Doğalgaz faturanız ne kadar geldi?
Büyükada'daki  evde haftanın beş günü kalıyorum üst katın petekleri kapalı alt kat 180 m2 civarı 1.710 tl gelmiş.Sözümona geçen yaz izolasyon,manto bilmemne yaptırdım,60.000 tl verdim,amca kibrit çaksan ısınırsın dediler ev buzdolabı, üstüne bir de elektrikli ısıtıcı mecburen yakıyorum,380 tl de elektrik gelmiş.
Hafta sonu kaldığım erenköy'deki eve de -merkezi sistem-160 m2 880 tl gelmiş.
Onu bıraktım,tek kişiyim erenköye 220 tl elektrik nasıl olabilir.
Olması gerekenden cok daha ucuzmuş şu anda, çok yakınmayalım dostlar, onların normal gordukleri fiyata cekmesinler.

https://www.gercekgundem.com/ekonomi/140...ha-ucuzmus
Tişikkirlir Sipirmin.
(03/02/2020, Saat: 14:23)süreyya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyükada'daki  evde haftanın beş günü kalıyorum üst katın petekleri kapalı alt kat 180 m2 civarı 1.710 tl gelmiş.Sözümona geçen yaz izolasyon,manto bilmemne yaptırdım,60.000 tl verdim,amca kibrit çaksan ısınırsın dediler ev buzdolabı, üstüne bir de elektrikli ısıtıcı mecburen yakıyorum,380 tl de elektrik gelmiş.
Hafta sonu kaldığım erenköy'deki eve de -merkezi sistem-160 m2 880 tl gelmiş.
Onu bıraktım,tek kişiyim erenköye 220 tl elektrik nasıl olabilir.
Süreyya Bey adadaki ev anormal fazla yakıyor. İzolasyon yaptınız ama acaba doğramalar değişmedi mi? Enfiltrasyon dediğimiz ısı kaybı toplam ısı kaybı içinde en fazla kayba yol açar ve kapı ile pencerelerden sızan soğuk havanın sıcak havayı ötelemesi olarak tanımlanabilir.

Erenköy için de fazla, termostatik vanalar yok mu? Yerden ısıtma mı var? Alt veya üst katlarınız acaba vana mı kapatıyor? Evde olmadığınız zamanlarda sıcaklığı haftalık programlı oda termostatı ile min sıcaklık olan 10 C ayarlayın. Cuma gecesi veya cumartesi sabahı 22 C ye getirsin. Bu şekilde bir otomasyonla Erenköy en az yarıya düşer.

Elektrik sarfiyatı için ise arka planda çalışan bir cihaz var gibi. Deep Freeze veya başka bir cihaz. Haftada 2 gün kullanım ile O kadar gelmez.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
543 tl geldi bana da.Soğuk ve karlı bir Anadolu kasabasında görev yapıyorum.2.5 yaşında oğlum var.45 derecede yaktım hep.
Bu arada sıcak su kullanımı çok şişiriyor faturayı test ettim.Bilginiz olsun.
@oguzkagan bak bakalım düşürmüşmüyüz faturayı

6cf743f4c7f9b964dc7e285b3ae156e6.jpg

İzmir / Narlıdere
Alt ve üstte yakan yok ve binada ısı yalıtımı yok
146 metrekare ev

Gece 1 den Akşam 6 kadar 19 derece
6 dan Gece 1 ye kadar 20,5 derece

Geçen ay 725 tl gelmişti

Bu ayki fatura bile yüksek devletimiz sağolsun verginin de vergisini almaktan faturalara yaşıyoruz
@Nani Kuş tabrik ediyorum yarıdan fazla fark var

Ama bende boş durmadım geçen ayki 128 i bu ay 118 e indirmeyi başardım

Şaka bir yana kombi/ petek bakımı, ısı yalıtımı, mantolama vs şart...

Ha tabi birde alta üste çocuklu aile yerlestireceksin iki ayda bi Razorock/Game Changer parasını tasarruf edeceksin Üstadım 15ec60ad6f02987fd6946a3f45b45381.jpg
... Jilet
@Nani Kuş
Abi helal sana gercekten yarı yarıya dusurmusun faturayı.

Arkadaslar gittim, yerinde gordum, gercekten ugrasıyor ince ayar yapıyor. Sabah acıyor, ogle kısıyor, aksam acıyor falan acaip isi ciddiye almıs.
Devrim abiniz kombisinin yanında günlük ince ayarlarını yaparken.

49573603932_0ace8ed8a0_o.png
Tişikkirlir Sipirmin.
Gaz faturasını düşürmenin en kolay kolay yolu komşumuzun yukarıda dediği alt üst çocuklu olacak. Bizim üst komşu gitti bebek vardı evde. Biz ısınamıyoruz Smile
ben ankarada yaşıyorum, 22 yıldır aynı evde oturuyorum. taşındığımızda doğalgaz sayacı faturalıydı. iki ay sonra ego dan geldiler. ocakta yemek varken sayaçlar kartlı oldu sayacacınızı değiştiriyoruz dedediler eyvallah o zaman 300$ para verdik sayaç parası diye geçen perşembe günü gaz almaya ptt ye indim görevli memur kartın bloke olduğunu ve gaz yüklenmediğini ve başkent gaza gitmem gerektiğini söyledi. gittik sayacınız eski kartlı olanları değiştiriyoruz  fatutalı sayaç takıyoruz eee 600₺ sayaç parası, vermessem gaz alamazsınız kış günü gazsız kalırsınız.
bu nasıl iş anlamadım, 300$ ne oldu dedim cevap yok. yani bu ay doğal gaz parası  durduk yere 600₺+ fatura ne gelirse
Lokasyon Eskişehir
Ara kat üst 3 çocuk
Alt 2 çocuk
Cephe güney
Esgaz sağolsun düşündüğü için 3 haftalık kesti faturayı Smile 250 tl

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne Kadar Beygir O Kadar Vergi pilotic 15 6,859 16/02/2018, Saat: 00:59
Son Yorum: ckeskin
  Yangın,doğalgaz kaçağı, karbonmonoksit dedektörü tavsiye emre-sti 0 2,267 06/09/2016, Saat: 14:21
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: