Avukatınız Cevaplıyor
Komsum yardiminiz için teşekkürler riskli bir işe girişmişim inşallah sıkıntı yaşamam. Belediye imar bolumunden sorusturdum firma şimdiye kadar tüm binalarında ıskan almış tek dayanagim bu. Gelecekte sorun cikmayacak diye birşey de yok tabi. Ben daireyi sahibinden alacagim onun müteahhitle yaptığı anlaşma beni bağlar mi
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
(22/08/2013, Saat: 07:59)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum yardiminiz için teşekkürler riskli bir işe girişmişim inşallah sıkıntı yaşamam. Belediye imar bolumunden sorusturdum firma şimdiye kadar tüm binalarında ıskan almış tek dayanagim bu. Gelecekte sorun cikmayacak diye birşey de yok tabi. Ben daireyi sahibinden alacagim onun müteahhitle yaptığı anlaşma beni bağlar mi

Yurtsuz komşum ödeme koşulları vs gibi borçları siz üstlenmişsiniz, siz satın aldığınız kişi olmuşsunuz. Gayrımenkulün aynına ilişkin olmayan örneğin senet, hukuken sizi bağlamaz. Devir aldığınız kişinin şahsına ilişkin olmayan her borç sizin borcunuz. Tapu giderleri, masraf adı altında (kalorifer tesisatı gibi absürt isimler) bunların kime ait olacağını açıkça sözleşmede belirlemeniz iyi olur..

Daha somut örnek verirseniz ona göre cevaplayayım, genel örneklerle bir kitapçık yazmak iktiza ediyor Big Grin Tşk..
Komşum seni yoruyoruz kusura bakma borç olarak dediğim şeyler müteahhidin sgk borcu binada kullandığı su borcu gibi şeyler.
(22/08/2013, Saat: 19:00)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum seni yoruyoruz kusura bakma borç olarak dediğim şeyler müteahhidin sgk borcu binada kullandığı su borcu gibi şeyler.

5940 sayılı kanuna göre bu tür borçlar iskan alınmasına mani değil, uzun yıllar oturma izni alınmayan, elektrik, su abonesi olamayan kat malikleri, yeni düzenlemeyle birlikte iskanı alacak, kredi çekebilecek, elektrik, su aboneliğini alabilecek, belediyeler bu kanunla sgk borcu ödenmeyen gayrımenkullere mecburen ve derhal iskanlarını verecek.. sgk borcu da işçi-işveren arasında, yani sizlik bir durum yok.. Sözleşmeyi sağlam yapın, müteahhit, sizden ilave masraflar istemesin..
Sağolun komsum yorumlariniz benim için çok değerli
(22/08/2013, Saat: 22:32)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun komsum yorumlariniz benim için çok değerli

Tşk Smile
mornetto kafamı kurcalayan bir konuda danısmak istiyorum. vakit ayırırsan sevinirim.

gecen yıl bir ev kiraladim ve bir yillik pesin 4500 liraya anlastim. lakin pazarlikta eve vestiyer dolap vs. yapilmasi varken bunlar yapilmayinca (ki bunlari yapmayacaksan 4000 veririm demistim ortak tanidik huzurunda) banka vasitasiyla 4000 lirayi kira bedeli aciklamasiyla havale ettim.

kira kontrati yok, evin uzun sure oturum izni olmadigindan ikameti de buraya almadim. su sayaci henuz yok. elektrik apartmana ortak gelip suzme sayactan bolunuyor. kisacasi dairede oturduguma dair resmi bir belgem yok.

danismak istedigim konu yakin zamanda kira sürem bittiginde ev sahibi fahis bir artis yapmak isterse bunu önlemem mumkun olur mu, yoksa pasa pasa istedigi parayi odemek/ evden cikmak zorunda kalir miyim?

tesekkurler.
Edwin Jagger DE89L + İsana Men + Arko + Astra Superior Platinum + Nivea after shave balsam
(23/08/2013, Saat: 23:27)gakgoş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mornetto kafamı kurcalayan bir konuda danısmak istiyorum. vakit ayırırsan sevinirim.

gecen yıl bir ev kiraladim ve bir yillik pesin 4500 liraya anlastim. lakin pazarlikta eve vestiyer dolap vs. yapilmasi varken bunlar yapilmayinca (ki bunlari yapmayacaksan 4000 veririm demistim ortak tanidik huzurunda) banka vasitasiyla 4000 lirayi kira bedeli aciklamasiyla havale ettim.

kira kontrati yok, evin uzun sure oturum izni olmadigindan ikameti de buraya almadim. su sayaci henuz yok. elektrik apartmana ortak gelip suzme sayactan bolunuyor. kisacasi dairede oturduguma dair resmi bir belgem yok.

danismak istedigim konu yakin zamanda kira sürem bittiginde ev sahibi fahis bir artis yapmak isterse bunu önlemem mumkun olur mu, yoksa pasa pasa istedigi parayi odemek/ evden cikmak zorunda kalir miyim?

tesekkurler.

kira sözleşmesi, ev sahibiyle yapılması zorunlu olmadığı gibi, yazılı da olması gerekli değildir. kira sözleşmeniz var ve fakat ispat gücü açısından yazılı bir sözleşme metniniz yok. kapıcı, komşu 2 şahit sizin orada kiracı olduğunuza dair ve ödemiş olduğunuz 4000 TL makbuzu, sizin delillerinizdendir.

kira artışı yıllık üfe oranının üstünde ise piyasa cari fiyatına geri çekilebilir. dava açılır, kazanırsınız.. yani bu sene için ödemeniz gereken en fazla rakam 4.350,00 TL civarıdır. ev sahibiniz fazla isteyemez sizden...tşk
Böyle geyik bir soru için kusura bakmayın ama çok kafamızı kurcaladı arkadaş ortamda bu soru.

Hırsızın biri 1.000TL çaldı ve o parayla şans oyunu oynayıp parasını 10.000TL yaptı. Hırsız yakalandığında bu paraların akıbeti ne olur?
www.tekyumruk.com
Mornetto komşum bir şey soracağım malum haftasonu yds sınavı var. Bu sınavlara hadi cüzdan, saat vs anladım da insanların ev anahtarlarını bile almıyorlar üstelik emanet de alınmıyor. Yalnız yaşayan, başka şehirden gelen anahtarını, cüzdanını emenet verecek güveneceği olmayanlar büyük maduriyet yaşıyor. Bunun güvenlikle alakası yok, tamamen insanlara eziyet. Bu konuda yürütmenin durdurulması için neden hiçbir avukat dava açmıyor?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: