Günün Tıraşı (SOTD)
Merhabalar dün akşamki tıraş maceramı paylaşmak istedim:

Merkur Futur
Personna Platinum (Kırmızı paket)
Johnson bebe yağı
Cella
Morris & Forndran Blonde Badger
Geltir Scuttle
Floïd AS (Suave)
Garnier nemlendirici krem

DE makinelerle üçüncü, Futur ile ilk denemem muhteşem sonuçlandı. Makine, Personna Platinum kırmızı paket ile birlikte gelmişti, ben de birlikte denemeye karar verdim. Daha önce de belirttiğim gibi; takoz gibi sakalım, ama bir o kadar da hassas cildim var. Daha önceki iki tıraşımda güzel sonuçlar elde etmeme rağmen, konfor olarak çok tatmin olmamıştım (Elbette kartuşlu tıraşlarımla kıyaslamıyorum)

Yüzümde bir haftalık sakalla duşumu aldıktan sonra, Johnson bebe yağı ile tıraş bölgeme iyice masaj yaptım ve iki defa da sıcak havlu kompres uyguladım. Bu tıraştaki sabun seçimim Cella oldu. Köpüğü ve performansı TOBBS kadar iyi değildi ama sorun da yaratmadı. Futur' u hangi ayarda kullanacağıma karar verirken çok gidip gelmeme rağmen bir anda 4. ayarda WTG ile sakala giriştim; sonuç mükemmeldi. Bana, "Demek ki önceki tıraşlarımda kullandığım Gillette Parat benim sakalım için fazla yumuşak kalıyordu." diye düşündürdü (Acemi olduğum için keskin önermeler yapmaktan çekindiğimi de belirteyim). WTG harika sonuçlanmıştı, ayrıca jiletin sesi ve yüzümdeki hissiyatı da ustura gibi heyecan vericiydi. Artık gazı almıştım ve hemen arkasından ayarı 6' ya alıp XTG' ye başladım; sonuç yine mükemmeldi. Ne yanma, ne kesik, ne de kesilmemek için inat eden sorunlu bölgeler vardı. Cildim ATG' ye alışık olmadığından üçüncü etapta ayarı 1'e çekip yavaş ve hiç bastırmadan tüy gibi her bir bölgeyi temizledim. Hayatımda ilk defa bu kadar temiz ve yakın tıraş olmayı becerebilmiştim. Kendi beceriksizliğimden ötürü hafif ele gelen sakalları da bölgesel köpükleyerek 4. ayarda XTG/ATG karışımı temizledim ve durulandım.

Son olarak, Floïd AS (Suave) ve hanımdan yürüttüğüm Garnier nemlendirici krem sürerek tıraşımı bitirdim.

Özetle, Merkur Futur ilk kullanımda bana son derece keyifli, temiz ve konforlu bir traş yaşattı. İleride denemek istediğim Slim, Progress ve Vision da listemde. Wink

Sevgiler,
S.
Sıhhatler olsun @nacho_grande sizin için resital kıvamında bir tıraş olmuş Smile
www.BarbarosRazors.com

(29/09/2014, Saat: 11:16)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @nacho_grande sizin için resital kıvamında bir tıraş olmuş Smile

Teşekkürler komşum. evet, bu defa bebeği de uyandırmadan, azarı yemeden bitirdim işi. Smile
(29/09/2014, Saat: 11:32)nacho_grande Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum. evet, bu defa bebeği de uyandırmadan, azarı yemeden bitirdim işi. Smile
Sıhhatler olsun. Merkur Futur tam bir mühendislik harikasıdir. iyi günlerde kullanın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
@nacho_grande sıhhatler olsun. Tabii keyif sizin ama Futur' dan bu kadar memnun kaldıysanız Progress veya Vision bunun üstüne bir şey koymayacaktır. Kafa yapıları (jilet tutuşu açısından) ile verdikleri tıraşlar benzer olan bu üç aletten bence en iyisi elinizde zaten Wink.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Teşekkürler komşularım. 12 saati geçti hala yanma, batma veya kaşıntı yok. Sakalın da esamesi okunmuyor. Artık keramet bebe yağında mı, Futur' da mı, yoksa Personna' da mı bilemiyorum.

s24ro1.gif
*Black Beauty (2. Ayar)
*Treet Platinium
*Panna Crema - Namaste
*Omega "Mighty Midget"
*Krampert's Finest

Herkese keyifli tıraşlar.

d34ce8d68c3deec195d9bc8c70182080.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@nacho_grande ; çok güzel anlatmışsınız canım çekti Smile
Penhaligons bouquet shaving soap
Att M1
Thäter 4125/2 Finest 2 Bant
Astra super platium
Guerlain linstant

20z639i.jpg
(26/09/2014, Saat: 12:10)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhatler olsun @marley komşum,
EJ best badger midir, batıcılığı varmı memnunmusunuz ?

Tesekkur ederim trache ustadim, evet EJ best badger, baticiligi oldukca fazla, tamamen yumusamis jaguar 1071 den sonra bulasik teli gibi geliyor.. Arada sirada degisiklik olsun diye kullaniyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,716 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,366 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,035 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: