Kedi Besleyen Varmı?
selam arkadaşlar evde canım sıkılıyor evcil hayvan alıp bakmak istiyorum

kedi de karar verdim

2 tür arasında kaldım 1. British Shorthair 2. ise scottish fold

sizce hangisi almalıyım? ırk özellikleri v.s birde dişimi erkek mi alıyım? ben hangisi uysalsa onu alıp kısırlastırmak istiyorum

birde şu fotodaki british mi scottish mi?

540666_10150981293092829_907932931_n.jpg
(22/12/2012, Saat: 12:53)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam arkadaşlar evde canım sıkılıyor evcil hayvan alıp bakmak istiyorum

kedi de karar verdim

2 tür arasında kaldım 1. British Shorthair 2. ise scottish fold

sizce hangisi almalıyım? ırk özellikleri v.s birde dişimi erkek mi alıyım? ben hangisi uysalsa onu alıp kısırlastırmak istiyorum

birde şu fotodaki british mi scottish mi?

577110_10150864290958870_1507517695_n.jpg

Kısırlaştırmakmı Confused yapmayın lütfen . Hayvan sevipte ona eziyet etmeniz biraz çelişki yaratmış burada.Madem bu kadar seviyorsunuz ve uğraşmak istemiyorsunuz bari cinsiyeti erkek olan bir kedi bulun.Wink
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

kedilerden nefret ederim ama bu kısırlaştırma işini iyi düşünün derim yazık hayvana
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
Kisirlastirmak hormon dengesini de degistirdigi icin hayvanin karakterini de etkilemektedir.
Genllikle ksirlastirilan kediler eski canliliklarini kaybederler, yeme bozuklugu ve saglik sorunlari artmaktadir.
Ben kendi kedimi barinaktan sahiplendim. Bence siz de kafeste hayvan ticaretine alet olmayin, gidin evsiz bir yavrucagi evlat edinin. Ama tabii bahsettiginiz cinslerden bulamayabilirsiniz. ( bircok cins hayvan da bulunuyor barinaklarda, alip bakamiyorum diye sokaga atan insan cok)
saygilar.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
hayvanlar kesınlıkle kısırlasıtrılmalıdır

bır hayvanın sorumlulugunu aldıgınızda onun gerı kalan omru sızın ellerınızdedır
kısırlastırmamanız halınde dogan her yavrununda vebalı boynunuzadır
ve onların yavrularınında...

tek bır cıft kedıden bir yılda 120.000 kedı üreyebilir
hangısıne nasıl o kadar yıl yıyecek barınacak yer ve bakacak ınsan bulacaksınız?

kısırlastırma hayvanların cıftlesme donemınde koku bırakma sorunları bıter
sadırganlık bıter
evden kacma bıter
hayvanın yaslılıkta yasayacagı kanser rıskını %99 a varan oranda azaltır
%50 ye varan oranda omrunu uzatmış olursunuz

kısırlastırma operasyonu sızın berberde sac tırası olacagınız kadar bır surede bıtırılır

malıyetı sozkonusu ıse kesınlıkle hayvan beslenmemelıdır
ortalama 100 tlık bır amelıyattır

hayvanınızı sevıyorsanız
ve hayvanları sevıyorsanız
kısırlastırmalısınız
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
chincilla model Smile kedimiz var, kısırlaştırdık ta. ne yemesinde, ne kilosunda, ne karakterinde hiçbir değişiklik olmadı. verdiğiniz mamaları iyi seçtiğiniz taktirde o da kontrollü oluyor. ben de scottish short hair (fold olmayan) ve birman çok istemiştim lakin inanılmaz fiyatlar istiyorlar, aklınız hayaliniz durur. bir tavsiye, bizim gibi hataya düşüp te uzun tüylü kedi almayın, taramak eziyet oluyor Idea (bu işareti kullandım İhtilaf dostumuzu anar, saygı ve selamlarımı sunarım).
selamlar.
Ohtararan Ûstadım buradayım Smile
Selamlar

(22/12/2012, Saat: 15:25)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: chincilla model Smile kedimiz var, kısırlaştırdık ta. ne yemesinde, ne kilosunda, ne karakterinde hiçbir değişiklik olmadı. verdiğiniz mamaları iyi seçtiğiniz taktirde o da kontrollü oluyor. ben de scottish short hair (fold olmayan) ve birman çok istemiştim lakin inanılmaz fiyatlar istiyorlar, aklınız hayaliniz durur. bir tavsiye, bizim gibi hataya düşüp te uzun tüylü kedi almayın, taramak eziyet oluyor Idea (bu işareti kullandım İhtilaf dostumuzu anar, saygı ve selamlarımı sunarım).
selamlar.
hayvan kısırlaştırmak eziyet değildirki? kaldıki her hayvan kısırlaştırılmalıdır ben bu işin ticaretini yapmıyacağım için kısırlaştırıcam bide özellikle dişi almak istiyorumki uysallaşsın.

barınak iyi güzel hoş diyorsunuz ben sevmediğim bir kedi ile bir ömür geçiremem mutsuz olurum o yüzden istediğim bir kediyi alıp onunla hayat geçirmek isterim . ayrıca yeme içmede sıkıntı olmuyor çevremdeki kedi besliyenleri %98 i nin kedileri kısırlaştırılmış. işini bilen bir veterinerde yapıldıgı sürece bence sıkıntı olmıyacaktır.

dip not: barınaklardaki bütün cins hayvanlar kısırlaştırılmıştır. alan kişi damızlık olarak kullanmasın diye.
kendimi bildim bileli kedi beslerim, kisirlastimak hayvana iskence degildir!!! acik acik søyluyorum, hangi veterinere sorarsaniz sorun, kisirlastimak hayvanin ilerdeki hastaliklarini ønler, yani kisirlastirdiktan sonra hayvan bol bol hastanicak dise bisey yok, simdi elimde 3 kedim var hepsi kisir, kisir degillerkenki hallerini anlatayim, erkekler zaten belli, hertarafa su birakirlar, o da asiri kokuyor. disilerde erkekler kadardir, yer belirlemek icin onlarda erkekler gibi su birakirlar. ciftlesme zamanlari elinizde besle dolasmak istemezseniz kisirlastirin, kisirlastirdiktan sonra hayvan biraz daha sakin olur, saldirgan sa kisirlastirildiktan sonra bu huyunu birakir. cok nadiren kisirlastirilmis hayvanlara øzel kisirlastirilmis hayvanlar icin yapilan yemler ønerilir. fiyatida diger mamalar kadardir asagi yukari Smile

8 yasinda bir disi kedi sahibi olmustum, kisirlastirilmamis. bana geldikten bir kac ay sonra yumurtalarinda iltihap olustu, buda bana iyi patladi.Big Grin hayvan 3 gunluk ameliyat yasadi.
oyuzden erkenden kisirlastirmak eniyisidir. kisirlastirildiktan sonra yaralarinin iltihaplanma olanagi cok azdir!
Kedileri çok severim. Cins ayırmam. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,231 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün
  Bana Yardımcı Olacak Biri Varmı? yarhasan 0 3,255 24/02/2013, Saat: 20:26
Son Yorum: yarhasan
  YOLUNDA AŞ Yİ TAKİP EDEN VARMI burakoner0681 1 4,770 30/11/2012, Saat: 12:44
Son Yorum: mustaphaturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: