hangi notebook?
bu arada cok saolun.
tiras konusunda oldugu kadar bilgisayar konusunda da olayi bitirmis insanlar var aramizda anladigim kadariyla Smile.
1920 x 1200 cozunurlukte(1920 x 1080 degil) , wuxga ekranli HP Elitebook oneririm. 17.4 inch olmasi lazim. Bulmak konusunda biraz zorlanirsiniz ancak bu tip bilgisayarlar, iyi bir desktop performansini, laptopta sunarlar. Ancak, fiziki ozellikleri , agirlik, buyukluk vs nedeniyle tahmin edebileceginiz gibi mobiliteleri oldukca zayiftir, ama siz odadan odaya tasirim diyorsunuz, dolayisiyla sorun yok.

Butcenizi genisletirseniz, Apple macbook pro alin, gerisini hic dusunmeyin derim.

(28/03/2013, Saat: 12:52)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beyler cok teknik olmus ramler falan havalarda ucusmus Smile
aslinda kafamda buyuk ekranli ve masaustune yakin bir laptop almakta var.
cunku ben anca 70m2 lik evde salondan odaya tasiyorum, ordan da geri tasiyorum.
sirket bana cakma bir kucuk laptop verdi. is icin onu da tasiyabilirim.

ne dersiniz?
peki soyle sorsam?

MS office, photoshop, web browser'i birlikte hic sikintisiz calistiracak genis ekranli bir sey bana ne kadara patlar?
bunun icin hangi islemciyi, ne kadar ram'i tercih etmek lazim?
akliniza boyle bir model geliyor mu?
olaya cok yabanciyim kusura bakmayin. sir winston'in dediklerinden sanki ekran buyudukce butce baya cosuyor gibi geldi Smile. dolayisiyla 17 ekran olmasi sart degil.
ama dedigim gibi akli basinda bir marka istiyorum. garanti, servisi vs. duzgun olan.

cok saolun arkadaslar!

(28/03/2013, Saat: 13:04)SirAdams Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1920 x 1200 cozunurlukte(1920 x 1080 degil) , wuxga ekranli HP Elitebook oneririm. 17.4 inch olmasi lazim. Bulmak konusunda biraz zorlanirsiniz ancak bu tip bilgisayarlar, iyi bir desktop performansini, laptopta sunarlar. Ancak, fiziki ozellikleri , agirlik, buyukluk vs nedeniyle tahmin edebileceginiz gibi mobiliteleri oldukca zayiftir, ama siz odadan odaya tasirim diyorsunuz, dolayisiyla sorun yok.

Butcenizi genisletirseniz, Apple macbook pro alin, gerisini hic dusunmeyin derim.

(28/03/2013, Saat: 12:52)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beyler cok teknik olmus ramler falan havalarda ucusmus Smile
aslinda kafamda buyuk ekranli ve masaustune yakin bir laptop almakta var.
cunku ben anca 70m2 lik evde salondan odaya tasiyorum, ordan da geri tasiyorum.
sirket bana cakma bir kucuk laptop verdi. is icin onu da tasiyabilirim.

ne dersiniz?
Su olma mi mesela?

Samsung NP350E7C-S01TR Intel i5 3230M 2.6GHz 8GB 500GB 17.3" Taşınabilir Bilgisayar
Maksimum bütçenizi belirleyin, bu bütçedeki en iyi fiyat/performans oranına sahip seçeneklerden birini alın.

Mesela http://www.mormani.com/urun/4fa38c932033...kce&v=1.50
Bence çok yüksek bir F/P oranına sahip. Tek dezavantajı ekran çözünürlüğünün 1600*900 olması.

Eğer i5 işlemcili olsun derseniz sizin de yazdığınız NP350E7C-S01TR modeli en iyi F/P ye sahip ürünlerden biri.

i7 işlemcili bir makine alın. Ramler ucuzdur ileride upgrade edilir fakat işlemciyi tedarik etmek zordur fiyatı da oldukça yüksektir. İşlemci bir PC nin gücünü oluşturan en önemli parçadır, i7 işlemcili bir laptop size daha uzun süre hizmet edecektir.

Masaüstü performansı versin pek gerçekçi bir yaklaşım değil. Masaüstü performansı veren notebooklar var. Daha önceki mesajımda yazdığım Sager/Alienware markaları. (MSI GX/GT modelleri vs) En hafifi 3.6 kg ağırlığa sahip. SirAdams'ın da belirttiği gibi mobilitesi düşük cihazlar.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
hah bu güzel bunu beğendim Smile
biraz fiyat araştırması yapayım şimdi!

(28/03/2013, Saat: 20:03)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maksimum bütçenizi belirleyin, bu bütçedeki en iyi fiyat/performans oranına sahip seçeneklerden birini alın.

Mesela http://www.mormani.com/urun/4fa38c932033...kce&v=1.50
Bence çok yüksek bir F/P oranına sahip. Tek dezavantajı ekran çözünürlüğünün 1600*900 olması.

Eğer i5 işlemcili olsun derseniz sizin de yazdığınız NP350E7C-S01TR modeli en iyi F/P ye sahip ürünlerden biri.

i7 işlemcili bir makine alın. Ramler ucuzdur ileride upgrade edilir fakat işlemciyi tedarik etmek zordur fiyatı da oldukça yüksektir. İşlemci bir PC nin gücünü oluşturan en önemli parçadır, i7 işlemcili bir laptop size daha uzun süre hizmet edecektir.

Masaüstü performansı versin pek gerçekçi bir yaklaşım değil. Masaüstü performansı veren notebooklar var. Daha önceki mesajımda yazdığım Sager/Alienware markaları. (MSI GX/GT modelleri vs) En hafifi 3.6 kg ağırlığa sahip. SirAdams'ın da belirttiği gibi mobilitesi düşük cihazlar.
http://www.yenicarsim.com/hp-tcr-650-h5k...d/1915156/

ne dersiniz arkadaşlar
freedos olması dışında uygun gibi geldi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(28/03/2013, Saat: 11:00)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 01:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağlamlık öncelikse yine ibm'in yani lenovo'nun klasik serilerinden olmalı.

Ama bu devirde asus zenbook ya da macbook air gibi güzel bir ultrabook alet almalı artık. İnce, hafif, uzun pil ömürlü, kaliteli ekran ve hoparlörlü.

İzninizle bir ekleme yapmak istiyorum. Air güzel cihaz ama Ram ler logicboard'a lehimli geliyor. Sonradan Ram arttırma imkanı olmuyor. Mac OS X her yeni çıkan sürümde daha fazla ram tüketmeye meyilli bir işletim sistemi. Air alınacaksa baştan iyi düşünmek, mümkün olan en yüksek ramli olan modeli tercih etmek gerekir.

Ben de şunu eklemek istiyorum. Evet yazdığınız doğru ama şu da var. Macbook air tarzı ultrabookların olayı performans, oyun vs dğeil. Taşınabilirlik. Yani her gittiğiniz yerde internetin, müzik ve filmlerinizin sizinle olması. Dolayısıyla net sörf, film, müzik için fazlasıyla yeterli ramlere sahipler ki, bunun için os güncellemeye de gerek yok.

O kadar notebook kullandım. Benim için notebook ekran kalitesi, pil örü, ses kalitesi, ısınmazlık ve sessizlik demek. Bunları standart notebooklarda hele hele i7'li güçlü notebooklarda hayatta bulamazsınız. En güzeli i3 tipi ısınmayan, fan sesi yapmayan, pili az yiyen notebooklar ve muadili ultrabooklar. Bir kere bu dediğim tip cihaz kullanan dediğimi anlar ve gerisine dönemez.

i3 işlemcili giriş seviyesi ama ekranı kaliteli toshibam vardı. Net, müzik için kullanıldığından içi dolmaz, çok hızlı açılır çok hızlı kapanırdı. Yalan söylemiyorum 14 saniye açılma 9 saniye kapanma. Hiç ısınmaz, fan hiç çalışmazdı. Pili normaldi. Elimden ondan daha kuvvetli bir sürü notebook geçti hepsi elektrük süpürgesi gibi fan çalıştıran, işlemci kısmı ısınıp rahatsız eden, bili çabuk biten aletlerdi. Şu an personele dağııtlan i7li 6gb ramlı 750gb harddiskli macbook pro kullıyoruz. Gram memnun değilim. Ekran kalitesi ve pil ömür dışında. Ama çok ısınıp, çok ses yapıyor. Bootcampli olduğundan performansıda kötü.

Tüm bu makineleri mac os'lu bir macbook air'i zada zenbook tipi bir ultrabook'u ölümüne yeğlerim.

Lijun komşum parlak ekrana alışılınca sorun olmuyor inan. Ondan sonra antiglara denilen uyuz mat ekranları kullanmak eziyet oluyor. Kaliteyi çok götürüyor mat kaplamalar. Tepeden çok kuvvetli ışıklı ya da direk pencere önü görmeyen parlak ekranlar ciddi bir rahatsızlık vermez belirteyim, ki zaten artık endüstrinin %90 parlak ekran oldu. Çünkü kontrast değerleri ve renk doygunluğu çok daha cekici bu tipte.

Dell deyip de geçmeyin. Her markanın olduğu gibi dell'in de kalite kalite. Çamur gibi ekrana sahip modelleri de var iyi ekranlıda. Kimi modelinin ses kalitesi gayet güzel misal 15r, bazıları kötü. Zaten notebooklarda adam gibi ses veren hoparlöre az ve üst modellerde rastlanıyor. Belki çok önemli dğeil dersiniz ama bir youtubedan müzik bile dinlemeye kalksanız radyo kalitesi veriyor çoğu. Bunu özellikle evdeki masaüstünde kaliteli hoparlör seti olanlar anlar. Hem pili, hem ekranı, hem sesi iyi olsun olunca da çare ya mac, ya da ultrabook oluyor.

Sağlam iş bilgisayarı olaraksa deidğim gibi klasik thinpad serisinden daha kaliteli bir notebook düşünemiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(28/03/2013, Saat: 20:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 11:00)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 01:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağlamlık öncelikse yine ibm'in yani lenovo'nun klasik serilerinden olmalı.

Ama bu devirde asus zenbook ya da macbook air gibi güzel bir ultrabook alet almalı artık. İnce, hafif, uzun pil ömürlü, kaliteli ekran ve hoparlörlü.

İzninizle bir ekleme yapmak istiyorum. Air güzel cihaz ama Ram ler logicboard'a lehimli geliyor. Sonradan Ram arttırma imkanı olmuyor. Mac OS X her yeni çıkan sürümde daha fazla ram tüketmeye meyilli bir işletim sistemi. Air alınacaksa baştan iyi düşünmek, mümkün olan en yüksek ramli olan modeli tercih etmek gerekir.

Ben de şunu eklemek istiyorum. Evet yazdığınız doğru ama şu da var. Macbook air tarzı ultrabookların olayı performans, oyun vs dğeil. Taşınabilirlik. Yani her gittiğiniz yerde internetin, müzik ve filmlerinizin sizinle olması. Dolayısıyla net sörf, film, müzik için fazlasıyla yeterli ramlere sahipler ki, bunun için os güncellemeye de gerek yok.

O kadar notebook kullandım. Benim için notebook ekran kalitesi, pil örü, ses kalitesi, ısınmazlık ve sessizlik demek. Bunları standart notebooklarda hele hele i7'li güçlü notebooklarda hayatta bulamazsınız. En güzeli i3 tipi ısınmayan, fan sesi yapmayan, pili az yiyen notebooklar ve muadili ultrabooklar. Bir kere bu dediğim tip cihaz kullanan dediğimi anlar ve gerisine dönemez.

i3 işlemcili giriş seviyesi ama ekranı kaliteli toshibam vardı. Net, müzik için kullanıldığından içi dolmaz, çok hızlı açılır çok hızlı kapanırdı. Yalan söylemiyorum 14 saniye açılma 9 saniye kapanma. Hiç ısınmaz, fan hiç çalışmazdı. Pili normaldi. Elimden ondan daha kuvvetli bir sürü notebook geçti hepsi elektrük süpürgesi gibi fan çalıştıran, işlemci kısmı ısınıp rahatsız eden, bili çabuk biten aletlerdi. Şu an personele dağııtlan i7li 6gb ramlı 750gb harddiskli macbook pro kullıyoruz. Gram memnun değilim. Ekran kalitesi ve pil ömür dışında. Ama çok ısınıp, çok ses yapıyor. Bootcampli olduğundan performansıda kötü.

Tüm bu makineleri mac os'lu bir macbook air'i zada zenbook tipi bir ultrabook'u ölümüne yeğlerim.

Lijun komşum parlak ekrana alışılınca sorun olmuyor inan. Ondan sonra antiglara denilen uyuz mat ekranları kullanmak eziyet oluyor. Kaliteyi çok götürüyor mat kaplamalar. Tepeden çok kuvvetli ışıklı ya da direk pencere önü görmeyen parlak ekranlar ciddi bir rahatsızlık vermez belirteyim, ki zaten artık endüstrinin %90 parlak ekran oldu. Çünkü kontrast değerleri ve renk doygunluğu çok daha cekici bu tipte.

Dell deyip de geçmeyin. Her markanın olduğu gibi dell'in de kalite kalite. Çamur gibi ekrana sahip modelleri de var iyi ekranlıda. Kimi modelinin ses kalitesi gayet güzel misal 15r, bazıları kötü. Zaten notebooklarda adam gibi ses veren hoparlöre az ve üst modellerde rastlanıyor. Belki çok önemli dğeil dersiniz ama bir youtubedan müzik bile dinlemeye kalksanız radyo kalitesi veriyor çoğu. Bunu özellikle evdeki masaüstünde kaliteli hoparlör seti olanlar anlar. Hem pili, hem ekranı, hem sesi iyi olsun olunca da çare ya mac, ya da ultrabook oluyor.

Sağlam iş bilgisayarı olaraksa deidğim gibi klasik thinpad serisinden daha kaliteli bir notebook düşünemiyorum.

Bu arada bende bir dell 15r var ttnet kampanyasından taksitle alınan, sıkışıklıktan belki satacağım 750 gibi, bakanların aklında bulunsun, belki satışa çıkaracağım yakında.
(28/03/2013, Saat: 20:22)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.yenicarsim.com/hp-tcr-650-h5k...d/1915156/

ne dersiniz arkadaşlar
freedos olması dışında uygun gibi geldi

Böyle bakınca güzel görünüyor ama gidip bir net görmek bakmak lazım kasa kalitesi, ekranı, hoparlörleri falan nasıl diye. En azından bir win 7 home koysalardı fena olmazdı tabi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 159,410 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 234,141 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,954 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,621 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 101,348 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,946 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,498 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,311 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  Hangi Oda Kokularını Kullanıyorsunuz? yarhasan 3 6,966 15/01/2013, Saat: 01:00
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: