Taylor Of Old Bond Street
(12/05/2014, Saat: 16:24)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kremi bol kullanın, fırçayı doğrudan krem kutusuna daldırın. Hem güzel köpük olur hem de arkadan gelenlere çabuk yer açılır Big Grin

mancho üstadım, cevabınız için teşekkürler. Birde öyle deneyeyim bakalım. Big Grin
Evet kesinlikle mancho üstadın yöntemini kullanın. Hem bu sayede kısa sürede birçok farklı kremi deneme şansına sahip olabilirsiniz. Big Grin

Şaka bi yana sanki krem miktarı az kalmış gibi. fırçanızı sıcak suda birkaç dakika bekletip krem yükleyin. Yüde ya da tasta tobs kremleri aslında oldukça kolay köpük oluştururlar. Birkaç deneme sonucunda çok iyi köpük elde edeceğinizi düşünüyorum.
(12/05/2014, Saat: 21:49)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet kesinlikle mancho üstadın yöntemini kullanın. Hem bu sayede kısa sürede birçok farklı kremi deneme şansına sahip olabilirsiniz. Big Grin

Şaka bi yana sanki krem miktarı az kalmış gibi. fırçanızı sıcak suda birkaç dakika bekletip krem yükleyin. Yüde ya da tasta tobs kremleri aslında oldukça kolay köpük oluştururlar. Birkaç deneme sonucunda çok iyi köpük elde edeceğinizi düşünüyorum.

Pars hocam, cevabınız için teşekkürler. Bu yöntemi en kısa zamanda deneyeceğim.Big Grin Aslında badem tanesinden biraz daha büyük bir krem parçasını fırçanın üstüne koyup köpürtmeye çalıştım. Yüzde kısmen başarılı olsam da tasta hiç köpük oluşturmayı beceremedim. Youtube'da da Tobs kremleri tasta süper köpürtüyorlardı.Big Grin Dediğiniz gibi, biraz daha deneme yanılmayla daha iyi köpük elde ederim diye düşünüyorum bende.
Bugün, fırçayı krem kutusuna daldırarak yüzde köpürtme yaptım. Gerçekten de öncekilere göre daha hacimli ve güzel bir köpük elde ettim. Tasta köpürtmeyi ise daha sonra denemeyi düşünüyorum. Tekrardan yardımlarınız için teşekkürler üstadlar. Smile
Herkese merhabalar arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta sanalpazar'dan bir 150 gramlık Tobs Coconut satın aldım. Krem bugün elime ulaştı fakat kutuyu açtığımda krem kutunun bir yanına yığılmış ve sanki içinden bir miktar alınmış gibi duruyordu. Kutuyu tarttığımda toplam ağırlık 240 gr geliyordu. İçim bir miktar rahat etti fakat satıcıyla iletişime geçip durumu anlattığımda aynı durumla çok kez karşılaştığını ve Tobs kremlerin ve Proraso'ların da -içerisinden bir ceviz büyüklüğünde alınmış gibi- bu şekilde geldiğini söyledi. Ağırlığının normal olmasına rağmen bu durum bana biraz garip geldi. Bir de bu kremlerin -normal kremler gibi- iç tarafta kapalı alüminyum kapak korumasıyla gelmemesi de ilginç bir durum.
(25/08/2014, Saat: 19:05)challenger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta sanalpazar'dan bir 150 gramlık Tobs Coconut satın aldım. Krem bugün elime ulaştı fakat kutuyu açtığımda krem kutunun bir yanına yığılmış ve sanki içinden bir miktar alınmış gibi duruyordu. Kutuyu tarttığımda toplam ağırlık 240 gr geliyordu. İçim bir miktar rahat etti fakat satıcıyla iletişime geçip durumu anlattığımda aynı durumla çok kez karşılaştığını ve Tobs kremlerin ve Proraso'ların da -içerisinden bir ceviz büyüklüğünde alınmış gibi- bu şekilde geldiğini söyledi. Ağırlığının normal olmasına rağmen bu durum bana biraz garip geldi. Bir de bu kremlerin -normal kremler gibi- iç tarafta kapalı alüminyum kapak korumasıyla gelmemesi de ilginç bir durum.

Yazın aldığım bir çok toobs bu şekilde geldi.
Kışın aldıklarım daha iyiydi.
Jermny Street ise yaz kış çalkalanmış şekilde ulaştı.Kısaca sorun yok.
Sıcak,çalkalanma,kutunun kremle tam dolu olmaması krem kütlesinin şeklini bozabilir !!!
(25/08/2014, Saat: 19:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazın aldığım bir çok toobs bu şekilde geldi.
Kışın aldıklarım daha iyiydi.
Jermny Street ise yaz kış çalkalanmış şekilde ulaştı.Kısaca sorun yok.
Sıcak,çalkalanma,kutunun kremle tam dolu olmaması krem kütlesinin şeklini bozabilir !!!
Cevabınız için teşekkür ederim, şimdi içim daha da rahatladı. Kremi bugün ilk kez kullandım ve köpürmesine hayran kaldım. Fırça ucuyla küçük bir dokunuş sonrası öyle bir köpürüyor ki, fırçayla yüzünüzde gezinirken hindistan cevizi kokusuna boğuluyorsunuz. Diğer yandan jilet çok güzel kayıyor. Kesinlikle aldığıma pişman olmadım.
Evet sorun yok,benim ilk zamanlar aldığım TOBS lar da böyle bir tarafa toplanmış vaziyetteydi, sanırım kutulara yanlamasına yerleştiriliyor ve öyle bekliyor uzun müddet.
Arkadaşlar, bugün ilk defa TOBS Avocado tıraş kremiyle tıraş oldum. Aman allahım! O nasıl bir koku öyle? Bir an ekmeğe sürüp yiyesim geldi. Sabahın köründe işe gitmek için hazırlanıyorum zaten. Daha kahvaltı da etmemişim. Bitirdi beni. Kendimden geçirdi vallahi. Tıraşı nasıl oldum nasıl bitti hatırlamıyorum.
Sadece bir nohut tanesi kadar kremi yüzde köpürttüm. Ben böyle bir köpüğü ilk defa görüyorum. Proraso ile bunun 3 katı ürün kullanmam gerekiyor o köpüğü yakalamak için. Bu kadarcık kremle 2 perdeyi gayet kolay çıkartabilecek köpük elde ettim. Bir de forum Scuttle'ımız gelse de bu köpük sıcacık kalsa. Hayal etmesi bile güzel. Tıraş son derece sorunsuz ve rahat bir tıraş oldu. Jilet kaydı gitti. Bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin tobs avakadonun ne kadar üst Düzey bir krem olduğunu kokusundan nefret eden tıraşseverler bile kabul ediyor. Benimde kullandığım en iyi Tıraş kremi diyebilirim. F/P olarak bakarsak Dr harris, geo f trumper gibi rakiplerine göre üstün bir krem.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,969 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,792 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,881 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: