ne kullandığımızı biliyormuyuz??
arko sabun konusunda şüphelerimi lord üstadımıza da sormuştum ancak pek tatmin eden bir cevap vermedi..cevabının son kısmına ben de şöyle cevap vereyim.."Türkiye de herşey olur,yapılır ve tüketiciye kullandırılır"..

kullandığımız sabun, krem konusunda bir araştırma yaptım..kendi adıma söyleyeyim bundan sonra içinde sodyum/potasyum tallowat bulunan hiçbir ürün almayacağım.Hele hele yurtdışında bir ürün asla..Şimdi diyeceksiniz bu adam ne diyor amma da abartıyor... buradaki yazıyı iyi okuyun..fikriniz değişecektir..
Okudukça içim karardı.
www.tekyumruk.com
Üzücü tabi bu durum.Mumkun mertebe dogal seyleri kullanmak lazim ve bu da oldukca bilinclendirici bilimsel bir yazi.Ama çok da abartip kafayi bunlarla bozmamak lazim.İstesek de istemesek de kimyasallara her zaman maruz kaldik ve kalacagiz.

Trafikte toksik egzos gazlarini solumak...
Agir metal iceren dip baliklarini yemek...
Mide kanseri yapan salamuralar konserveler...
Hatta o kimyasallarin hepsinden buyuk cilt yaslandirici olan UV güneş isinlari...

Al birinden vur otekine...

Engellemek kacinmak cok zor...

Gene en dogal iceriklileri secelim ama 3 kurusluk tras zevkimizin sabunları bunlarin yaninda devede kulak kalir.
(07/03/2013, Saat: 22:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzücü tabi bu durum.Mumkun mertebe dogal seyleri kullanmak lazim ve bu da oldukca bilinclendirici bilimsel bir yazi.Ama çok da abartip kafayi bunlarla bozmamak lazim.İstesek de istemesek de kimyasallara her zaman maruz kaldik ve kalacagiz.

Hatta o kimyasallarin hepsinden buyuk cilt yaslandirici olan UV güneş isinlari...

Gene en dogal iceriklileri secelim ama 3 kurusluk tras zevkimizin sabunları bunlarin yaninda devede kulak kalir.

bu dediklerinizde haklısınız da benim esas dikkat çekmek istediğim kullandığımız sabunlarda büyük ihtimalle domuz içyağının kullanılması..böyle bir ihtimal beni çok rahatsız ediyor..
Arko sabun oldukça satılan bir ürün fakat ben domuz yağının kullanıldığını düşünmüyorum çünkü ülkemizde sığır, koyun eti vs. oldukça fazla tüketiliyor ve arkonun domuz yağı kullanması için kendisi adına büyük risk ve bunu göze alamaz
Zift dolu gözlerde karanlık kat kat...
Yalnız seccademin yönünde şefkat
Beni kimsecikler okşamaz mâdem;
Öp beni alnımdan, sen öp seccadem! (Necip Fazıl)
İşte tam da bu yüzden Martin Amcanızın doğal tallowate yani hayvan iç yağını içeren sabunlarından şaşmayın. Benim bazı sabunlarımda tallow beef vardır, kaynağı da Kurban Bayramında dayımızın çiftliğinde kesilen danaların
iç yağlarıdır. Heralde bundan helal bir yağ da bulunmaz.

selam ve sevgiler

Martin Amca

(07/03/2013, Saat: 22:30)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/03/2013, Saat: 22:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzücü tabi bu durum.Mumkun mertebe dogal seyleri kullanmak lazim ve bu da oldukca bilinclendirici bilimsel bir yazi.Ama çok da abartip kafayi bunlarla bozmamak lazim.İstesek de istemesek de kimyasallara her zaman maruz kaldik ve kalacagiz.

bu dediklerinizde haklısınız da benim esas dikkat çekmek istediğim kullandığımız sabunlarda büyük ihtimalle domuz içyağının kullanılması..böyle bir ihtimal beni çok rahatsız ediyor..
Martin Amca,
Hangi sabunlarınız tallowed olacak,ne zaman yaparsınız ?

(07/03/2013, Saat: 23:14)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte tam da bu yüzden Martin Amcanızın doğal tallowate yani hayvan iç yağını içeren sabunlarından şaşmayın. Benim bazı sabunlarımda tallow beef vardır, kaynağı da Kurban Bayramında dayımızın çiftliğinde kesilen danaların
iç yağlarıdır. Heralde bundan helal bir yağ da bulunmaz.

selam ve sevgiler

Martin Amca

(07/03/2013, Saat: 22:30)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Martin amca bu arada bana gönderdiğiniz limonlu sabunun icerigini yazar misiniz?
Yanlis hatirliyorsam duzeltin fakat Evyap bu konudaki sorulara cevap vermekten kacinmisti?
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
limon esansı, zeytinyağı, acıbadem yağı, hindistancevizi yağı, hintyağı, sodyum hidroksit,gliserin,

(07/03/2013, Saat: 23:23)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca bu arada bana gönderdiğiniz limonlu sabunun icerigini yazar misiniz?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: