Günün Tıraşı (SOTD)

Komşum sıhhatler olsun. Benim 1305 hiç bu kadar dolgun gözükmüyor benimkinde daha mı az kıl var anlamadım ki. Diğer 1305lerle çok karşılaştırıyorum benimki ciddi ciddi küçük ve seyrek duruyor düğüm bakımından. Semogue'larda böyle bir problem yaşayan oldu mu?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Allahım sen bana yardım et en çok istediğim aletlerden biri alabilseydim çok iyi olacak. Edwin Jagger de89 nedense sıfır almak istiyorum 2.el fiyatları 0 fiyatından daha fazla geldiği için 2.ele sıcak bakmıyorum bu arada bazı arkadaşlara istenmeden yükleniyor olabilirim onlardan ayrıca özür dilerim saatler olsun hocalarım bu site yüzünden bolca param gidecek belliki ama değer Smile
fd8fdaf2a03b3962a6b8dbf3fefab418.jpg
e mail adresim tipsol@me.com
3. tıraşımı gilette 7 O Clock ile oldum. Perma dan daha iyi gibi geldi. Perma daha keskin gibi, 2. tıraşımdan sonra baya az kestim yüzümü az acıdı bu sefer. Boyun altı bir tık daha iyi oldu. Ekipmanları yavaş yavaş topladığımdan, henüz şap olmadığından gündüz tıraş olamıyorum. Ama rahat bir 20-25 dakika zaman harcıyorum..Smile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
*Sanguine Coolcut 4
*MEM Super Silver Platinum
*TOBS Greyfurt
*T&H Wellington Super Badger
*Baharatlı Narenciyeli ev yapımı Tıraş Losyonu

Insanın kendi evinde tıraş olması gibisi yok, 2 hafta daha uzattığım bayram tatilinden sonra nihaye evimdeyim=) Keyifli bir tıraşa kendimi hazırlamıştım ki MEM her şeyi mahvetti.

Geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanlarda elime yaklaşık 10 tane olarak gelen MEM jileti hem Black Beauty hem Ondüla hem de Wilkinson Sword DE ile deneyip bana uymadığı için kenara kaldırmıştım. Sakalı kesmek yerine üzerinden kayıyor, sakal çıkarken batma ve kaşıntı yapıyor.

Ilk zamanlarda acaba benim el becerim oturmadığı için mi öyle oldu diye düşünüp bugün usturaya taktım en azından kör jileti bile kullanabiliyor bu meretler. Yok arkadaş bu MEM denen illet jilet sakal kesmek için yapılmamış ki öyle gür ve sert sakallı biri değilim gayet ortalama sakallarım var. Üreticisinin hedef kitlesi ekmek fırınları sanırım.. Ustura ile tekrar tekrar geçmeme rağmen hala alacalı bulacalı bir Yüzüm var kalan sakallardan dolayı ATG bile denedim ama olmadı ben de cildimi pert etmemek için yarına bıraktım.

Hiç bir jilet hakkında böyle ağır konuşmamıştım ama bu hakketti. Denemek isteyen olursa en fazla 1 paket alsın, aman fiyatı uygun 100lük kenarda dursun diye düşünmeyin.

c04bbe138f1ca29513fe710e0ce4ebde.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Dus, sakali Palmolive zeytinli sabunla yikama
Yves Rocher Ginseng Active Nettoyant
EJ DE 89 Barley
Personna Platinum Chrome
Semogue 830
Arko kase
Gillete Mach3 Aftershave Gel

Bu sefer şap kullanmama kararina geldim, cunku tiras sirasinda tahris yasamadim. Fakat Ali Biyikli amcamizi yakina biraksaydim, kesin tahris olurdu.
WTG+XTG+ rotus (XTG ve 1-2 yerde ATG)
Sonuc - mukemmel. Eskiden sinekkaydi icin, resmen ucuncu perde ATG yapardim, simdiyse sadece cene bolgesine ATG uyguladim. Tahris - sifir gibi. Pek memnun oldum bu tirastan. Gerci, sakal 3 gunluktu, cildim de belki dinlenmisti, ama ilginc olani tarafi hic kesik ve sadece 1 noktada cok ufak kanama olmasi. Nedeni belki de personnadir.
Hocam tebrikler.. Bütün forum sizin tahrişsiz tıraşınızı bekliyordu Smile
Tavsiyem diğer tıraşınızda aynı jileti kullanmamanız. Yine personna olsun jilet ama yeni paket olsun.
Saygılarımla
(17/10/2014, Saat: 20:37)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tebrikler.. Bütün forum sizin tahrişsiz tıraşınızı bekliyordu Smile
Tavsiyem diğer tıraşınızda aynı jileti kullanmamanız. Yine personna olsun jilet ama yeni paket olsun.
Saygılarımla

Hocam, musaide ederseniz, gelecek seferde de ayni jileti kullanayim. Acaba bugunku konforu verir mi diye cok merak ediyorum.
P.S. Yine de vurgulamak isterim, sap surseydim tahris olacakti Smile
Aman hocam müsaade ne haddime..şimdiden sıhhatler olsun
tipsoft 24mm manchurian
arko regular
progress
polsilver
Tabac edc
----------------
Tipsoft manchurian:İlk kullanışım; kuru iken sert, ıslatınca evrim geçiriyor. Şimdiye kadar pek kalite fırça kullanmadım fakat en iyi fırçam olan Truefitt & Hill Wellington fırçaya göre kıl yoğunluğu bariz daha yoğun. Sap tasarımı özellikle kasede köpürtme için çok uygun. Umarım uzun ömürlü olur ve keyifle kullanmaya devam ederim.

Arko regular: Arko moistten pek farkını göremedim. Biraz daha çabuk kıvamlı köpük oluştu ama bu fırçanın da etkisi olabilir. Bence Arko moist bu ürünle aynı ürün.

Tabac EDC:Sabunun kokusundan farklı. Başta oldukça tatlı-baharatlı, ortada kaliteli tütün kolonyası, sonlara doğru ise old spice kokusuna oldukça yakın bir koku bırakıyor. Güzel ama sabunun kokusunu arayanlar aramasın Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,633 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,436 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,319 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,787 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,234 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: