Günün Tıraşı (SOTD)
dovo solingen 6/8 vintage ustura
tabac kase
lijun 24/55 fırca
kingshave balsam
brüt after shave
(25/09/2014, Saat: 22:07)marley Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac
EJ
Brut Original
IHA sap
EJ porsuk
Feather

k1s3ra.jpg

Sıhatler olsun @marley komşum,
EJ best badger midir, batıcılığı varmı memnunmusunuz ?
iw5d1f.png
(25/09/2014, Saat: 23:26)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dus ))))
Ej de 89 Barley
Yesil Astra (2)
Arko kase
Semogue 830
Nivea balsam hassas ciltler icin

Bugun azcik Astradan memnun kaldim. Once wtg ile bir perde, ama harbi wtg. Boynumun hassas bolgedeki sakallar yana dogru ciktigi icin, eskisi gibi yukaridan asagi degil de, sakalin cikis yonunde tiras oldum. Sonra Xtg, yanaklar, cene, cene alti, biyik kulaktan buruna dogru, boyun yukaridan asagi.
Son perdede rotus wtg, fakat cene ve cene alti bolgesini Atg ile aldim, cunku bu iki bolgeyi asla ve asla wtg&xtg ile temizlemeyi ogrenemedim, belki de gercekten mumkun degil. Sap surmedigim icin cildimde cok az tahris yasadim, ama sap olsa eminim, her zamanki gibi yangin olur )))))
Dun aldigim nivea fena degil, alkol icermiyor, yaglilik birakmadi, ama mukemmel denilmez.
Sonuc olarak sunlara karar verdim:
1. ej de89 dan memnun kalmamamin sebebi bazi bolgelerde sakalimin cok yatik olmasi ve kesinlikle atg ile alinmasi gerekir. Bu da tahrise sebeplerden bir tanesi.
2. Cildimin hassas olmasi. Forumdaki bazi konularda arkadaslar onceden hassas cilde sahip olduklarini dusunurlerdi, fakat geleneksel tiras sonrasi bu dusunceden vazgecmisler. Ben de oyle bir durumda oldugumu umuyordum birkac ay once, hani zamanla cildim alisacak ve hassas ciltli olmadigjmi gorecegim. Ama ne fayda, hala hassas. Demek daha cok Bbs, Dfs degil de, Sas tiraslara agirlik vermem gerekiyor, ki bugunku tirasim dfs ve sas arasinda bir sey. Son umudum ayarli makineyi denemek (progress kafamdan cikmiyor), belki agressifligi arttirarak yatik sakallar daha iyi kesilir. Ama butcem bana azcik bekle diyor ))))
P.s. galiba fazla.karisik yazdim, uykuluyken telefondan pek rahat olmuyor, o yuzden cumlelerin icerigi guzel olmadi.

@seiko üstat benzer sorunları yaşıyoruz( ben artık yaşamıyorum) 89 barley yada muhle 89 aynı, bende r89 dan memnun kalmamıştım yanak bölgelerinde sorun yok gibiydi ama iş boyun,çene bölgelerine gelince tahriş kaçınılmaz oluyordu yatık sakallarda hiçte kullanışlı olmayan bir alet. Alet kaliteli ama o kalite tıraşa yansımıyor.
Biraz daha agresif bir makine aldıktan sonra durumun daha iyi olduğunu gördüm. Keşke ilk makineyi progress alsaymışım diye düşünüyorum hep.
Progress alamıyorsanız Fatip de deneyebilirsiniz yada R41.
Birde size önerim domuz fırça kullanmak durumundaysanız yüzde köpürtme yapmayın hassas ve ince derili ciltlerde daha tıraşın köpürtme aşamasında tahrişi başlatıyor.
Bulabiliyorsanız sentetik fırça deneyin istediğiniz kadar yüzde köpürtebilirsiniz Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

EJ Barley
Permasharp Yeni Seri (2)
Geltir LE Fırça
Fitness For Man Sabun
Vitos Tıraş Öncesi Krem
Zaza Şap
Nivea Losyon
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
(24/09/2014, Saat: 23:40)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun, Proraso ları doldurmuşsunuz okuduğum kadariyla. Güle güle kullanın. Hatta kullandıkça düşüncelerinizi altına ufak ufak yazın. Çok iyi beyin fırtınası oluyor, faydasını görürsünüz bence.
Iyi akşamlar.

teşekkür ederim komşum,

Ben ilk defa kaliteli ürün kullandığımdan inanılmaz memnun kaldım.Bunca yıl arko,gibbs,füme.. vs yerli ürünleri kullandım tamam onlarda ülke sınırları içinde kendi çaplarında kaliteli ama prorasonun köpüğü,yüzde bariyer oluşturması ve traş sonrası his çok farklı.Bugünde, krem olarak musco real ve speik aldım onları da deneyince karşılaştırma yapabilirim

saygılarımla
  • Phyto Aloe Vera shave jel
  • Mike's natural sabun Orange/Black Papper
  • Super badger brush by ihtilaf
  • Heartring 5/8
  • Wilkinson AS
Bu gecenin tıraşı: İlk defa soğuk tıraş denedim, çok rahat bir tıraş oldu çok yakın pürüzsüz damat tıraşı. Tabii bu tıraşta değişken sayısı fazla olduğu için esas etkene karar vermem zor. Phyto jel çok iyi hazırlıyor. Mike's natural sabunun doğal portakal ve karabiber kokusu çok hoş, sabun başarılı bir izlenim bıraktı ben de. Soğuk tıraş ise sanırım benim gibi dokununca bile kızaran, tahriş olan bir cilde iyi bir rahatlama sağlıyor. Wilkinson AS losyon çok yakmıyor, yatıştırması ortalama, pürüzsüz bir his veriyor ama nemlendirme başarılı değil. Tek başına kullanmak yerine öncesinde krem ve ya balsam kullanmak iyi olabilir.
dbgmcg.jpg
Herkese iyi akşamlar iyi haftasonları.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Гель для бритья. Где купили? )))
Delidumrul hocam, tesekkurler. Sentetik fircaya nedense pek hevesim yok. Tipsoft badger dusunuyorum, tabi simdi degil.
Aslinda sirada almak istediklerim urunler bunlar: progress, MWF, porsuk firca, TOBS v.y. GFT krem, tekrar Cella. Ama.bazi seyler malesef butceye.dayaniyor, ki beklemek lazim
@Chinaski Hocam sıhhatler olsun
Mike' kokusu buraya kadar geldi.Parasına değer mi ?
Koku nasıl hafif sentetik mi yoksa doğal mı ? Big Grin

(27/09/2014, Saat: 00:30)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Phyto Aloe Vera shave jel
  • Mike's natural sabun Orange/Black Papper
  • Super badger brush by ihtilaf
  • Heartring 5/8
  • Wilkinson AS
Bu gecenin tıraşı: İlk defa soğuk tıraş denedim, çok rahat bir tıraş oldu çok yakın pürüzsüz damat tıraşı. Tabii bu tıraşta değişken sayısı fazla olduğu için esas etkene karar vermem zor. Phyto jel çok iyi hazırlıyor. Mike's natural sabunun doğal portakal ve karabiber kokusu çok hoş, sabun başarılı bir izlenim bıraktı ben de. Soğuk tıraş ise sanırım benim gibi dokununca bile kızaran, tahriş olan bir cilde iyi bir rahatlama sağlıyor. Wilkinson AS losyon çok yakmıyor, yatıştırması ortalama, pürüzsüz bir his veriyor ama nemlendirme başarılı değil. Tek başına kullanmak yerine öncesinde krem ve ya balsam kullanmak iyi olabilir.
dbgmcg.jpg
Herkese iyi akşamlar iyi haftasonları.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,731 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,370 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,568 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,259 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,036 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: