Vintage/NOS Jiletler
Forumda "Günün traşı" başlığında eski jiletleri kullanan kimseyi görmüyorum.eskiuye3315'dan başka kullanan var mı merak içindeyim.

Evet 100 tane jileti 15-20 liraya almak varken 5-6 katı fiyatlarla eski jiletleri alıp kullanan var mı benden başka?Big Grin

Birileri çıkar umarım,hep alet sabun olmasın biraz da bunları tartışalım.
Aslında denemek isterim, fakat bulması ve orjinalliği konusunda çekincelerim var.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Nos jiletlerim var dispenser koleksiyon diye saklıyorum.Hiç kullanmadım.40 yada 50 yıllık jiletler biraz daha dursun.İleride oğlum satar zengin olurSmile
Türkiye'de bulmak çok zor zaten.Ebay'den buluyorum genelde ben.Temiz ve ambalajlı olmasına dikkat ediyorum.Orjinalligi konusunda ise yeni uretimlerden çok daha guvenilir olduğuna inanın.1960-70lerde Çin daha eline sazı almamıştı.Smile Kullanınca anlarsınız zaten.Bir daha da astra falan kullanamıyor insan yanlız.
İhtilaf hocam bana versene onları sen eskilerdensin neler vardir zulanda kimbilir...Smile
inceptum Hocam sana feda olsun daBlush
Onlar benim devrem benimle yaşıtConfused
Sözüm olsun ileride satarsam ilk sıra seninSmile

(26/04/2013, Saat: 22:36)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf hocam bana versene onları sen eskilerdensin neler vardir zulanda kimbilir...Smile
Tamam o zaman.Wink Marka adlarını hatırlıyorsan yazabilir misin belki kullanmışımdır kalitesi hakkında yorum yapabilirim.

Bu arada ilgi olacaksa önümüzdeki günlerde eski jilet incelemeleri de yapabilirim.
(26/04/2013, Saat: 22:50)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam o zaman.Wink Marka adlarını hatırlıyorsan yazabilir misin belki kullanmışımdır kalitesi hakkında yorum yapabilirim.

Bu arada ilgi olacaksa önümüzdeki günlerde eski jilet incelemeleri de yapabilirim.

inceptum hocam, siz yapın incelemenizi Fotoğraflarıyla birlikte ilgisiz kalınacağını sanmıyorum Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

geziye gittiğimiz yerlerde antikacı antikacı dolaşıp jilet ararım, her seferinde eşim de güler bana. denemeye cesaret ettiğim bir eski nacet ve nefis jiletleri var, incelemelerini gerekli konular altında yapmıştım onların. okursanız zannediyorum o ihtişamı paylaşacağız sizinle.

marka olarak kalkıp bakmadım lakin aklıma gelen;

ruby (bulunması nerede ise imkansız bir jilet, internette araştırmalarım neticesinde yalnızca jiletin kağıdına ulaşabildim, bende 10' luk bir paket mevcut.)
punktal (solingen' in epeyce fersude bir modeli
goldtone

gibi aklıma gelmeyen epeyce model mevcut, lakin bazıları ufk lekeli çıkarıp o muheşem sandık kokularını alıp, yerlerine kaldırıyorum tekrar. buldukça koleksiyonuma ekliyorum. yeni jiletlere meylim pek yok, zira buldum bana en uygun olanını, stoğum tam. koleksiyon olarak yeni eski 50 çeşidin üzerindeyim şimdilik. eskilerden devam edip genişletmek niyetine girdim, lakin kutusu 10 lira olup ta kullanmayınca, ne kadar artarsa o kadar eş faktörü giriyor elbette ki işin içine Smile

selamlar.
Ohtaran üstad,
gg de job marka jiletler var 100lük halde.
hiç denediniz mi acaba? Merak ettim alasım var bu aralar bi kaşıntım da var Smile

(26/04/2013, Saat: 22:54)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geziye gittiğimiz yerlerde antikacı antikacı dolaşıp jilet ararım, her seferinde eşim de güler bana. denemeye cesaret ettiğim bir eski nacet ve nefis jiletleri var, incelemelerini gerekli konular altında yapmıştım onların. okursanız zannediyorum o ihtişamı paylaşacağız sizinle.

marka olarak kalkıp bakmadım lakin aklıma gelen;

ruby (bulunması nerede ise imkansız bir jilet, internette araştırmalarım neticesinde yalnızca jiletin kağıdına ulaşabildim, bende 10' luk bir paket mevcut.)
punktal (solingen' in epeyce fersude bir modeli
goldtone

gibi aklıma gelmeyen epeyce model mevcut, lakin bazıları ufk lekeli çıkarıp o muheşem sandık kokularını alıp, yerlerine kaldırıyorum tekrar. buldukça koleksiyonuma ekliyorum. yeni jiletlere meylim pek yok, zira buldum bana en uygun olanını, stoğum tam. koleksiyon olarak yeni eski 50 çeşidin üzerindeyim şimdilik. eskilerden devam edip genişletmek niyetine girdim, lakin kutusu 10 lira olup ta kullanmayınca, ne kadar artarsa o kadar eş faktörü giriyor elbette ki işin içine Smile

selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Koleksiyon jiletler Lawdilemma 6 4,706 25/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Collector5505
  Sahte Jiletler Nasıl Anlaşılır? shopol21 9 3,645 28/10/2020, Saat: 15:55
Son Yorum: Wolfskin
  Yaprak jiletler kutusunda kaç sene dayanır. roland 29 16,219 19/10/2020, Saat: 12:29
Son Yorum: broraso
  Aliexpress'te satılan jiletler ? gökbörü 8 5,304 18/10/2020, Saat: 12:19
Son Yorum: marv
  Benzer karakterli jiletler sfenks 15 6,325 07/05/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: 3.Perde
  Abartılmış ve az övgü almış jiletler. Sheeplessness 18 6,476 22/12/2019, Saat: 02:54
Son Yorum: onur7
  Konforlu Jiletler Hakkında NIGRA 27 12,364 01/05/2019, Saat: 09:48
Son Yorum: rock83
Wink Eski jiletler perma ulaş2626 16 11,995 17/10/2018, Saat: 09:13
Son Yorum: kral arthur
  Vintage Jilet Kalitesine Yakın Yeni Nesil Jiletler Niko 11 8,325 26/12/2016, Saat: 17:40
Son Yorum: umutatakul
  Vintage schick traş bıçakları inceptum 2 6,829 02/07/2016, Saat: 17:40
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: