Günün Tıraşı (SOTD)
(17/10/2014, Saat: 21:13)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman hocam müsaade ne haddime..şimdiden sıhhatler olsun

hocam, ikinci kez kullanmama sebebi ne? bilgi alsam, mumkunse?
Körelmiş olabilir. Hazır bu sonucu almışken aynı şartları sağlayıp bir tıraş daha olun. En azından bu şartlar altında güzel tıraş olduğunuzu teyit etmiş olursunuz.

(17/10/2014, Saat: 21:49)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam, ikinci kez kullanmama sebebi ne? bilgi alsam, mumkunse?
www.BarbarosRazors.com

Canım ağabeyimin 11 yıllık göz nuru, kullanmaya kıyamadığım şahsına özel fırçası ve inanılmaz cuma gecesi rahatlığı..

a2xfkp.jpg

(17/10/2014, Saat: 21:46)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tipsoft 24mm manchurian
arko regular
progress
polsilver
Tabac edc
----------------
Tipsoft manchurian:İlk kullanışım; kuru iken sert, ıslatınca evrim geçiriyor. Şimdiye kadar pek kalite fırça kullanmadım fakat en iyi fırçam olan Truefitt & Hill Wellington fırçaya göre kıl yoğunluğu bariz daha yoğun. Sap tasarımı özellikle kasede köpürtme için çok uygun. Umarım uzun ömürlü olur ve keyifle kullanmaya devam ederim.

Sıhhatler olsun. Fırçanizi güzel günlerde kullanın. Kullandıkca fırçaniz daha da guzellesecek emin olun. Bol köpüklü keyifli tıraşlar diliyorum.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(18/10/2014, Saat: 08:28)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun. Fırçanizi güzel günlerde kullanın. Kullandıkca fırçaniz daha da guzellesecek emin olun. Bol köpüklü keyifli tıraşlar diliyorum.

Teşekkürler üstad. Sizin de emeğinize sağlık güzel ürün ortaya çıkmış
  • Tabac çubuk sabun
  • Semogue Owners Club fırça
  • Union Cutlery Co. Bayonet 5/8 ustura
  • Avon Men balm
  • Watson's AS losyon 'Forest Fresh'
ev9dn8.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(18/10/2014, Saat: 12:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Tabac çubuk sabun
  • Semogue Owners Club fırça
  • Union Cutlery Co. Bayonet 5/8 ustura
  • Avon Men balm
  • Watson's AS losyon 'Forest Fresh'
sıhhatler olsun hocam.
SOC için "muhtemelen şimdiye kadar üretilmiş en kaliteli domuz fırça" gibi iddialı yorumlar var. Sizin fikriniz nedir? porsuklarla yarışabilirmi? omega ile farkı nasıl?
Edit: http://geltir.com/thread-2130.html Big Grin
Teşekkürler ooppss komşum fırçayı theunnamed üstattan aldım o biraz açmış fırçayı ama tam açılmış değil. Daha vakti var firçanın. Benim yorumum; SOC kılları çok yumuşak ve batıcı olmayanlardan seçilmiş kıl kalitesi cok iyi. Knot kalın ama çok yoğun değil. Yayılmaya çok meyilli bir fırça bunu önlemek ve kemikli bir fırça yapmak adına knotun dibi yapıştırıcı ile sabitlenmis sanıyorum. Kıl uçları Omega gibi hemen catallanmiyor ve ince kıllar kullanıldığı için sabun kaldırması Omega kadar değil henüz.
Bence Omega fırçalar çok daha çabuk açılıyor ve kemikli fırçalar olduğu için Semogue fırça açılana kadar Omega epey yol katetmiş oluyor. SOC su an için kremlerle kullanmak daha kolay.
Yapım ve malzeme kalitesi olarak ise Omega dan çok ilerde.

Ekleme: üretilmiş en iyi domuz fırça değil benim gözümde. En iyilerden biri olabilir ve çok kaliteli bir fırça orası kesin ama Omega dan daha iyi değil, başa baş derim. Porsuklara rakip olma mevzusu tamamen kişisel görüş sanıyorum ki ama porsuklara alışmış birisi rahatlıkla kullanabilir çünkü su tutuş ve yumuşaklık çok iyi. Ben Omega fırçalarımı her sabunla çok iyi köpük yapabildiği ve hemen açıldığı için daha çok seviyorum. Semogue biraz pazarlama başarısı benim gördüğüm kadarıyla. Bu kadar pahalı olması bu sebeple.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Geçen yıl Semogue topluluğuna bir göz attım
Domuzlar knot olarak en üst lig hatta Thegoldennib domuz knotlarından daha iyi kalite.Düğüm içlerinde siyah batıcı kıl yok.Sapı fırça fiyatını yükseltmesi ve nadir de olsa tam kurumamış ağaçtan sap şansınıza denk geldiyse çatlama problemi olabilir (SOC 2 finest badger fırçalarda sap çatlama duydum ama domuzlarda duymadım) Başka eksiği yok.Porsuk aratmayabilir ama porsuk tadını da vermez !

2a4r3w1.jpg
@Chinaski
yorum için teşekkürler hocam.
Sadece bir tane domuz fırça edinmeyi düşünüyorum.
o da omega 31052 modeli olacak gibi görünüyor bir süredir. Özellikle semogue modellerinin temin güçlüğü(vintagescent sitesi pakete ısrarla "cosmetic sample" yazdığı için gümrüğe takılıyormuş) ve yüksek fiyatı omega seçmemde etkili oldu ama fikrim değişebilirmi diye sordum Smile
@ihtilaf
üstad gözattım derken kolleksiyona dahil ettinizmi?
porsuk tadını vermeyeceğini tahmin ediyorum ama seyahatler için yada sabun heder etmek için, yüzde hunharca çevirmek için bir tane lazım Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,619 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,305 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,782 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,224 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: