Hangi uydu platformu?
Merhaba,

Ay sonu şehir değişikliği sebebiyle kendime yeni bir düzen kurmam gerekiyor ve tv için seçmem gereken platforma karar veremedim. Tivibu düşünüyorum ancak digi ve d-smartta aklımda kalacak gibi duruyor. Sizlerin arasından bu platformları kullanan yada ilgi alanında olanlar varsa fikirlerinizi rica ediyorum.

Selamlar..
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
tivibu için yüksek internet bağlantısı gerekiyormuş ve bütün bağlantı kotasını yiyor, yani sınırsız bağlantı almalısınız. bağlantı hızına göre görüntü kalitesi de değiştiğinden hd yayınlar bile kötü görülebiliyor diyorlar.

ben digiturk kullanıcısıyım, gerek yayın, gerek hizmet kalitesi olarak tavsiye ederim. plus kutusu pek iş görüyor. ayrıca history hd gibi de harika bir silahı var. kayınvalidelerde türksat kablo tv var, film kanalları falan digiturk' un yanında çok çok zayıf kalıyor. moviemax' ler bu konuda oldukça yeterli.

selamlar.
Dt sinema paketi yanında keyif paketi olarak sporsever ve belgesel paketleri. Basket severseniz bir de spor ekstra paketi. Bu sene basketbol ligimiz gercekten izlemeye değer. History hd ve stars hd favori kanallarim. Birde 3d kanal var o da çok başarılı. Tavsiye ederim.
Eğer bulunduğunuz bölgede Türksat kablo tv varsa (Teledünya diye geçer) onu tercih etmenizi öneririm. Hem diğer dijital platformlardaki kanalların pek çoğu bulunur hem de fiyatı daha uygundur. Devlet şirketi olduğunu da belirteyim.

Ancak böyle bir seçeneğiniz yoksa Digiturk'ü tavsiye edebilirim. Ben de bölgemde Teledünya olmadığı için Digiturk'ü seçtim. Gerçi Digiturk'ün alıcı kutuları artık biraz dandik üretiliyor (Vestel ve Sunny üretiyor Dodgy ) ama olası bir arızada sizi tamirle falan uğraştırmayıp hemen yeni kutu veriyorlar.

Tivibu'yu bence hiç düşünmeyin zira telefon hattınız ne kadar sağlıklı olursa olsun televizyon izlerken (hele HD yayınsa) internet hızınız oldukça düşecektir. TTnet-Tivibu sistemleri önceliği tv yayınına verdiği için internet bağlantınız geriye kalan bant genişliğine mahkum oluyor.
Hem DT hem de D Smart üyesi idim. İkisini de kapattırdım. Hatta TV'yi bile haftada birkaç saat açıyorum o kadar. Eskiden de öyleydi ama artık iyice aptal kutusu oldu.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(24/09/2012, Saat: 19:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem DT hem de D Smart üyesi idim. İkisini de kapattırdım. Hatta TV'yi bile haftada birkaç saat açıyorum o kadar. Eskiden de öyleydi ama artık iyice aptal kutusu oldu.

Yapmayın üstad 6 bıçaklı kartuşlar çıktığı zaman nasıl haberiniz olacak? Reklam kuşaklarını izleyin hiç değilse. Angel
(24/09/2012, Saat: 19:27)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/09/2012, Saat: 19:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem DT hem de D Smart üyesi idim. İkisini de kapattırdım. Hatta TV'yi bile haftada birkaç saat açıyorum o kadar. Eskiden de öyleydi ama artık iyice aptal kutusu oldu.

Yapmayın üstad 6 bıçaklı kartuşlar çıktığı zaman nasıl haberiniz olacak? Reklam kuşaklarını izleyin hiç değilse. Angel

Onlar bana numune gönderirler Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(24/09/2012, Saat: 17:38)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tivibu için yüksek internet bağlantısı gerekiyormuş ve bütün bağlantı kotasını yiyor, yani sınırsız bağlantı almalısınız. bağlantı hızına göre görüntü kalitesi de değiştiğinden hd yayınlar bile kötü görülebiliyor diyorlar.

ben digiturk kullanıcısıyım, gerek yayın, gerek hizmet kalitesi olarak tavsiye ederim. plus kutusu pek iş görüyor. ayrıca history hd gibi de harika bir silahı var. kayınvalidelerde türksat kablo tv var, film kanalları falan digiturk' un yanında çok çok zayıf kalıyor. moviemax' ler bu konuda oldukça yeterli.

selamlar.

tivibu için yüksek hızlı internet bağlantısı gerekiyor doğru. Yoksa kaydınızı alıyorlar ve bir süre sonra gerekli bağlantı sağlanıyor. Kota falan yemiyor alakası yok. Tivibu sayesinde normal internet hızım 14 Mbit'e çıktı. Tivibu olduğu için ttnet hızın dibine vurduruyor. TV seyrederken internet falan yavaşlamıyor. Ama HD seçeneği çok az hatta yok diyebilirsiniz çünkü bir tek TRT HD ve TRT1 HD. Dünya kupası ya da avrupa şampiyonası olan yıllarda işe yararda onun dışında ? Hava kötü olunca TV yayını bozulmaz diyorlar ama palavra, rüzgar yağmur oldu mu aynı uydular gibi davranıyor.
small_D090D0BFD0BBD0.jpg
tmb-alkis-hareketli.gif
alkis.gif

(24/09/2012, Saat: 20:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: small_D090D0BFD0BBD0.jpg
tmb-alkis-hareketli.gif
alkis.gif

bir yurttaş alkışı da benden Big Grin
Slow-Clap.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 157,254 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,198 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,799 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,330 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 101,138 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,804 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub
  UYDU ALICI TAVSİYE Kendineözgü 14 22,699 21/01/2015, Saat: 15:10
Son Yorum: tipsol
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,404 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  hangi notebook? superbadger 53 59,788 28/05/2013, Saat: 22:00
Son Yorum: puchacz
  Hangi Oda Kokularını Kullanıyorsunuz? yarhasan 3 6,947 15/01/2013, Saat: 01:00
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: