Kedi Besleyen Varmı?
Üstadlar scottish besleyen, elinde yavrusu olan var mıdır? Bende eve bir dost almak istiyorum bu aralar Smile
tamerkamisli.blogspot.com
Kedi çok temiz bir hayvandır. Tuvalet eğitimini de çok çabuk alır. Bir leğene kedi kumunu koyun, kendisine gösterin, patisini değdirin, yeter. İlk ihtiyacında kumu kullanır. Kedi kendini temizler, ayrıca, yıkanmaz. Köpeklerin tuvalet eğitimi biraz zor olurmuş. Onlar evde gidermez ihtiyaçlarını, hergün dışarı çıkarmak gerekir, diye biliyorum, hem tuvalet ihtiyacı, hem hareket etmesi için.
Kısırlaştırma konusunda ise şunu söylemek isterim: veterinerler de kısırlaştırma tavsiye eder. Hayvana cinsel hayat sağlayıp sonuçlarına katlanamayacaksınız kısırlaştırmanız gerekir. Evde hapsolmuş kedi/köpek için çok zordur kızgınlık dönemleri. Erkek kediler kaçmak ister örneğin, kaçıncı katta olduğuna bakmadan pencereden atlar. Bizde bir Van kedisi vardı, 11. kattan atladı. Ölmedi. Ama biz akıllanmadık, hayvan iyileşince bir daha atladı, bu kez öldü.
Psikolojisi bozulmamış, ilk 2-3 ayını annesiyle geçirmiş bir kedi gerçekten iyi bir dost olur. Eminim köpekler de öyledir. Ama köpek bakımı daha zor, bildiğim kadarıyla.
(15/09/2013, Saat: 17:57)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar scottish besleyen, elinde yavrusu olan var mıdır? Bende eve bir dost almak istiyorum bu aralar Smile

Büyüğünce böyle bir şeymi olucak Smile

Lilac_Scottish_Fold.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(16/09/2013, Saat: 01:40)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/09/2013, Saat: 17:57)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar scottish besleyen, elinde yavrusu olan var mıdır? Bende eve bir dost almak istiyorum bu aralar Smile

Büyüğünce böyle bir şeymi olucak Smile

Lilac_Scottish_Fold.jpg

Aynen üstad, gri bi tosuncuk lazım eve Smile
tamerkamisli.blogspot.com
(16/09/2013, Saat: 01:29)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kedi çok temiz bir hayvandır. Tuvalet eğitimini de çok çabuk alır. Bir leğene kedi kumunu koyun, kendisine gösterin, patisini değdirin, yeter. İlk ihtiyacında kumu kullanır. Kedi kendini temizler, ayrıca, yıkanmaz. Köpeklerin tuvalet eğitimi biraz zor olurmuş. Onlar evde gidermez ihtiyaçlarını, hergün dışarı çıkarmak gerekir, diye biliyorum, hem tuvalet ihtiyacı, hem hareket etmesi için.
Kısırlaştırma konusunda ise şunu söylemek isterim: veterinerler de kısırlaştırma tavsiye eder. Hayvana cinsel hayat sağlayıp sonuçlarına katlanamayacaksınız kısırlaştırmanız gerekir. Evde hapsolmuş kedi/köpek için çok zordur kızgınlık dönemleri. Erkek kediler kaçmak ister örneğin, kaçıncı katta olduğuna bakmadan pencereden atlar. Bizde bir Van kedisi vardı, 11. kattan atladı. Ölmedi. Ama biz akıllanmadık, hayvan iyileşince bir daha atladı, bu kez öldü.
Psikolojisi bozulmamış, ilk 2-3 ayını annesiyle geçirmiş bir kedi gerçekten iyi bir dost olur. Eminim köpekler de öyledir. Ama köpek bakımı daha zor, bildiğim kadarıyla.

ben de dedim 1 yaşını bitirsin büyüsün,gelişmesi durmasın, bir kere baba olsun sonra kısırlaştırırız dedik.ama ben kıyamadım Exclamation hayvana,3 yaz kafasına göre takıldı.
köpeklere kafa tuttu mahalle kedileriyle kapıştı, dağdan gelincik inmiş buna saldırmış, ağır yaralı eve zor geldi. bronşit oldu, çok seri hareket ederse öksürmeye başlıyor.
sonra veterinere götürdük kan testi yaptılar, röntgen çektiler, sonuç, kedi aids i olmuş.Duyunca 1 ay uyuyamadım geceleri.Doktor demiş iyi bakıp kısırlaştırırsanız uzun süre yaşar diye.Annem de torunu gibi bakıyor şimdi.Canavar gibi oldu, etliye sütlüye de karışmıyor.Sadece bahçeye giren köpeklere saldırıyor Big Grin

Kısırlaştırdık , tesadüf aynı sene 5.kattan düştü.Şansına ıslak, yumuşak,çime düşmüş 1 hafta şoktan çıkamadı da şimdi iyi çok şükür Smile

@candova
Dostum senin kedinin hayatini film yapsalar buyuk odullere oynarSmile) o ne oyle ya Big Grin
Bu arada canimizi cok kedi cektiriyorsunuz ya..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,231 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün
  Bana Yardımcı Olacak Biri Varmı? yarhasan 0 3,255 24/02/2013, Saat: 20:26
Son Yorum: yarhasan
  YOLUNDA AŞ Yİ TAKİP EDEN VARMI burakoner0681 1 4,770 30/11/2012, Saat: 12:44
Son Yorum: mustaphaturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: