Askerlikte Tıraş
(15/05/2021, Saat: 14:27)icanucar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson çubuk sabun hiç kullanmadım daha çok arko kullandım o halde bic metal çubuk sabun ile yüzde köpürtmeye alıştırmalıyım kendimi biraz...

Komşum hayırlı tezkereler dilerim. Fırça alacaksanız sentetik almanız uygun olabilir, domuz fırçanın kuruması zaman alır. Hızlıca tıraş olup dolaba kaldıracağınızı düşünürsek zamanla bozulabilir domuz fırça.
Selamlar,
Krem,sabun,fırça önermem .Zaman değerli askerlikte.1-2 dakika bile kıymetli olabiliyor.Ucuz köpük ve kullan attan şaşmayın.
Hayırlı tezkereler.
Mamak Mebs kalabalık bir alay. Sosyal imkanları çok iyi ama bina fiziki imkanları çok iyi değil. Yaşamanız en muhtemel sorun sabah tıraşa kalktığınızda sizle birlikte kalkan askerlerin tamamının lavabo kullanıyor olmasından dolayı akan su miktarı ve tazyiki yok denecek kadar azalması, bazen suyun kesilmesi. Bundan ötürü jel kullanmanızı tavsiye etmem. Jel tıraş bıçağınızda tıkanma yapacaktır ve suyun tazyiki de çok az olduğu için temizlemek sizi o hengamede yorar. Tıraş köpüğü ve tek bıçaklı tıraş aleti almanız daha yerinde olur. Nivea ürünleri felan kantininde satılıyor zaten.
Asker için Blue 2 tavsiye ediyorum. Kayganlastiricisi olmayandan. Permatik fazla dayanıyor ve fiyatı nerede ise aynı. Tıkanma sorunu da yapmaz.
O halde sanıyorum tek ya da çift bıçaklı ile tıraş köpüğü ile götüreceğim işi. Kantinde satılıyor ancak kantine ulaşmanın imkansız olduğunu çok fazla sıra olduğunu söylediler o sebeple ne lazımsa yanımda götürmeyi düşünüyorum. Fazla olsun eksik olmasın.
Geçen sene askerliğimin acemilik kısmını Mamak mebs'te yapmış biri olarak ben de naçizane bir iki tavsiyede bulunayım. Öncelikle bahsettiğiniz ikilemi ben de yaşamış, hatta yanımda sentetik fırça, tıraş kremi gibi ürünleri götürmeme rağmen bir kez bile kullanma fırsatım olmamıştı. Mebs kalabalık bir birlik, sabah lavabo sıraları oluyor bu yüzden her şey pratik ve hızlı olmak zorunda. Kantini denilen gibi ulaşılmaz değil, zaten birçok kantin var mebs içinde. Tiras konusuna gelirsek, 6 ay boyunca çeşitli denemelerde en iyi tıraş verimini de Nivea jel ve Gillette blue 2 ile almıştım.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Askerde fırça kullanmanızı tavsiye etmiyorum, hele ki 5 tl gibi ucuz fırçaları hiç tavsiye etmiyorum. Siz hergün tıraş olacaksınız, kötü fırça tahriş yapar. Fırça sabun işi uğraştırır sizi. Ben her gün diğer askerlerden önce kalkıyordum daha rahat tıraş olabilmek için. Askerde her adımında sıra bekliyorsun banyo için, kahvaltı için, kantin için, sabah elini yüzünü yıkamak için vs. Kısacası zaman önemli. Ayrıca marketlerde kolay bulunabilir bir ürün seçin.
Ben de erken kalkacağım, hakeza mamak mebs'te herkes erken kalkıyor dendi. Komşum daha iyi bilir. Geceden tıraşı da kabul etmiyorlarmış bildiğim kadarıyla. Peki blue 2 nin sanıyorum ki iki tipi var sayın komşum berzax. Hangi tipini öneriyorsunuz?
Ben de bu ay askere gidiyorum ve yaprak jiletlerin yasak olduğunu ögrenince jilet arayışına girdim.
Mach 3 denedim ama alışamadım cildimde kıl dönmesi ve sivilce yapıyor hemen.
İkinci denememi Gillette skinguard ile yaptım. İki bıçakli ve iki bıçak arasında koruma barı var.
Kılları keserken yukarıya çekmeden traş ediyor.
Kıl dönmesi sorunumu çözmüş görünüyor şimdilik.
Mach 3 kadar yakın bir traş vermiyor ama konforunu beğendiğim için arayışımı erkenden bitirmiş oldum Sleepy
@icanucar eğer daha önce duymadıysanız size de gitmeden önce bir denemenizi öneririm
Skinguard duydum evet haftaya alacagim ben de ama nereden alsam hesapli olur bilemedim cunku deneyecegim muhtemel cok fazla element var tiras olmayi cok sevdigim icin o iskence esnasinda konforu en ust duzeyde tutmayi istiyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,691 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 509,530 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,815 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,787 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 14,092 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,190 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,815 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,213 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: