Askerlikte Tıraş
(11/01/2015, Saat: 19:22)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 212743ee349a4e2585a5783a222a3798.jpg

Bunu kullan geleneksel tıraşa en yakın kullan at. Üzerinde sümüğümsü şeyden yok metal barı var. Diger tıraş bölgelerine de kullanabilirsin tıkanma yapmaz.

benimde sonuna kadar desteklediğim yorum budur
askeriye için Wink
Yaprak jiletin yanında ayna, makas gibi gereçleri de kabul etmiyorlar. Size köpük ya da tıraş kremi dağıtacaklardır ama acemi birliğinde biraz geç alabiliyorsunuz. O sebeple acemi birliğine kullan at tıraş bıçağı, köpük ve arko yağlı krem götürmenizi tavsiye ederim. Ayrıca tıraş için gereçler dışında ufak bir plastik şişede şampuan çok iş görecektir. Sıvı sabun kullanırsanız yanınızda çok eşya yükü etmeyin, ordakini kullanın. Cımbız kesinlikle gerekli, kıl dönmesi olabiliyor. Kulak temizleme çubuğu ve en önemlisi yumuşak, ortopedik ayakkabı tabanlarından alın. Giyecek olarak da katılacağınızın kuvvetin kullandığı renkte yedek atlet, çorap alın miktar olarak yine genel kuralımız olan azı karar çoğu zarar çerçevesinde. Yanınıza "belki kullanırım" diyeceğiniz şeylerden ziyade "kesin kullanırım" dediğiniz şeyleri alın, zira az yük az eziyet oluyor.

cihankeskin üstadın da dediği üzere "yer değiştirme" çok olur, başa çıkamazsınız, siz ısrarla alsanız da onlar yerini değiştirirler, yüzsüz adam çoktur, diş fırçamı dahi bir kullanımlık isteyen adam oldu, lanetle anıyorum.

Sonradan gelen edit: Geç gördüm, ben bu satırları yazdığım sırada adam acemiliği bitirmiştir. Neyse gidecek arkadaşlar okur belki Smile
Acta est fabula, plaudite.
jel ve kullan at gillette blue 3 mecburen.sakın benim bigi yaprak jilet + makina götürme.inzibatlar kapıda çarpıyolar.İnsan üzüldüğüyle kalıyor.
(11/01/2015, Saat: 19:22)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 212743ee349a4e2585a5783a222a3798.jpg

Bunu kullan geleneksel tıraşa en yakın kullan at. Üzerinde sümüğümsü şeyden yok metal barı var. Diger tıraş bölgelerine de kullanabilirsin tıkanma yapmaz.

Sümüğümsu şey +1
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Askerde kullanılabilecek en iyi ekipman blue2 veya blue3, artı jel. Sabunla, fırçayla, de aletlerle tıraş olmak hayal, en azından benim yaptığım yerde öyleydi. Bazı günler su akmazdı, jeli sürüp tıraş olup, selpak mendille yüzümüzü silerdik. Su olsa bile bir musluğun etrafında 4-5 kişi aynı anda tıraş olabilir, en azından acemilikte durum böyle. Herşey ıslak tıraş için müsait olsa bile, zaman müsait olmayacaktır. Tıraşa başlayıp bitirmek yaklaşık 2 dakika sürer. Big Grin
Askerde kartuşlu aletler kullanmayın, bunlar bile çalınıyor pardon yer değiştiriliyor Smile

Özellikle Gilette'nin pahalı makinelerini kullanmayın, blue 3 kullan at yeterlidir. Ayrıca köpük kullanın, ben askerde iken vermiş oldukları tıraş kremini hiç kullanmadım bile.
Ben saatin alarmını koğuş kalktan yarım saat ya da 15 dakika öncesine ayarlar herkesten önce kalkar işimi görürdüm. Askere gidecek olanlara da aynısını tavsiye ederim.
Erkek olmak ve tıraş çok keyifli...
Öncelikle Allah kurtarsın.Naçizane kendi tecrübelerimi aktarayım.Rütbeli olmadığını erbaş/er olarak yaptığını düşünerek askerlik süresi boyunca geleneksel tıraşa ara vermeni tavsiye ederim.Yaprak jilet konusunda sıkıntı yaşarsın,ne idiğü belirsiz adamlar fırçanı kullanır,tasını kullanır hatta ve hatta diş fırçanı bile kullanabilir.Yer değiştirme konusuna katılıyorum ama bu konu biraz birlik ve birlik komutanı ile alakalıdır.Mahiyetine sahip çıkarsa hırsızlık azalır,hatta hiç olmaz lakin orada 72 fıkradan insan olduğunu kabul edecek ve ona göre davranacaksın.Sıcak su sorun olmaz ama sıcak su zamanları sorun olabilir,ne Zaman sıcak su verileceği banyolar ve helalarda talimatlarda yazar,bakarsın.En büyük sorunun tıraş olmayacağı kanaatindeyim,Allah başka sıkıntılar göstermesin.Yolun açık olsun kardeşim,tez zamanda bitirip gelirsin inşallah.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
askerdeyken kullanacağın tek şey kullan at komşum. geri bir tanede köpük bulundurursan oh ne ala senin için.. öncelikle Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin... hayırlı tezkereler şimdiden...
Şubat'ta ben de askere gidiyorum. Askerlik psikolojisine alışmak için erken kalkıp buz gibi suyla tıraş olmaya başladım. Askere kadar piyasadaki köpük ve kullan-at lar dan memnun olduğumu yanımda götüreceğim. Ekonomik olanlarından başlayayım deyip bim'den mans çift bıçaklı kullan at ile mans köpük ile başladım. Kullan at'tan baya memnun kaldım yalnız köpük tıraştan sonra cildi kurutuyor ama tıraşı çok güzel. Asker de belki tıraştan sonra krem kullanamam o yüzden memnun kaldığınız hazır köpüklerden önerilerinizi bekliyorum.
Katılma tarihi: 2011
(21/12/2016, Saat: 15:19)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şubat'ta ben de askere gidiyorum. Askerlik psikolojisine alışmak için erken kalkıp buz gibi suyla tıraş olmaya başladım. Askere kadar piyasadaki köpük ve kullan-at lar dan memnun olduğumu yanımda götüreceğim. Ekonomik olanlarından başlayayım deyip bim'den mans çift bıçaklı kullan at ile mans köpük ile başladım. Kullan at'tan baya memnun kaldım yalnız köpük tıraştan sonra cildi kurutuyor ama tıraşı çok güzel. Asker de belki tıraştan sonra krem kullanamam o yüzden memnun kaldığınız hazır köpüklerden önerilerinizi bekliyorum.

Arko hassas olabilir, herkes lavanta kokusunu sevmediğinden yer değiştirme nispeten az olabilir Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,691 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 509,492 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,814 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,785 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 14,092 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,190 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,815 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,213 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: