Gelir testi
(14/11/2012, Saat: 20:20)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/11/2012, Saat: 16:49)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konu ailesiyle yaşayan üniversite mezunu bekar kızlarda farklı mı arkadaşlar ?

25 yaşından sonra bay-bayan fark etmiyor diye biliyorum üstadım.
2008 yılında 18 yasından buyukdu ise kurtarıyor evlenene kadar
gerı kalan kızlarıda kapsıyor hocam
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(14/11/2012, Saat: 21:06)errate Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün sosyal yardımlaşma vakfına gittim başvurumun sonucunu öğrenmeye en alt limit olan 35 tl den işlem yapılmış ne kadar borcum olduğunu sorduğumda bilmediklerini ziraat bankasına ödeme yapılabileceğini ordan öğrenebileceğimi söyledi memur itiraz etsem nereye etcem diye sordum bağlı bulunduğum sgk kurumuna başvurma gerektiğini söylediler.

https://sgk.ziraatbank.com.tr/Sonuc.aspx

Bu adresten ogrenebilir ve odeyebilirsiniz hocam. Halkbankasi da tahsil ediyor bildigim kadariyla.

Kanunda gelir tespiti gorevi SGK ya verildigi halde SGK gerekli altyapisi olmadigi icin bu gorevi SYD ye devretmistir. Asil yetkili SGK oldugu icin itiraz SGK ya yapiliyor. 60 gun icerisinde itiraziniza dair tebligat gelmesi lazim eger bu surede gelmezse, tekrar 60 gun icerisinde mahkemeye basvurabilirsiniz.
Kanunda is mahkemelerine basvurulacagi belirtilmis ama mahkeme gorevsizlik kannati verip idare mahkemesine de yonlendirebilir.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(14/11/2012, Saat: 16:49)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konu ailesiyle yaşayan üniversite mezunu bekar kızlarda farklı mı arkadaşlar ?

1 Ekim 2008 tarihi itibari ile 18 yas ve uzerindeki kiz cocuklari kazanilmis haklarin korunmasi bakimindan ailelerinin saglik sigortasi kapsaminda saglik hizmetlerindan yararlanirlar. Fakat yeni bir ise baslamalari veya evlenmeleri sonrasinda tekrar bu statuyu geri kazanamazlar.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gerçeği biliyor olmak,anladığınız anlamına gelir mi? ahraz 26 13,705 08/02/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahraz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: