Bic Metal
(09/12/2015, Saat: 19:21)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta kullandım. DE'ler gibi yakın tıraş yapamadığını gözlemledim.

Hocam aksine tek perdede hiçbir DE'nin veremediği yakın tıraşı gayet konforlu şekilde sağlıyor diye düşünüyorum. Hafif agresif tarzı da tam biz geleneksel tıraşseverlere göre. Bazı jiletlerin aksine sıkı tutulan ön hazırlık işini kolaylaştırıp konforu oldukça artırabiliyor. Seven çok sevmiş, sevmeyen hiç beğenmemiş, demek ki karakter sahibi bir kullan-at.
Bic yaprak jilet çok agresif. Yüzümün içine etti. O kadar dikkat etmeme rağmen Freddy Krueger e döndüm.. Big Grin
Cok acele tıraş olmam gerekti bu sabah ve aklıma @impaticaret ten aldığım bic metal geldi.
Çok tipsiz bir alet fakat çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Mutlaka fırsat tanıyın derim.
(14/05/2016, Saat: 23:46)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok acele tıraş olmam gerekti bu sabah ve aklıma @impaticaret ten aldığım bic metal geldi.
Çok tipsiz bir alet fakat çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Mutlaka fırsat tanıyın derim.

burdaki yorumları görünce bugün meraktan aldım impa ticaretten. yarın bir Pazar traşı olayım bari..

satılıklarım:
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7198
İmpa'dan aldım bende... Denemek istiyorum.
Neye benzediğini çok merak ediyorum.
DE ler kadar olmasa da temiz tıraş veriyor. DE den sonra ele biraz tuhaf geliyor ama seyahatlarda ve özellikle acele tıraşlar da imdada yetişiyor.
Bu sabah ilk shavette girişimimde bu yolun yol olmadığını anlamam hiç uzun sürmedi Smile
İlk perdeyi yarıda bırakıp, fırsattan istifade Bic Metal'i deneyim dedim.

Tabi shavette den sonra çok konforlu gibi göründü, Jiletinin baya bi geniş olması psikolojik olarak rahatlatıcı bi etki yapıyor.
Halbuki o kadar geniş jiletin cilde aynı anda dokunma şansı pek yok. Nerde o kadar geniş arazi Smile
Ama yüzü geniş olanlara bu konuda 1. derecede tavsiye edilir Smile

Öncelikle jilet keskin.
Sonuçta Permatik gibi bir kullan-at alet ama konforu kesinlikle daha yüksek,
Çene bölgesinde çok başarılı bir iş çıkardı ki DE tıraş aletleri ile nispeten zorlandığım bir bölgedir.
Neredeyse sinekkaydı sağladım diye düşünüyorum. Çene de çok daha temizdi.

Yalnız akşam vakti sakallarım daha fazla elime gelmeye başladı.
Eve gelince çenemdeki sakalların bariz şekilde çıkmış olduklarını gördüm.
Neden bu şekilde hızlı bir gelişme oldu anlam veremedim.
Sanırım biz "DE" isteriz diyerek isyan bayrağı diktiler Smile)
@rock83 komşum, shavette kullanımına alışana kadar çok yakın tıraş olmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu oldukça normaldir. Bic Metal'i kullanırken de biraz bastırmanız gerekiyor. Bir de açısı DE'den biraz daha farklı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bugün biraz da mecburiyetten kullandım. (plansız yolculuğun sonucu) Kesinlikle kullandığım en başarılı kullan at diyebilirim. Hatta fusion zamanımda keşfetseydim muhtemelen günlük jiletim bu olurdu.

2 perdede bbs olmasa bile temiz ve tahrişsiz dfs çıkardı. Planlı yolculuklarda yine en azından Wilkinson Classic'i tercih ederim ama plansızlarda ne kullanacağımı biliyorum artık.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Tıraşı hoşuma gitti derby ile değerlendirdiğimde tıkanma gibi bir durum yok BiC metal keskinliği derbyden daha iyi diyebilirim derby permatikle 4 tıraş rahat çıkarmışken bic metalle 5 tıraş götürdü fazla bastırmaya gelmiyor küçük kesikler oluşabiliyor ciltde agresiflik açısından permatiklerde 1.sırada gözümde derby permatiklerde tahriş ve kesik problemi olmadı tabi agresiflik konusunda bic metalden baya geride bic metal piyasada bulanabilir aletlerden küçük marketlerde ve seyyar satıcılarda rahatlıkla bulunur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,447 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: