Taylor Of Old Bond Street
(09/12/2014, Saat: 11:04)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihankeskin ve straht hocam tesekkurler cevabiniz once jaguar fircada denedim o kremi hapsetti gibi geldi sifirdan tipsoft 28 mm fircayla basladim jaguara yukledigimden fazla krem yukledim sonuc az birsey farketse de degismedi tam anlamiyla bir kopuk olusmadi.dedikleriniz dogrultusunda birkac deneme yapmakta fayda var fikir sahibi olmak icin.selamlar

Değim gibi tipsoft fırçanızla kremi öncelikle yüzünüze sürerek köpürtmeyi deneyin. Bence işe yaraması lazım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
isim karisikligindan dolayi ozur dilerim chinaski hocam tapatalktan yaziyorum resim benzesti heralde bellekte Smile straht hocam beni andi veya Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
@cihankeskim hocam firca kullaniminda ihtilaf abimizden firca yedigim icin bu ara yuzde kopurtme yasak Smile tasta kopurtme yapiyorum cildi duzeltmeye calisiyorum ama oneriniz aklimda
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(09/12/2014, Saat: 11:04)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihankeskin ve straht hocam tesekkurler cevabiniz once jaguar fircada denedim o kremi hapsetti gibi geldi sifirdan tipsoft 28 mm fircayla basladim jaguara yukledigimden fazla krem yukledim sonuc az birsey farketse de degismedi tam anlamiyla bir kopuk olusmadi.dedikleriniz dogrultusunda birkac deneme yapmakta fayda var fikir sahibi olmak icin.selamlar

Mehmet komşum eğer fırça köpüğü hapsetti ise daha da çok yükleme yapmanız lazım. Yoğun fırçalar daha fazla kreme/sabuna ihtiyaç duyarlar-milimetrekare başına düşen kıl ucu daha fazla olduğu için-. geniş knot ve ya uzun loft fırça kullanıyorsanız köpüğü yutma sorunu olabilir(lather hog) bunu anlamanın yolu fırçayı sıkınca içinden kaliteli köpük çıkıyor mu? Öyleyse köpüğü yutmuştur. Domuz fırçalarda daha uzun süre suda bekletip suya doymasını sağlayabilir ve daha uzun yükleyerek deneyebilirsiniz. Porsuklarda ise daha uzun yükleme yaparak deneyin. Fırçayı kabın dibine çok bastırmayın vakum etkisi olma durumu da var(yoğun fırçalarda).
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
evet @chinaski hocam bu sabah tam olarak bu dedikleriniz yasandi diye dusunuyorum Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Tamam @merg komşum bir de fazla yuklemeyle deneyin. Krem olduğu için fazla su kalmasın fırçada. Bir de köpurtme kabının yanlarına değecek dairesel hareketlerle fırçanızı çevirin. Yanlardan baskı köpüğü aşağı doğru indirir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
tas olarak konusu gecen kenarlari tirtikli bakir hamam tasini kullaniyorum evet yan taraflari daha etkili oluyor bence de.krem zaten 75 ml pahali diye cimri davrandim herhalde.ilgilendiginiz icin tesekkurler beyler
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(09/12/2014, Saat: 11:46)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tas olarak konusu gecen kenarlari tirtikli bakir hamam tasini kullaniyorum evet yan taraflari daha etkili oluyor bence de.krem zaten 75 ml pahali diye cimri davrandim herhalde.ilgilendiginiz icin tesekkurler beyler
Bende konuyu okurken allah allah bir şey de yazmadım ki niye teşekkür aldım şimdi diye düşünüyordum=) Madem girdik başlığa bir tavsiye de ben veriyim; özellikle yoğun kıllı bir fırça kullanıyorsanız (porsuk veya domuz farketmez) suda beklemeye bıraktığınız fırçayı biraz sıkıp bırakarak içindeki havayı dışarı atmasını sağlayın bu sayede düğümün ortası da suya doyarak köpük yutma işini minimuma indirebilirsiniz. Havası alınmamış düğümlü fırça tasta batmazken havası alınınca batar, böyle anlayabilirsiniz.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

tesekkurler Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Arkadaşlar tobs küçük deneme kremini nereden alabilirim yada gft deneme kremlerini nereden bulabilirim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,991 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,796 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,884 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: