Kombi
(29/08/2013, Saat: 20:40)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sanırım vaillant alacağım Eskişehir de en çok tutulan marka ama daha tam karar veremedim.

biz vaillant kombi ile çok uğraştık
euro uzerınden parça fiyatları bakım fiyatları
lions kulubu uyesiymişcesine eurolu fıyatlarla yıllık garantı uzatmalar
banyoda su ısıtmama sorunları vs derken cok cok cok pısman olduk

suan demırdokum uretimi protherm ile gayet mutlu mesud yaşıyoruz
yanlış anlaşılmasın bunu onermek için yazmadım

vaillantı önermemek için yazdım hocam
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Yukarida adi gecen kombilerden birini calistigim holding urettiyor, bilen arkadaslar vardir :-)
Oradaki muhendis arkadaslarim derki yogusmali kombiler belli bir metrekareden sonra fark ediyormus.
Kucuk evlere gerk olmadigini soylemislerdi bana.
Demirdokume de hatirladigim kadariyla sadece servisinin yaygin oldugu yonunde.

(29/08/2013, Saat: 21:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/08/2013, Saat: 20:40)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sanırım vaillant alacağım Eskişehir de en çok tutulan marka ama daha tam karar veremedim.

biz vaillant kombi ile çok uğraştık
euro uzerınden parça fiyatları bakım fiyatları
lions kulubu uyesiymişcesine eurolu fıyatlarla yıllık garantı uzatmalar
banyoda su ısıtmama sorunları vs derken cok cok cok pısman olduk

suan demırdokum uretimi protherm ile gayet mutlu mesud yaşıyoruz
yanlış anlaşılmasın bunu onermek için yazmadım

vaillantı önermemek için yazdım hocam

Komşum ithal ürünlerin genel sıkıntısı bu yönde galiba. Amcamlar demirdöküm kombi kullanıyorlardı geçen yaz kombi resmen patladı evi su ve buhar bastı tamirde ettiremediler. Tabi bu benim bildiğim tek örnek ve kombileri eski idi. Şikayet sitesinde vaillant başarı sıralamasında birinci gelmiş demirdöküm onuncu ve ve aralarında baya bi şikayet farkı var. Her zaman bunlar kriter değildir tabi. İsterim k memleketim üreticisi kazansın. Araştırmaya devam edeceğim yerli markalarda problemler aşılmışsa yerli alırım.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
vaıllantta parca degısımı ve ıscılık ucretı toplamına
su ve gaz tesısatı hazır oldugu ıcın bunlarda
komple kombı degısır

vaıllant gercekten ılgılıdır
sureklı telefon acarlar
vaıllant dergısı yollarlar

garantınız bıttı *** euro daha verın garantınızı uzatalım derler
cuzdanınızda tasıyabılecegınız vaıllant club uyelık kartı vs verırler

ama ozetle su sozu cok duyarsınız
"sen ıstıyor duj? verecek 100 euro daha Smile"

banyonuza duzgun sıcak su gıtmedıgı ıcın mecbur verırısınız 100 euro daha...

evimizdeki almandan kurtulduğumuz için kendimi şanslı sayıyorum Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(29/08/2013, Saat: 22:03)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vaıllantta parca degısımı ve ıscılık ucretı toplamına
su ve gaz tesısatı hazır oldugu ıcın bunlarda
komple kombı degısır

vaıllant gercekten ılgılıdır
sureklı telefon acarlar
vaıllant dergısı yollarlar

garantınız bıttı *** euro daha verın garantınızı uzatalım derler
cuzdanınızda tasıyabılecegınız vaıllant club uyelık kartı vs verırler

ama ozetle su sozu cok duyarsınız
"sen ıstıyor duj? verecek 100 euro daha Smile"

banyonuza duzgun sıcak su gıtmedıgı ıcın mecbur verırısınız 100 euro daha...

evimizdeki almandan kurtulduğumuz için kendimi şanslı sayıyorum Blush

+1Big Grin"sen ıstıyor duj? verecek 100 euro daha Smile"
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongueTongue
Sen istiyor sabaha kadar. Ben kesin alacak duj :-) şaka bir yana vaillant servis aşamasında fena geçirir. Örneğin 2011 yılında kendi hatamızdan kaynaklı olarak vaillant kombimizin ana kartını yaktık. Servis geldi baktı ve 550 tl istedi. Ne yapıyorsun kardeş yenisi kaça bunun dedik ama dinletemedik. Servisi geri gönderdim giderken de 50 tl sini nakit aldı:-) Sonra parçayı ben söküp Mecidiyeköy de bir klima tamircisine götürdüm adam 125 tl ye eksiksiz tamir etti. Geldim taktım hala şıkır şıkır çalışır. Ben kombiden çok memnunum inanılmaz derecede az tüketimi var. Yani geçen yıl 2 oda bir salon 70 m2 evde maksimum ödediğim 90 tl oldu. Ama asla servisin eline düşme. Hizmetleri elbette var tatmin muhakkak olursun ama sonunda duj var duj anladın sen onu:-)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(29/08/2013, Saat: 23:38)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen istiyor sabaha kadar. Ben kesin alacak duj :-) şaka bir yana vaillant servis aşamasında fena geçirir. Örneğin 2011 yılında kendi hatamızdan kaynaklı olarak vaillant kombimizin ana kartını yaktık. Servis geldi baktı ve 550 tl istedi. Ne yapıyorsun kardeş yenisi kaça bunun dedik ama dinletemedik. Servisi geri gönderdim giderken de 50 tl sini nakit aldı:-) Sonra parçayı ben söküp Mecidiyeköy de bir klima tamircisine götürdüm adam 125 tl ye eksiksiz tamir etti. Geldim taktım hala şıkır şıkır çalışır. Ben kombiden çok memnunum inanılmaz derecede az tüketimi var. Yani geçen yıl 2 oda bir salon 70 m2 evde maksimum ödediğim 90 tl oldu. Ama asla servisin eline düşme. Hizmetleri elbette var tatmin muhakkak olursun ama sonunda duj var duj anladın sen onu:-)

Beyler bence vailant ile alakalı değil tüm servisler böyle. Bende belki 15-20 yıllık eski bir e.c.a kombi var. birkaç sene önce eşanjörü delinmişti, servis yenisini 600 liraya taktı. Kombiyi satsam 200 lira etmezdi. Çıkması yok mu diyorum var 350ye olur garanti vermem diyor. Çok çakallar. Kiradayım kendi evim olursa hayatta e.c.a kullanmam ona eminim. Smile

yanlış hatırlamıyorsam ben daha küçükken ortaokuldayken kombimiz vaillanttı, çok iyi,sessiz olduğunu, çok memnun olduğumuzu hatırlıyorum. 10 sene içinde bir kere bir parçası bozulmuştu o zamanki hafızama göre oldukça pahalıydı.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(29/08/2013, Saat: 23:53)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/08/2013, Saat: 23:38)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen istiyor sabaha kadar. Ben kesin alacak duj :-) şaka bir yana vaillant servis aşamasında fena geçirir. Örneğin 2011 yılında kendi hatamızdan kaynaklı olarak vaillant kombimizin ana kartını yaktık. Servis geldi baktı ve 550 tl istedi. Ne yapıyorsun kardeş yenisi kaça bunun dedik ama dinletemedik. Servisi geri gönderdim giderken de 50 tl sini nakit aldı:-) Sonra parçayı ben söküp Mecidiyeköy de bir klima tamircisine götürdüm adam 125 tl ye eksiksiz tamir etti. Geldim taktım hala şıkır şıkır çalışır. Ben kombiden çok memnunum inanılmaz derecede az tüketimi var. Yani geçen yıl 2 oda bir salon 70 m2 evde maksimum ödediğim 90 tl oldu. Ama asla servisin eline düşme. Hizmetleri elbette var tatmin muhakkak olursun ama sonunda duj var duj anladın sen onu:-)

Beyler bence vailant ile alakalı değil tüm servisler böyle. Bende belki 15-20 yıllık eski bir e.c.a kombi var. birkaç sene önce eşanjörü delinmişti, servis yenisini 600 liraya taktı. Kombiyi satsam 200 lira etmezdi. Çıkması yok mu diyorum var 350ye olur garanti vermem diyor. Çok çakallar. Kiradayım kendi evim olursa hayatta e.c.a kullanmam ona eminim. Smile

yanlış hatırlamıyorsam ben daha küçükken ortaokuldayken kombimiz vaillanttı, çok iyi,sessiz olduğunu, çok memnun olduğumuzu hatırlıyorum. 10 sene içinde bir kere bir parçası bozulmuştu o zamanki hafızama göre oldukça pahalıydı.

Ah komşu eski bir eca satış uzmanı olarak yaraladın beni:-) eca kombiyi annemin evine aldım en son. 3 dafa da onun beyni yandı. Herhangi bir ücret almadılar tabi garanti devam ediyordu. Yoksa eski meski demez benide öperlerdi :-)

Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Babama servise gelen adamin cebi var servis araciligiyla degil adama direk baglaniyoruz hem adam kazaniyir sirkete yedirmiyor hemde daha ucuza geliyor mesele adamda bitiyor sirkette degil Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaillant kombi tavsiyesi zorba58 11 12,809 21/11/2014, Saat: 20:01
Son Yorum: zorba58

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: