Connaught Shaving
Connaught ne kadar güvenilir daha önce alışveriş yapan komşularımın görüşlerini almak istiyorum. En fazla ne kadar sürüyor gelmesi sıkıntı yaşayan oldu mu
...King Of The North SAMSUNSPOR...
@BuraKaya55

Kardesim, Connaught gibi firmalar guvenli, o acıdan sıkıntı yok. Sıkıntı bizim ulkenin gumruk ve vergi kanunları.
Yurt dısı alısverislerinizde abartmadan 1-2 parca soylerseniz, icinde alkol sıvı vs. urun olmazsa, sabun makine vs. gibi urunler olursa sorun cıkmadan gecme ihtimali yuksek. Ama connaught gibi paket degerini gercek degerden yazan satıcı olursa, bu seferde ucret ustunden kontrole veya vergiye takılabilir.

Ulkeye kabul edilmeyerek ustune kırmızı bant cekilerek yasaklı urun yazılan urun, 2. kere geri geldiginde ustunde yasaklı urun bandı ile evine kadar sorunsuz gelebilir. 3 cm lik cakı takılır, machete dedigimiz doner bıcagı gibi bıcak gecebilir. Ustunde 500usd yazan kutu kapına kadar gelebilir, 12usd yazan urun gumruge takılır. Direk basıma gelmis olayları anlatıyorum atıyorum sanma. Kanun, nizam, duzen esitlik yok. 50/50 sansın var.
Kacak Suriyelisi Ugandalısı vs. sınırları yol gecen hanına donmus, kim giriyor cıkıyor belli olmayan ülkemizde, senin sabun paketinemi kaldı olay dersen diyecek hicbirsey yok, ama ulkede kacak kobra zehiri bile var.
Kacak evin vardı, imar barısından yasal yapabilirsin, yarın belki buyuklerimiz gerek gorur, kacak silah bile yasal olur. Hersey olabilir.
(03/03/2019, Saat: 18:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @BuraKaya55

Kardesim, Connaught gibi firmalar guvenli, o acıdan sıkıntı yok. Sıkıntı bizim ulkenin gumruk ve vergi kanunları.
Yurt dısı alısverislerinizde abartmadan 1-2 parca soylerseniz, icinde alkol sıvı vs. urun olmazsa, sabun makine vs. gibi urunler olursa sorun cıkmadan gecme ihtimali yuksek. Ama connaught gibi paket degerini gercek degerden yazan satıcı olursa, bu seferde ucret ustunden kontrole veya vergiye takılabilir.

Ulkeye kabul edilmeyerek ustune kırmızı bant cekilerek yasaklı urun yazılan urun, 2. kere geri geldiginde ustunde yasaklı urun bandı ile evine kadar sorunsuz gelebilir. 3 cm lik cakı takılır, machete dedigimiz doner bıcagı gibi bıcak gecebilir. Ustunde 500usd yazan kutu kapına kadar gelebilir, 12usd yazan urun gumruge takılır. Direk basıma gelmis olayları anlatıyorum atıyorum sanma. Kanun, nizam, duzen esitlik yok. 50/50 sansın var.
Kacak Suriyelisi Ugandalısı  vs. sınırları yol gecen hanına donmus, kim giriyor cıkıyor belli olmayan ülkemizde, senin sabun paketinemi kaldı olay dersen diyecek hicbirsey yok, ama ulkede kacak kobra zehiri bile var.
Kacak evin vardı, imar barısından yasal yapabilirsin, yarın belki buyuklerimiz gerek gorur, kacak silah bile yasal olur. Hersey olabilir.

Peki en fazla ne kadar sürede gelir komşum
...King Of The North SAMSUNSPOR...
(03/03/2019, Saat: 20:09)BuraKaya55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki en fazla ne kadar sürede gelir komşum

Genelde en geç 2 haftada geliyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Benimki iki haftayi gecti. 22 Euro altiydi siparis.
Ben paypalla aldim.
Bir iki hafta daha bekleyecegim, eger ulasmazsa paypala problem bilderecegim.
Odenen ucretin iadesini talep edecegim.
Benim paket tam iki haftada gelmişti.
Firmayla ilgili sıkıntı olacağını sanmıyorum lakin gümrük ve buradaki posta hizmetleri her zaman arıza çıkartabilir...

Hoş ben AliExpress ten de çok alışveriş yaptım ve bu güne kadar sadece bir kere, eve gelip teslim edemedikleri bir kargoyu geç farketmem (eve kağıtta bırakmamışlar) den ötürü, kargonun Çin e geri dönmesine engel olamadım.

Eğer takip numarasız alışveriş yaptıysanız ara ara PTT yi aramanız yerinde olur.
hoş belki hali hazırda yoldadır. Bir problem yoktur.

Ben buradan alışverişlerde vergi hariç 22Sterlini geçmeyi önermem
@dikdik_s komşum, şimdi bu siteye girip gillette sarı paket ekledim (10 blades - pack of 5 blades x 2 diyor) £2.30 değerinde ve ayrıca ödeme ekranında £1.50 kargo çıkıyor. Toplam tutar TRY ₤27.02 ediyor. Bunun haricinde kapıda kargocu ek ücret isteyecek mi? Veya başka bir ek vergisiydi şusuydu busuydu ödemem gerekecek mi? Malum geçen hafta yurtdışından gelen kargolardan ek ücret isteneceği söylenmişti, kafam da iyice karışmış oldu. Telefona kılıf alacaktım, onda bile tereddütlüyüm şimdi.
So far so good..
(04/03/2019, Saat: 12:28)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s komşum, şimdi bu siteye girip gillette sarı paket ekledim (10 blades - pack of 5 blades x 2 diyor) £2.30 değerinde ve ayrıca ödeme ekranında £1.50 kargo çıkıyor. Toplam tutar TRY ₤27.02 ediyor. Bunun haricinde kapıda kargocu ek ücret isteyecek mi? Veya başka bir ek vergisiydi şusuydu busuydu ödemem gerekecek mi? Malum geçen hafta yurtdışından gelen kargolardan ek ücret isteneceği söylenmişti, kafam da iyice karışmış oldu. Telefona kılıf alacaktım, onda bile tereddütlüyüm şimdi.

£2.30+£1.50=£3.80 Limitin çok altında. Ancak şüphelenir de paketinizi gümrükte açarlarsa damga vergisi ile birlikte 5.70 TL gümrüğe sunum ücreti ödersiniz. Başka ücret çıkmaz. Vergi gelecek geldi muhabbeti daha hala havada. Bence şuan algı operasyonu. Bir kanun geçmediği sürece bu böyledir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Kusura bakmayın dun dısarıdaydım. Sagolsun cihan kardesim zaten gereken cevapları vermis.
Kargolar bu tarz firmalardan hızlı geliyor, ama yurt dısı siparisi dedinizmi siz kabaca 1 ay diye dusunun, erken gelince surpriz gibi olur hem.
Urun bedeli+gonderi ucreti yani odediginiz bedel haricinde bu tarz kucuk alısverisler icin herhangi bir ek ucretiniz yok.
Mevzu 2 kutu sarı Gillette ise, ozelden gonder adresini kardesim hemen ptt ile gondereyim, hic yurtdısı stresi yapma onun icin.
@ckeskin ve @dikdik_s komşular, cevaplar için teşekkürler..

@dikdik_s komşum ilgin için teşekkür ederim. Aslında mevzu jileti sipariş etmek değil de, hem şu vergi olayını merak ettiğimden, hem de söz konusu sitenin işleyişini genel anlamda merak ettiğimden bilgi almak istemiştim. Siteyi inceleyeyim, belki başka şeyler de sipariş edesim gelir Smile Herkese keyifli tıraşlar, bol gülüşler Wink
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  shaving.ie bravoecho 101 102,170 24/03/2021, Saat: 21:54
Son Yorum: marv
  TVB Shaving candova 271 173,602 11/09/2020, Saat: 00:04
Son Yorum: marv
  Pearl Shaving (pearlshaving.com) deneyimi olan sfenks 6 5,570 14/06/2018, Saat: 12:10
Son Yorum: pundoe
  Frank Shaving Resmi satis sitesi izbe 125 68,260 11/03/2017, Saat: 09:17
Son Yorum: Tahir
  Shaving Shack % 20 ye varan indirim yapmış ihtilaf 39 51,915 07/06/2016, Saat: 12:19
Son Yorum: izbe
Smile Paladin Shaving / www.paladinshaving.com izbe 11 11,340 05/06/2016, Saat: 17:59
Son Yorum: izbe
  muehle-shaving.com ionicliquid 2 4,897 04/02/2016, Saat: 14:55
Son Yorum: ionicliquid
  The English Shaving Company ihtilaf 75 78,185 24/01/2016, Saat: 22:25
  executive-shaving.co.uk geltir özel indirimi GeltirBot 140 189,905 10/01/2016, Saat: 02:17
  LIJUN SHAVING cemuludinç 13 19,670 20/05/2013, Saat: 01:56
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: