Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
Komşularım destekleriniz için com teşekkür ediyorum inanın ki okudukça motive oluyor ve isteğim azalıyor ayrıca el alışkanlığını gidermek için yanımda şu nulunduruyorum canım istedikce birer yudum alıyorum sporu zaten 7 sene oldu spor yapıyorum tabi ara vermisligim vs çok oldu ama sporla sigara eş zamanlı gidiyordu artık bu gidişata dur demek lazım şuan 3 gün oldu kokuları daha net alabiliyorum.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/07/2020, Saat: 23:04)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım destekleriniz için com teşekkür ediyorum inanın ki okudukça motive oluyor ve isteğim azalıyor ayrıca el alışkanlığını gidermek için yanımda şu nulunduruyorum canım istedikce birer yudum alıyorum sporu zaten 7 sene oldu spor yapıyorum tabi ara vermisligim vs çok oldu ama sporla sigara eş zamanlı gidiyordu artık bu gidişata dur demek lazım şuan 3 gün oldu kokuları daha net alabiliyorum.

Sigarayı bıraktığımda 92 kiloydum. Bıraktıktan sonraki iki sene çok ciddi şekilde fitness yaptım 74kg a kadar düştüm. Sigara içtiğim dönemde 1 dakika bile koşamazdım. 2 kat merdiven çıkarken nefes nefese kalırdım. Sigaradan korkmayın ondan kaçmayın, içilen ortamdan uzaklaşmayın bu tarz hareketler bilinç altında sigarayı olduğundan daha önemli bir noktaya taşıyor ve süreci uzatıyor. Herkes iyi niyetli biliyorum ama sigarayı bırakma aşamasında olan kişilere, sigarayı bırakmak çok zor demeyelim, zaten herkes bunu söylediği için beyin bunu imkansız bir şeymiş gibi algılıyor, sigarayı bırakmak kolaydır, herkes kolayca bırakabilir. Benimle birlikte, sigarayı içmeyen adeta yiyen abim de bıraktı. Geçen 7 yıllık sürede çok stresler yaşadık, kayıplar yaşadık. Hiç bir zaman elimiz sigaraya gitmedi. Çünkü ne üzgünken üzüntüyü geçiriyor ne de mutluyken daha mutlu ediyor. Sigara hiiç bir işe yaramıyor Smile

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/07/2020, Saat: 22:21)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum girdik bir yola inşallah başaracağım kendi irademle.Birde bu ilaçla bırakanlar varmış çok olumlu yorumlar okudum falan ama tabi ilk önce yapabiliyorsam herhangi bir ilaca başlamadan kendim yapabilmem.Psikolojik olarak şöyle diyeyim;tek aklıma geldiği nokta sinirliyken beni yatıştirdigini düşünmem kahvaltı,yemekden sonra  veya kahve gibi içeceklerin yanında icmesemde oluyor,  aramıyorum.kendimi spora versem daha rahat olur diye düşünüyorum,bakalım girdik yola. Smile

Komşum bence zor olan kısmı atlatmışsınız. Ben ilaçla bıraktım bir buçuk sene oldu. Sigarayı bıraktıktan sonraki birkaç gün ve ilacı bıraktıktan sonraki birkaç gün çok zorlanmıştım. Onun dışında ara sıra yokladı ama 1 seneyi aştıktan sonra o da azaldı diyebilirim. İlacın faydasını gördüğümü düşünüyorum ama siz zaten bırakmışsınız artık ona ihtiyacınız yok bence.

Sigara herkesin dediği gibi çok boyutlu bir alışkanlık. Sadece fiziksel ve psikolojik de değil üstelik. Bir kültür gibi yerleşiyor hayatına insanın. Başlı başına bir ritüel gibi. Birçok durumda başvurduğumuz bir destek gibiydi. Düşünürken, rahatlarken, konsantre olurken, sevinince, heyecanlanınca vs. Şimdi bu alışkanlıkları tek tek bırakmak zaman alıyor ama sizin spor yapıyor olmanız bence çok büyük bir avantaj.

Bir de tabi şu boyutu var. Sevdiğiniz bir şeyi bir daha hiç canınızın istememesi mümkün değil. Kendinize dürüst olun bu konuda Smile Canınız isteyecek ama siz içmemeyi tercih edeceksiniz. Hepsi bu. Bu can istemesi tabi kriz boyutunda bir isteme değil. Sevdiğiniz bir yemeği canınızın istemesi gibi. Zaten zaman geçtikçe de sigara içmediğiniz için hissettiğiniz gururun keyfi sigara içmenin keyfinin çok önüne geçiyor.

Size tavsiyem bence bir şeylere sarın, merak salın. Ben geleneksel tıraşa sardım mesela   Smile
(16/07/2020, Saat: 23:17)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sigarayı bıraktığımda 92 kiloydum. Bıraktıktan sonraki iki sene çok ciddi şekilde fitness yaptım 74kg a kadar düştüm. Sigara içtiğim dönemde 1 dakika bile koşamazdım. 2 kat merdiven çıkarken nefes nefese kalırdım. Sigaradan korkmayın ondan kaçmayın, içilen ortamdan uzaklaşmayın bu tarz hareketler bilinç altında sigarayı olduğundan daha önemli bir noktaya taşıyor ve süreci uzatıyor. Herkes iyi niyetli biliyorum ama sigarayı bırakma aşamasında olan kişilere, sigarayı bırakmak çok zor demeyelim, zaten herkes bunu söylediği için beyin bunu imkansız bir şeymiş gibi algılıyor, sigarayı bırakmak kolaydır, herkes kolayca bırakabilir. Benimle birlikte, sigarayı içmeyen adeta yiyen abim de bıraktı. Geçen 7 yıllık sürede çok stresler yaşadık, kayıplar yaşadık. Hiç bir zaman elimiz sigaraya gitmedi. Çünkü ne üzgünken üzüntüyü geçiriyor ne de mutluyken daha mutlu ediyor. Sigara hiiç bir işe yaramıyor Smile

Komşum bende spordayken aklıma tek gelen şey müziklerim ve ağırlıklarım,galiba beni motive edecek başlıca şeylerden bir kaçı Smile öte yandan buna vereceğin parayla tıraş malzemeleri kıyafet protein tozu gibi şeyler alırsın diye frenliyorum kendimi tabi pandemiden dolayı salonada gitmeye cekiniyorum fakat bu şu 4 günlük bırakma serüveninde herşeye rest çektiğimden bunada restimi cekiyorum yarından tezi yok bisikletimi çıkarıp salonuma gidiyorum artık gözümü kararttim bırakmaya niyetlenen arkadaşlara da belki bi heves olur.Daha yeni dışarı yürüyüşe çıktığımda mahallede pişen yemek kokuları,yıkanmış çamaşırlardan gelen yumoş kokularını aldım galiba bunları hissetmeyeli çok uzun zaman olmuş Smile mutluluk pekte uzağımda değilmiş Allah bir daha elimizi değdirmesin.Amiiiiiiiin.

(16/07/2020, Saat: 23:30)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende spordayken aklıma tek gelen şey müziklerim ve ağırlıklarım,galiba beni motive edecek başlıca şeylerden bir kaçı Smile öte yandan buna vereceğin parayla tıraş malzemeleri kıyafet protein tozu gibi şeyler alırsın diye frenliyorum kendimi tabi pandemiden dolayı salonada gitmeye cekiniyorum fakat bu şu 4 günlük bırakma serüveninde herşeye rest çektiğimden bunada restimi cekiyorum yarından tezi yok bisikletimi çıkarıp salonuma gidiyorum artık gözümü kararttim bırakmaya niyetlenen arkadaşlara da belki bi heves olur.Daha yeni dışarı yürüyüşe çıktığımda mahallede pişen yemek kokuları,yıkanmış çamaşırlardan gelen yumoş kokularını aldım galiba bunları hissetmeyeli çok uzun zaman olmuş Smile mutluluk pekte uzağımda değilmiş Allah bir daha elimizi değdirmesin.Amiiiiiiiin.

Ben pandemi sürecini koşuya başlayarak değerlendirdim salona gitme imkanı olmadıpı için. Yaklaşık 4 ayda ciddi mesafe kaydettim. 1-2 aylık koşu ve bisiklet sizi salona daha iyi hazırlar. Bu süreçte akciğerlerin yenilenmesine yardımcı olursunuz.

(16/07/2020, Saat: 23:27)atmacao Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence zor olan kısmı atlatmışsınız. Ben ilaçla bıraktım bir buçuk sene oldu. Sigarayı bıraktıktan sonraki birkaç gün ve ilacı bıraktıktan sonraki birkaç gün çok zorlanmıştım. Onun dışında ara sıra yokladı ama 1 seneyi aştıktan sonra o da azaldı diyebilirim. İlacın faydasını gördüğümü düşünüyorum ama siz zaten bırakmışsınız artık ona ihtiyacınız yok bence.

Sigara herkesin dediği gibi çok boyutlu bir alışkanlık. Sadece fiziksel ve psikolojik de değil üstelik. Bir kültür gibi yerleşiyor hayatına insanın. Başlı başına bir ritüel gibi. Birçok durumda başvurduğumuz bir destek gibiydi. Düşünürken, rahatlarken, konsantre olurken, sevinince, heyecanlanınca vs. Şimdi bu alışkanlıkları tek tek bırakmak zaman alıyor ama sizin spor yapıyor olmanız bence çok büyük bir avantaj.

Bir de tabi şu boyutu var. Sevdiğiniz bir şeyi bir daha hiç canınızın istememesi mümkün değil. Kendinize dürüst olun bu konuda Smile Canınız isteyecek ama siz içmemeyi tercih edeceksiniz. Hepsi bu. Bu can istemesi tabi kriz boyutunda bir isteme değil. Sevdiğiniz bir yemeği canınızın istemesi gibi. Zaten zaman geçtikçe de sigara içmediğiniz için hissettiğiniz gururun keyfi sigara içmenin keyfinin çok önüne geçiyor.

Size tavsiyem bence bir şeylere sarın, merak salın. Ben geleneksel tıraşa sardım mesela   Smile
Bu konuda çok hak veriyorum komşum,ritüel haline geldiği için herseyde yakma isteği geliyor ama dediginiz gibi bunu başarmakta,durdurmakta elimde yaşayacağım o kadar zevkten bunun yüzünden mahrum kalmak istemiyorum her seferinde bunu tekrarlıyorum çok rahatlatıcı oluyor.Yanina biraz kitap okumayida artırırsam böyle geçiririz süreci.Gercekten hiçbir şeye çare olduğu yok ama nasıl bu kadar aramışız anlam yüklemişiz aklım almıyor bak şimdi sinirlendim bu duruma Smile

Ben devlet destegi alarak champix ilaç kullanarak bıraktım. Bir ay kullandım ilacı 10. Gününden beri içmiyorum. Bu ay sonu 5. Ay dolacak. Bu sure zarfında özendigim krize girdigim olmadı, rüyamda ictigim cok oldu ama nedenseben ilacın faydasını gordum size de bu yola basvurmanızı tavsiye ederim

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Cem.044 komşu sizi sigara içmeye iten sebep ne onu arayın. ortam, arkadaşlar, yalnız kalma isteği vb. sonra o istekle beraber sigara sizi bunalttığında “ bemim sana ihtiyaçım yok” deyin hepsi bu kadar. günlük sigaraya verdiğiniz parayla tıraş malzemesi alın, kıyafet alın, kendinize güzel bir yemek ısmarlayın sigaraya ayırdığınız hayatınızı kendinize ayırın
(16/07/2020, Saat: 23:52)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben devlet destegi alarak champix ilaç kullanarak bıraktım. Bir ay kullandım ilacı 10. Gününden beri içmiyorum. Bu ay sonu 5. Ay dolacak. Bu sure zarfında özendigim krize girdigim olmadı, rüyamda ictigim cok oldu ama nedenseben ilacın faydasını gordum size de bu yola basvurmanızı tavsiye ederim

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serkan komşum champix için devlet desteği nasıl alınıyor , biraz açabilir misiniz.
(17/07/2020, Saat: 00:09)UMUT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serkan komşum champix için devlet desteği nasıl alınıyor , biraz açabilir misiniz.

Her ilde halk sağlığı merkezlerine bağlı sağlıklı yaşam merkezleri var komşum. Bulunduğunuz ildeki sağlıklı yaşam merkezindeki sigara bırakma polikliniğine telefon açıp randevu alın kendi çabanızla sigarayı bırakamadığınızı söyleyin onlar yardımcı olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,827 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,442 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,484 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: