İnternet Kablosu Çoklayıcı
Arkadaşlar selamlar...

Bizim apartmanımızın kendine ait bir internet bağlantısı var ve bu aidat masrafları ile karşılanıyor. Her daireye bir adet kablo çekilmiş durumda. Benim kendime ait internet aboneliğim vardı fakat her ay buna 80 TL vermektense apartmanın internetini kullanmak daha cazip geldi. Fakat evde 3 bilgisayar interneti kullanıyor. Kabloyu çoklama aparatları var tamam ama bunlar için yine 3 odaya kablo çekmek gerekecek. Bunu bir aparata takıp wifi olarak dağıtma şansımız var mıdır?
tamerkamisli.blogspot.com
Size gelen kabloya wifi modem takın. Sonra wifi'si olmayan bilgisayarınıza (örneğin masaüstü bilgisayarınız) wireless adaptör takın.

http://www.bimeks.com.tr/kategori/1045/w...aptor.aspx
www.tekyumruk.com
(02/05/2013, Saat: 18:04)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size gelen kabloya wifi modem takın. Sonra wifi'si olmayan bilgisayarınıza (örneğin masaüstü bilgisayarınız) wireless adaptör takın.

http://www.bimeks.com.tr/kategori/1045/w...aptor.aspx

Hocam direkt olarak Ethernet kablosu geliyor, ince dsl kablosu değil. Bunu modemin Ethernet yuvasına takıyorum fakat dağıtmıyor interneti :/ Sizin dediğinize göre normalde dağıtması gerekiyor sanırım? Bizde mi bir sıkıntı var acaba? Bu arada direkt laptoptan bağlanacağız internete.
1 adet wireless access point ya da wireless router ya da wireless modem edineceksiniz hepsi sorununuzu çözer[/u]
Hocam aradığınız ürün bu, Wifi yanısıra 2 adet ethernet portu da var.

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link...d=60001272
www.BarbarosRazors.com

Arkadaşlar access point diye bir olay varmış sevgili alpbb74'ünde dediği gibi. Şimdi ethernet kablosunu bu aparata taktığımızda mevcut interneti wireless olarak dağıtıyor tamam. Fakat benim elimde wireless modemimde var, bu modemin ethernet girişi de var. Ethernet kablosunu modeme taktığımda wireless şeklinde dağıtmam mümkün müdür interneti? Eğer mümkünse zaten access point almama gerek kalmıyor. Modemde denedim fakat başarılı olamadım farklı bir ayarı falan mı var acaba? [/code]
(02/05/2013, Saat: 18:41)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aradığınız ürün bu, Wifi yanısıra 2 adet ethernet portu da var.

Hocam bu arada bu ürünün internet hızına olumsuz bir etkisi var mı?
Arkadaşlar konu açılmışken benimde bir sorunum var.
Evimdeki wifi modemin sinyalini arka odalardan veya bahçeden yakalayamıyor aletler aynı cihaz benimde işimi görür mü acaba?
Üzerimizde güneş, gözümüzde mavi deniz, tepemizde martı, tenimizde tuz, rakımızda buz, oltamızda balık, ayaklarımız suya salık, ruhumuzda özgürlük, anlasanıza artık biz İZMİRLİYİZ
(02/05/2013, Saat: 18:52)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar access point diye bir olay varmış sevgili alpbb74'ünde dediği gibi. Şimdi ethernet kablosunu bu aparata taktığımızda mevcut interneti wireless olarak dağıtıyor tamam. Fakat benim elimde wireless modemimde var, bu modemin ethernet girişi de var. Ethernet kablosunu modeme taktığımda wireless şeklinde dağıtmam mümkün müdür interneti? Eğer mümkünse zaten access point almama gerek kalmıyor. Modemde denedim fakat başarılı olamadım farklı bir ayarı falan mı var acaba? [/code]

Kablosuz modeminiz varsa gerek yok almanıza dediğiniz gibi, kablosuz yayın yapabilmelisiniz. Marka ve modeli ile birlikte google'da bir arayın derim ayarlamak için.

(02/05/2013, Saat: 18:54)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/05/2013, Saat: 18:41)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aradığınız ürün bu, Wifi yanısıra 2 adet ethernet portu da var.

Hocam bu arada bu ürünün internet hızına olumsuz bir etkisi var mı?

Ben kendim kullanıyorum evde, herhangi bir hız kaybı yaşamıyorum.

(02/05/2013, Saat: 19:00)cemuludinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar konu açılmışken benimde bir sorunum var.
Evimdeki wifi modemin sinyalini arka odalardan veya bahçeden yakalayamıyor aletler aynı cihaz benimde işimi görür mü acaba?

Sizin işinize yarayacak olan wireless access point sanırım.
www.BarbarosRazors.com

güncel (son 6-7 sene) modemler, router işlevi de gördüğü için wireless modemlede yapabilmeniz lazım,
arka odalarda çekmeyen internet için wireless repeater lar var, ya da anteninizi değiştirirsiniz, bence anteni değiştirmeyin, daha güçlü yayın yaparsınız, malum herkesin korkusu bu wireless işinin sağlıksız olduğu vs

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnternet Hizmeti tipsol 19 18,277 08/07/2022, Saat: 13:27
Son Yorum: mixfruit
  Anti virüs / Internet Security / Firewall ckeskin 59 49,678 17/03/2021, Saat: 22:42
Son Yorum: BigHillMe
  İnternet Anasayfanız düzeni Delidumrul 1 4,116 22/08/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: trooper_gs
  GSM Firmaları, İnternet Sağlayıcıları, Kargo Şirketleri m y r 10 11,543 26/03/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: Soner
  İnternet bağlantısı hamdib 2 3,906 03/03/2016, Saat: 22:54
Son Yorum: hamdib
  Internet alisverisinteki guvenlik aciginin boyutu chevalier 21 16,334 27/01/2016, Saat: 19:41
Son Yorum: rating
  Telefon kablosu nasıl bağlanır ? hamdib 7 62,032 23/01/2016, Saat: 14:46
Son Yorum: dikdik_s
  Iphone internet kotası acil linguist 4 5,673 05/06/2015, Saat: 16:44
Son Yorum: linguist
  elektrik kesintisi sonrasi internet merg 5 6,060 02/04/2015, Saat: 09:43
Son Yorum: ckeskin
  İnternet Tarayıcısı Tavsiyesi ohtararan 22 28,023 22/01/2014, Saat: 19:48
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: