Taylor Of Old Bond Street
(20/08/2019, Saat: 15:05)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dünden kalan köpük nedir Komşum

Dün kremi ayrı bir kap içerisine alıp hazırladım köpüğü, sonra fırçaya yükledim. O kadar yoğun bir köpük oldu ki 3 tıraş daha çıkartır. Krem o kadar hoşuma gitti ki, bugün tekrar tıraş oldum, keşke dün kasede kalan köpüğü mundar etmeseydim, bugünü de çıkartırmış demek istemiştim.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(20/08/2019, Saat: 15:31)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün kremi ayrı bir kap içerisine alıp hazırladım köpüğü, sonra fırçaya yükledim. O kadar yoğun bir köpük oldu ki 3 tıraş daha çıkartır. Krem o kadar hoşuma gitti ki, bugün tekrar tıraş oldum, keşke dün kasede kalan köpüğü mundar etmeseydim, bugünü de çıkartırmış demek istemiştim.

Cok ilginç olmuş Komşum. Kremin miktarıni azaltsaniz nasıl olur ki. Genelde 1 cm den kopuk yaparim. deneme amaçlı 10 cm krem alıp köpük yapmıştım ama 10 günlük köpüğe denk geliyor diğer hesaptan.
(20/08/2019, Saat: 17:48)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok ilginç olmuş Komşum. Kremin miktarıni azaltsaniz nasıl olur ki. Genelde 1 cm den kopuk yaparim. deneme amaçlı 10 cm krem alıp köpük yapmıştım ama 10 günlük köpüğe denk geliyor diğer hesaptan.

Dün aynısı geldi aklıma, bugün biraz daha ufak miktarda aldım kaseye ama bu kez de köpük yapamadım takviye gerekti. Muhtemelen elimin ayarı da etken ama gerçekten iyi köpük yapıyor krem.
Komşum kremden köpük yapmak için ben bir kaç tur daire sonra sağ sol çizgisel hareketler akabinde dairesel hareketler ile köpük yapıyorum. Çok nadir su ekliyorum başlarda zahmetli geliyor ama alışınca bir dk içinde mükemmel oluyor
Platinum kremi ilk kez bugün kullandım. Platinum isminin hakkını veriyor St.james ve MR.taylora göre köpük performansını, koruma ve kayganlığını bir tık daha başarılı buldum. Koku olarak ikisinden daha hafif ama. Daha sonra yüzümüde kalan sabun ile yıkadım başarılı buldum nemlendirme özelliğini.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Geçen haftalarda porsuk fırça kullanmaya başlayınca enteresan şekilde TOBS Sandalwood ile köpük yapamamaya başladım. İlk kullanımda Kullanım alışkanlığı falandır diyip önemsemedim ama üçtür kıvamlı köpük yapamıyorum ve yaptığım köpük ikinci perdeye kalmadan sönüp gidiyor suratımda. Miktarı her seferinde arttırdım, daha uzun süre uğraştım ama nafile. Praroso krem, tabac ve hatta arko sabunla aynı fırçayla deli gibi köpük yapabilirken neden TOBS'da böyle bir durum yaşıyorum anlamış değilim.

Birde bildiğim kadarıyla TOBS en başarılı sandalwood kokulardan birisi ve praroso falan baya bir farklı ve silik kalıyor yanında. TOBS ile benzer karakterde bir sandalwood var mıdır acaba diğer markalarda?
Tobs sandalwood krem kokusunu çok beğendim, aynı şekilde kayganlık, koruma ve tıraş sonrası hissiyattan da oldukça memnun kaldım, köpüğü yoğun değildi.
farklı su kullanınca da bu durum olabilir, fırça biraz sıcak suda bekledikten sonra deneyin bir de.
Sentetik fırça kullanıyorum (yagi).
Bir de porsuk fırçam ile deneyeyim.
Ben de sorun yaşıyorum. İlk perdede her şey iyiyken, 2. perdede fırçada köpük falan kalmıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,969 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,793 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,881 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: