım. Ben usturayla hafif hafif denemeye çalışıyorumSmile
Ikon Slant'ın bir başlığı olduğu için yeni başlık açmadım. Yakın bir zamanda massdrop sitesinden aldığım Ikon elime ulaştı. 94 dolar + 7 dolar kargo ile toplamda 101 dolara geldi ama İstanbul'da gümrüğe takıldı. 53 TL gümrük vergisi ödedim. Deydi mi derseniz bence deydi Smile.

Benim edindiğim slant, başlık olarak B1 kaplamalı başlık, sap olarak ta efsanevi Ikon Bulldog sapı kullanıyor. massdrop.com sitesindeki satış esnasında paylaşılan fotoğrafını koyuyorum, bnece bayağı güzel fotoğraflar, şayet copyright gibi bir sorun olacağı düşünülürse fotoğrafın yerine birkaç tane kendim çekip onları koyabilirim.

166wygk.jpg

qr0igx.jpg

11tls9f.jpg

İlk önce kaplama özelliklerine deyinmem gerekirse, Ikon DLC kaplama yapıyormuş önceden bu kaplama B1, bana aynı geldi ama DLC'deki soyulma ve kalkma problemlerinin bunda olmadığını tahmin ediyorum. En azından DLC kaplama hakkındaki şikayetleri bunda duymadım. SS değil kafa en azından kaplama, bakalım ilerleyen zamanlarda soyulma olayıyla karşılaşacak mıyım. Şayet karşılaşırsam paylaşırım.

Sapa gelirsek, bildiğim kadarıyla çelikten tornada elle yapılıyor bu sap, döküm olmadığına eminim. Oldukça ağır, elde çok hoş bir hissi var. Uzun süredir bu Bulldog Handle'a sahip olmayı istiyordum. Birtek bunun için bile alabilirdim diyebilirim Smile. Sap Edwin Jagger'daki saptan 1 cm kadar daha kısa sanırım Merkur 34C boyutlarında, ağırlık biraz abartı ile 1.5 katı diyebilirim, belki kısa olduğundan bende öyle bir his bırakmış olabilir ama bayağı ağır. Tutuş ergonomik, tıraş esnasında bastırmadan güzel dengeli bir tutuş sağlıyor. Sanırım yeni makinemiz Barbaros'un sapı gibi, ağırlık ve çap olarak...

Başlık, patenti 1904' lerde alınmış giyotin tipi bir başlık olan Slant. İlk alırken dengesi agresifliği ve yüzdeki etkisi konusunda hiçbir fikrim yoktu ama bir tane de Slant' ım olsun olmuşken iyisi olsun deyince bununla başbaşa kaldık. Okuduğum önceki yorumlarda arkadaşlar R41 ile kıyaslamış agresifliği. Benim tecrübelerimi aktarmam gerekirse yakın değil iki başlığın agresifliği Sad. Slant çok yumuşak, hatta Edwin Jagger yumuşaklığında diyesim geliyor ama belki abartı gibi gelebilir. O yüzden Edwin Jagger' dan bir tık daha agresif diyelim, belki Merkur 34C HD ayarında. Slant' ın eğik kafası biraz endişe uyandırdığından her seferinde yavaş davranıyorum (tabi çok ta yavaş değil, belki temkinli daha uygun bir ifade olur), yüzdeki hissi ipeksi, tahriş yok, kesik yok... Eğik kafanın kullanımı farklı değil aynı normal bir DE başlığını kullanıyor gibi kullanabiliyorsunuz. Şayet ayrı bir yöntemi varsa da ben bilmiyorum ama izlediğim videolarda da aynı stil vardı. Sizin tekniğiniz aynı ama makinenin tekniği aynı değil. Giyotin vari bir jilet tutuş sakalları yanlamasına kesiyor. Daha kolay mıdır daha keskin midir bilemem ama daha pürüzsüz bir etki bıraktığı kesin. 2 perde oluyorum tıraşlarımı, ilk perdede tam bastırmadığımdan sinek kaydıyı yakalayamıyorum. İkinci perde sonunda tertemiz bebek poposu kıvamında bir yüz. Tekrarlıyorum, tahriş yok, kesik yok, sıkıntı yok...

Eldeki hissiyatı çok güzel, kalite hissi güzel... Sadece güzel diyorum, aslında bir Edwin Jagger' dan daha kaliteli bir his bırakıyor ama talaş kaldırma yöntemiyle hazırlanan cilalanmış makinelerle kıyaslarsam onlara haksızlık etmiş olurum diye böyle bir ifade kullandım, yoksa bana göre kalite hissi çok yukarıda.

Elimde 4 makinem var, "Edwin Jagger ilk makinem, R41 ikinci, Progress üçüncü, bu da dördüncüsü". Tek makinen olacak deseler ve şimdiki tercihlerim geçerli olsa Progress alır devam ederdim. 2 makinen olacak deseler bu makine 2. sıraya otururdu. Gündelik tahrişsiz tıraş olman gerekiyor dense Edwin Jagger üçüncüsü olurdu. Fantezi yap biraz, sakalın uzun olduğunda tehlikeli sınırlarda dolaşabileceğinden emin olduğun zamanlarda kullanacağın bir makinen daha olsun denseydi o makine R41 olurdu.

Şu an halimden memnunum. Benimle birlikte Slant alan üstadlarımız oldu forumda, aynı doğrultuda veya farklı düşünceleri olursa üstadlarımız paylaşacaklardır. Bu da kısa bir izlenim ve deneyim paylaşmaydı. Keyifle kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor Smile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,711 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,060 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,431 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,383 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Ikon Tech CK89 2 3,007 01/04/2021, Saat: 23:23
Son Yorum: Adige
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 20,005 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 82,601 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,187 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc
  Yaqi Mellon Ales - Slant fatihbyfah 34 21,204 08/08/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: MERCAN.04
  IKON Shavecraft 101 onurstyle 70 83,003 29/04/2020, Saat: 12:18
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: