Avukatınız Cevaplıyor
Mornetto Üstadım,
Trafik cezalarını iptal ettirmek ve dava açmak için neler yapmalıyız.
Davayı kazandığımız takdirde,harcadığımız tüm masrafları da ( harç,pul,faiz,avukat masrafları ) yatırdığımız ceza da dahil geri alabiliyormuyuz.
Selamlar
Teşekkür ederim mornetto kardeşim.
Üzerimizde güneş, gözümüzde mavi deniz, tepemizde martı, tenimizde tuz, rakımızda buz, oltamızda balık, ayaklarımız suya salık, ruhumuzda özgürlük, anlasanıza artık biz İZMİRLİYİZ
(01/08/2013, Saat: 20:40)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto Üstadım,
Davayı kazandığımız takdirde,harcadığımız tüm masrafları da ( harç,pul,faiz,avukat masrafları ) yatırdığımız ceza da dahil geri alabiliyormuyuz.
Selamlar

Kesilen cezanın niteliğini bildirirseniz yasa ve Yüksek Yargıtayımızın daha evvelden vermiş olduğu kararlar doğrultusunda ben dilekçenizi hazırlarım.

Trafik Mahkemelerine süresinde açılmış davalar neticesi verilen karar, emsal teşkil eder. Bunlardan istifade ederiz.

Avukatlık parası ve masrafları geri alamazsınız maalesef üstadım. Onlar Avukata ait.

Burada birlikte hazırladığımız dilekçeleri ilgili yerlere verirseniz, böyle bir gideriniz de olmayacaktır.
Çok teşekkürler

(01/08/2013, Saat: 20:54)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/08/2013, Saat: 20:40)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto Üstadım,
Selamlar

Kesilen cezanın niteliğini bildirirseniz yasa ve Yüksek Yargıtayımızın daha evvelden vermiş olduğu kararlar doğrultusunda ben dilekçenizi hazırlarım.

Trafik Mahkemelerine süresinde açılmış davalar neticesi verilen karar, emsal teşkil eder. Bunlardan istifade ederiz.

Avukatlık parası ve masrafları geri alamazsınız maalesef üstadım. Onlar Avukata ait.

Burada birlikte hazırladığımız dilekçeleri ilgili yerlere verirseniz, böyle bir gideriniz de olmayacaktır.
Ben teşekkür ederim. Keşke daha fazla faydamız dokunsa.

Önleyici Avukatlık müessesesini birlikte oturtacağız burada inş. Yani "bir işe girmeden önce danış" müessesesi.

Avrupa gibi davalar ve çekişmelerimiz 10'dan 1'e düşecek göreceksiniz.

Saygılarımla..
70 daireli 17 katlı bir apartmanda yaşıyorum
haliyle asansörlerimiz canımız

fakat asansorlerımızın ayna ve butonlarına sümük sürüp
sagına soluna balgam atan kırsallar türediği için
3 asansörümüzden yük asansörü olmayan
en az 2sine kamera kurdurmayı düşünüyoruz

toplantıda nezaman bunu dilegetirsek
müfettişlik yapan bir amcamız karşı çıkıp
hukuki olmadığı özel alan sayıldığı vs
söyleyip duruyor

toplantılarımızda oy çoklugu yada oy birliği ile
asansorlerımıze kamera takmamız mumkunmu

değilse ne gibi bürokratik aşamalardan geçmeliyiz

asansör yönetmeliğini okudum kamera hakkında birşey söylenmemiş.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Kameralar çok ilginç bir uygulama ülkemizde. Yasa maddesi olmaksızın, her yerde kameralar mevcut. Bunların çoğunda yasal düzenleme yok. İşyerleri, apartmanlar, hatta mobeseler. Avrupada bunlar yasal düzenlemelerle gerçekleştirilirken, biz de bunlarla ilgili kanun yok. Ancak basit bir kaç genelge ile suç önleme amaçlı düzenleme mevcut. Çok ilginç.

Yurt dışında kamera kullanımlarının örneklerini görmekteyiz. İş merkezleri yahut güvenliğin üst düzey olduğu binalarda hukuki düzenlemelerle takılabiliyor.

Asansör hakkında ise, Umuma açık bir kabin, nasıl oluyor da özel bir alan olarak addedilebiliyor? Bizim bilmediğimiz asansörde yaşamlarını sürdüren insanlar mı var? Neresi özel? Özel şeyler mi yapılıyor buralarda yoksa? Bizim bilmediğimiz..

Ülkemizde kanun kamera takabilirsin demiyor, takamazsın da demiyor. Her iki tarafa da dava açılsa Yargıtay ne yapar merak ediyorum? yani muallak ???

Kameraların zaten hiçbirinin yasal dayanağı yokken ha oraya da takılsın.

TCK’ nın 134. maddesinin ikinci fıkrasına göre; kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacaktır. Asansörde özel hayat mı var? Umuma açık bir alandır, nasıl apartman girişine takılıyorsa asansöre de takılabilir. İkisinin de yasal dayanağı yok zaten..
Bizde aynı dertten muzdaripiz bizim yöneticimiz emekli Cum.Savcısı ve oda aynı şeyi söylüyor asansörlerin özel alandır bağlayamayız diye itiraz ediyor

HTC One S cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi
Üzerimizde güneş, gözümüzde mavi deniz, tepemizde martı, tenimizde tuz, rakımızda buz, oltamızda balık, ayaklarımız suya salık, ruhumuzda özgürlük, anlasanıza artık biz İZMİRLİYİZ
(05/08/2013, Saat: 01:10)cemuludinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizde aynı dertten muzdaripiz bizim yöneticimiz emekli Cum.Savcısı ve oda aynı şeyi söylüyor asansörlerin özel alandır bağlayamayız diye itiraz ediyor

(05/08/2013, Saat: 01:10)cemuludinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizde aynı dertten muzdaripiz bizim yöneticimiz emekli Cum.Savcısı ve oda aynı şeyi söylüyor asansörlerin özel alandır bağlayamayız diye itiraz ediyor

Kat Mülkiyeti Kanunu

IV - Ortak yerler:

Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her
halde ortak yer sayılır.
a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer
elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,
asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve
çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup
bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları,
sığınaklar, (1)

Asansörler, ortak alandır. ÖZEL ALAN DEĞİLDİR!!!...
Mornetto komşum, saklınotalar blogumdaki yazılarım sık sık forum ortamlarında izinsizce kaynak gösterilmeden kopyalanıyor. Buna karşı ne gibi bir yaptırım hakkım vardır?

İkinci olarak benzer tarz bir blogda

"...........adresindeki bütün yazılar ................. isminin koruması altındadır. Bu adreste yer alan bütün içerik ve metinlerin telif hakkı ........................'na aittir. İçerikler hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz, kopyalanamaz ve yayınlanamaz. Aksi takdirde hırsızlık suçu işlenmiş sayılacaktır. ...................... isminin bu tür fikir/yazı hırsızlığı durumlarında yasal işlem yapma hakkı bulunmaktadır.

Copyright 2010-2013 ..............
Hürriyet "

gibi bir ibare bulunuyor. Bunun yasal bir geçerliliği var mıdır? Kendi bloguma uygulamam için ne yapmam gerekiyor, özel bir telif vs mi almalıyım sitem ile ilgili?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: