Kombi
Abiler ağustos ayı bitmek üzere ve son bahar geliyor anlayacağınız yaz bitmek üzere kışa az kaldı ve benim bir kombi almam lazım. Babamlar Buderus marka yoğuşmalı kullanıyor ve çok memnunlar ancak ben Eskişehir'de oturuyorum burda Buderusun servis işi biraz zayıf kalmış diye duydum. Çok değerli yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Bir kaç firma dolaştım bazıları küçük alanlarda yoğuşmalı gereksiz derken bazılarıda tasarruf heryerde tasarruftur diyor. Yoğuşmalı kullanan bazıları kombilerinin çok tasarruflu olduğunu düşünüyor. Sizce ne yapmalıyım.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Demirdöküm eskişehirin ayazına ne yapar bilinmez ama yaklaşık 4000 TL ye mal oluyor ve oldukça verimli olduğu söyleniyor,

oa6nwg.png
aslında kombiler hakkında bilgim yok fakat bir ay kadar önce abim
kombisini değiştirdi ve baya araştırmadan sonra viessman kombi alı
viessman almanyada üretiliyormuş diğerleri fason üretim yaptıryorlarmış
ariza vermeyen bi kombi imiş bi bakın isterseniz
Bir iklimlendirme ve soğutma teknikeri olarak Viessmann'dan başka marka önermiyorum. Az enerji, çook performans.
Katılma tarihi: 2011
altı ay önce yeni ev alma sonrasında kombi alma süreci yaşadım. Araştırmalarım sonucu yoğuşmalı almaya karar verdim ama gider problemi yüzünden hermetik kombi almak zorunda kaldım. Şöyle söyleyebilirim ki her ev için yoğuşmalı kombi tercih edilmeli.
Bu durumda hangi kombi denildiğinde maliyet işin içine giriyor.

Eğer maddi güç var ise buderus gb 072, ( 2700 civarı) viessman vitodens, vaillant...

Daha uygun olacaksa;
Demirdöküm nitromix (1600 civarı, Ek bilgi: Vaillant demirdöküm fabrikasının sahibi artık ),
ECA confeo premix ve
Bosch classic condens (Buderus ile hemen hemen aynı ve daha ucuz, Ek bilgi: Buderusun sahibi bosch)

Sadece kombi değil uygun petek metrajının da eviniz için hesaplanması gerekiyor. Evin yalıtımı da önemli tabii..

Benim tavsiyem Demirdöküm olur, hem uygun fiyat hemde şikayetin çok az olması sebebiyle ama tabi eskişehirde servisi nasıldır araştırmak lazım..
Demirdöküm ve Alarko olabilir, nede olasa bu kombilerin genleşme tankı flexlerini ben üretiyorumSmile En azından Flexlerinin 1. sınıf olduğuna garanti verebilirim.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(29/08/2013, Saat: 14:17)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demirdöküm ve Alarko olabilir, nede olasa bu kombilerin genleşme tankı flexlerini ben üretiyorumSmile En azından Flexlerinin 1. sınıf olduğuna garanti verebilirim.

işte malının arkasında duran üretici örneği Big GrinBig Grin
(29/08/2013, Saat: 14:48)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/08/2013, Saat: 14:17)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demirdöküm ve Alarko olabilir, nede olasa bu kombilerin genleşme tankı flexlerini ben üretiyorumSmile En azından Flexlerinin 1. sınıf olduğuna garanti verebilirim.

işte malının arkasında duran üretici örneği Big GrinBig Grin

Hocam bu bahsettiğim flexlerde normalde 10 bar basınç dayanımı aranır, çoğu markanın flexi bunu karşılamaz. Fakat bizim flexler 140 bar'da anca patlar. Gel de malın arkasında durmaBig Grin
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Komşularım yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sanırım vaillant alacağım Eskişehir de en çok tutulan marka ama daha tam karar veremedim.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Bu işin parolası ''Tam yoğuşmalı kombi''dir. Hemen hemen tüm markalardan memnun kalırsınız elbet ancak sizi gereksiz yere arızalarla uğraştırmayacak markalardan yana olmanızı tavsiye ederim.
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaillant kombi tavsiyesi zorba58 11 12,809 21/11/2014, Saat: 20:01
Son Yorum: zorba58

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: