Ekonomi Köşesi
Gelişmeler pek hoş gözükmüyor.
Kemal Derviş ne düşünüyor acaba?
Sertac hocam bu finansal okur yazarligi en ust seviyeye getirmek icin ne okumak gerek..yerli ve yabanci gunluk okuma listesi tavsiyeleri verebilir misin?
In the long run, we are all dead...
(25/07/2013, Saat: 00:04)Dante2096 pid=
'51484 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Sertac hocam bu finansal okur yazarligi en ust seviyeye getirmek icin ne okumak gerek..yerli ve yabanci gunluk okuma listesi tavsiyeleri verebilir misin?

Hocam ben herseyden once yasar erdinc'in para harekati kitabina bi goz atmanizi oneririm. Hem ulke adina hem genel ekonomi terimleri adina basit anlatimli guxel bir kitap. Onun haricinde turkiyenin ve dunyanin genel ekonomi yapisi icin bloomberght ve bigpara siteleri gunluk olarak takip edilebilir.

Keynesi taniyorsunuz sanirim ustadim bi kac kademe daha ustu teknik ve temel analixle ilgili yazilar isterseniz farkli adreslerde ekleyebilirim
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(24/07/2013, Saat: 23:24)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kemal Derviş ne düşünüyor acaba?

Rayina oturttugu model bu kadar isledi sikintili olacagini sanmam Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(24/07/2013, Saat: 15:19)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gelişmeler pek hoş gözükmüyor.

Sadece bizim icin degil dunya icinde pek parlak olmayacak gibi 2015 sonuna kadar
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(25/07/2013, Saat: 01:10)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Hocam ben herseyden once yasar erdinc'in para harekati kitabina bi goz atmanizi oneririm. Hem ulke adina hem genel ekonomi terimleri adina basit anlatimli guxel bir kitap. Onun haricinde turkiyenin ve dunyanin genel ekonomi yapisi icin bloomberght ve bigpara siteleri gunluk olarak takip edilebilir.

Keynesi taniyorsunuz sanirim ustadim bi kac kademe daha ustu teknik ve temel analixle ilgili yazilar isterseniz farkli adreslerde ekleyebilirim

Ustad ben iktidat okudum hali hazirda da bankaciyim..borsada ve hatta vobda pozisyon aldigim oluyor..fakat ortalikta o kadar cok kirli bilgi varki arada kayboluyorum..bazen kafami kaldirip buyuk resmi gormemi saglayacak makro yazilar okumak istiyorum..cunku benim gorusume gore gunluk rutin veri akisi insani koreltip sartlandiriyor ve kaybediyorsun..

Bir de bu tiras dunyasi butun bu finans dunyasinin stresini aliyor sanki..hele o her sabah aldigim sandalwood kokusu nasil mutlu ediyor beni Smile
In the long run, we are all dead...
(25/07/2013, Saat: 01:22)Dante2096 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/07/2013, Saat: 01:10)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ustad ben iktidat okudum hali hazirda da bankaciyim..borsada ve hatta vobda pozisyon aldigim oluyor..fakat ortalikta o kadar cok kirli bilgi varki arada kayboluyorum..bazen kafami kaldirip buyuk resmi gormemi saglayacak makro yazilar okumak istiyorum..cunku benim gorusume gore gunluk rutin veri akisi insani koreltip sartlandiriyor ve kaybediyorsun..

Bir de bu tiras dunyasi butun bu finans dunyasinin stresini aliyor sanki..hele o her sabah aldigim sandalwood kokusu nasil mutlu ediyor beni Smile

Meslektaş sayılırız üstadım nede olsa benimde patron banka Smile uzun vadede hepimiz öluyuzden anladım biraz zaten Smile

Üstadım size önerim teknikten şaşmayın grafikler her bilgiyi içerir onun haricinde günlük haber akısı veriler vs konusu cok kafa karıştırıyor dediğim sitelere bir goz atın yeterli bence dilerseniz pozisyon almadan durum değerlendirmesini beraberde yapabiliriz bende o anki pozisyon açtığım seviyeleri iletirim size
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Gerçekten günün birinde kapitalizm çökecek mi?
(25/07/2013, Saat: 02:27)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten günün birinde kapitalizm çökecek mi?

Bu derin bir soru komşum

Marx ve Bakunin'e gore evet yıkılacak
Hegel ve fukayama'ya gore tarihin geldigi son nokta

Kapitalizm surekli krizde olan bir Sistemdir aslında bastan sıkıntılı. Bu oluşumun sonucu olarak kronik krizleri vardır yaklaşık 4 yılda bir. Ayrıca gelir adaletsizliğide buyuk yara aldırır insan yaşamlarına. Ancak cok dinamiktir girdigi her buyuk krizde şekil değiştirip yeniden yapılanmis ve yikilmaktan kurtulmuştur. Üste bu dinamizmin bitmesi kapitalizmin sonu olur
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,337 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,808 09/09/2020, Saat: 10:55