ne kullandığımızı biliyormuyuz??
Psycho'ya gönderdiğim acıbademlide biraz var. İsterseniz tallowlu da yaparım bir miktar.

selamlar

(07/03/2013, Saat: 23:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin Amca,
Hangi sabunlarınız tallowed olacak,ne zaman yaparsınız ?

(07/03/2013, Saat: 23:14)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte tam da bu yüzden Martin Amcanızın doğal tallowate yani hayvan iç yağını içeren sabunlarından şaşmayın. Benim bazı sabunlarımda tallow beef vardır, kaynağı da Kurban Bayramında dayımızın çiftliğinde kesilen danaların
iç yağlarıdır. Heralde bundan helal bir yağ da bulunmaz.

selam ve sevgiler

Martin Amca

(07/03/2013, Saat: 22:30)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/03/2013, Saat: 22:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzücü tabi bu durum.Mumkun mertebe dogal seyleri kullanmak lazim ve bu da oldukca bilinclendirici bilimsel bir yazi.Ama çok da abartip kafayi bunlarla bozmamak lazim.İstesek de istemesek de kimyasallara her zaman maruz kaldik ve kalacagiz.

Trafikte toksik egzos gazlarini solumak...
Agir metal iceren dip baliklarini yemek...
Mide kanseri yapan salamuralar konserveler...
Hatta o kimyasallarin hepsinden buyuk cilt yaslandirici olan UV güneş isinlari...

Al birinden vur otekine...

Engellemek kacinmak cok zor...

Gene en dogal iceriklileri secelim ama 3 kurusluk tras zevkimizin sabunları bunlarin yaninda devede kulak kalir.

bu dediklerinizde haklısınız da benim esas dikkat çekmek istediğim kullandığımız sabunlarda büyük ihtimalle domuz içyağının kullanılması..böyle bir ihtimal beni çok rahatsız ediyor..
(07/03/2013, Saat: 23:32)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: limon esansı, zeytinyağı, acıbadem yağı, hindistancevizi yağı, hintyağı, sodyum hidroksit,gliserin,

(07/03/2013, Saat: 23:23)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca bu arada bana gönderdiğiniz limonlu sabunun icerigini yazar misiniz?

no kakao yağı, no pötibör, no joy Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(07/03/2013, Saat: 23:32)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: limon esansı, zeytinyağı, acıbadem yağı, hindistancevizi yağı, hintyağı, sodyum hidroksit,gliserin,

(07/03/2013, Saat: 23:23)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca bu arada bana gönderdiğiniz limonlu sabunun icerigini yazar misiniz?
Teşekkürler bir soru daha, ph ölçümü yaptiniz mi acaba kaçtı?
Ph konusu eksik yönlerimden biri en yakın zamanda bunu da halledeceğim ama üretim sürecinde ABD orijinli lye calculator kullandığım için pH seviyesi formülde normalize ediliyor. Kositği fazla kaçırmadığınız sürece sorun olmaz ve cildi yakmaz. Cildi yakmaması için tedbiren bir kaç hafta bekletirim. Taze sabun pek tekin değildir zira. Bazen kullanılan esansiyel yağların etkisi ile kostik fazla kaçabilir bu durumda bir kaç hafta içinde kostik kusması olur ve sabunun üzerinde beyaz bir toz oluşur (bazı doğal denen ve köylerde yapılan zeytinyağı ve defne sabunlarını neden almamanız gerektiğinin kanıtı) Bu durumda sabuna tekrar yağ ve su ilavesi ile modifiye eder kostik oranını azaltırım.

Ama her seferinde kendi yüzümde denemeden kimseye göndermem.

Bütün bunlara rağmen çok çok zayıf bir ihtimalle cildinizde yanma veya tahriş olursa kullanmayın ama bu ihtimal bütün ticari sabunlarda da vardır.

esenlikler
(07/03/2013, Saat: 23:37)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Teşekkürler bir soru daha, ph ölçümü yaptiniz mi acaba kaçtı?
Tabac yani tütünlü sabun da tallow var mı ?

(07/03/2013, Saat: 23:33)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Psycho'ya gönderdiğim acıbademlide biraz var. İsterseniz tallowlu da yaparım bir miktar.

selamlar

(07/03/2013, Saat: 23:14)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte tam da bu yüzden Martin Amcanızın doğal tallowate yani hayvan iç yağını içeren sabunlarından şaşmayın. Benim bazı sabunlarımda tallow beef vardır, kaynağı da Kurban Bayramında dayımızın çiftliğinde kesilen danaların

selam ve sevgiler

Martin Amca

(07/03/2013, Saat: 22:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzücü tabi bu durum.Mumkun mertebe dogal seyleri kullanmak lazim ve bu da oldukca bilinclendirici bilimsel bir yazi.Ama çok da abartip kafayi bunlarla bozmamak lazim.İstesek de istemesek de kimyasallara her zaman maruz kaldik ve kalacagiz.

Hatta o kimyasallarin hepsinden buyuk cilt yaslandirici olan UV güneş isinlari...

Gene en dogal iceriklileri secelim ama 3 kurusluk tras zevkimizin sabunları bunlarin yaninda devede kulak kalir.

bu dediklerinizde haklısınız da benim esas dikkat çekmek istediğim kullandığımız sabunlarda büyük ihtimalle domuz içyağının kullanılması..böyle bir ihtimal beni çok rahatsız ediyor..
hayır elinizdeki tabaclar tamamen bitkiseldir

(07/03/2013, Saat: 23:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac yani tütünlü sabun da tallow var mı ?

(07/03/2013, Saat: 23:33)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Psycho'ya gönderdiğim acıbademlide biraz var. İsterseniz tallowlu da yaparım bir miktar.

selamlar

selam ve sevgiler

Martin Amca

(07/03/2013, Saat: 23:29)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlis hatirliyorsam duzeltin fakat Evyap bu konudaki sorulara cevap vermekten kacinmisti?

arada kaynamış evet arko muhatap bile almadı sorularımızı. benim için no problem hassasiyetleri olan arkadaşlar için konuşulmuştu bu konular daha önce.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Sevgili Lordum o çok sevdiğin pötibör kokulu ilk kakolin'den bir tane kaldı. Onu sen çok sevdiğin için ne kendim kullandım ne de başkasına verdim. Bu arada kuruyup taş gibi oldu. Kokusu hala aynı. Bir gün istersin diye sana ayrılmış durumda elindeki bittiyse gönderebilirim. Tabi artık test olmayacağı için LÖSEV senden de katkı bekliyor

Sevgi ve esenlikler

Martin

(07/03/2013, Saat: 23:37)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

no kakao yağı, no pötibör, no joy Wink
ben de hala var pötibör ilk partiden martin amca kaba basmıştım duruyor arada severek kullanıyorum. Uzun süre tıraş olmadığımda üzerinde reçine gibi damlacıklar birikiyor bu neden acaba
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: