Istanbul buluntusu
single ring orjinal mi , kaplaması dişleri iyi durumda mı? hala alabilme imkanınız varsa almayı isterim,durumu iyi değilse benim için almaya değmez
http://trasklavuzu.blogspot.com/
valla ankaraya geldim birazdan burdanda ayriliyorum alma imkanim artik hic yok.
(17/07/2012, Saat: 19:30)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: istanbula gelmisken antikacilarda ustura, tas aramadan edemezdim.
ve iste az once buldugum tas. 6*1,5" kotikul.
oylece eski tiras aletlerinin yaninda masumca beni bekliyordu.
almadan edemezdimSmile onceki kotiye kiyasla bu cok sert cizmenin imkani yok tirnakla igneyle vs.
2ic9tsm.jpg

kadıkoydemi aldınız hocam
evet kadikoyden.
dayanamadım bende gittim gillette aleti aleti aldım Tongue
made in canadaymıs.
tasi bugun zimparadan gecirip temizledim. boyut itibariyle kullanimi cok guzel. klasik kotikul keskinligi verdi ama yesil Girit tasi denedigim taslar arasinda en iyisi. kadikoyde saatcileri de dolasarak tas sordum. saatcilerin kullandigi bazi taslar cok guzel oluyor. hele bir tanesinde ahsap kutu icinde cok guzel bir tas vardi ama saatci kullanirken ortadan ikiye kirmis yanlislikla. cinsini bilmiyorum ama elime alinca tasin kalitesini hemen anladim. ne var ki tornavida biledigi icin 4 yuzude tam ortadan asinmisti.
tasi bugun zimparadan gecirip temizledim. boyut itibariyle kullanimi cok guzel. klasik kotikul keskinligi verdi ama yesil Girit tasi denedigim taslar arasinda en iyisi. kadikoyde saatcileri de dolasarak tas sordum. saatcilerin kullandigi bazi taslar cok guzel oluyor. hele bir tanesinde ahsap kutu icinde cok guzel bir tas vardi ama saatci kullanirken ortadan ikiye kirmis yanlislikla. cinsini bilmiyorum ama elime alinca tasin kalitesini hemen anladim. ne var ki tornavida biledigi icin 4 yuzude tam ortadan asinmisti.
aldigim kotikulu denedigimi yazmistim. birde yagla deneyeyim dedim. bebe yagini cok ince tabaka halinde surdum 200 tur biledim. 80 pamuk 80 dei kayista kayisladim. sonuc yesil Girit tasinda aldigim sonucu aldim yani HHT5.
bu taş kotikül değilmiş arkadaşlar. Ama ayırdetmek çok zor. Rengi dokusu yapısı herşeyi aynı. Hayretler içerisindeyim. Olabiliyormuş demek ki. Nerden anladın derseniz test yaptım. Üstüne bir damla asit döküyorsunuz kabarcık oluşmuyorsa kotikül, kabarcıklar oluyorsa sentetik demek. Bu taşın her iki tarafı da sentetik.
Üreticisi, üretim tarihi bilinmiyor bu taşların. İsmine de "noticule" deniyor.
Ama kotikülden daha iyi bir taş. Kuru kuruya önce siyah tarafına 30 half strokes yapıp kol kıllarını keser hale getirip sonra yine kuru halde sarı tarafına 50 half strokes ve işlem bitti ustura kullanıma hazır. Toplamda iki dakikadan az zamanda bileme meselesi bitip tıraşa geçebilirsiniz. Aynısını mutfak bıçakları ve çakılarımda da denedim hepsi baskı uygulamadan koldaki kıllara değer değmez kılları havada uçuşturuyor.
(05/10/2012, Saat: 15:42)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu taş kotikül değilmiş arkadaşlar. Ama ayırdetmek çok zor. Rengi dokusu yapısı herşeyi aynı. Hayretler içerisindeyim. Olabiliyormuş demek ki. Nerden anladın derseniz test yaptım. Üstüne bir damla asit döküyorsunuz kabarcık oluşmuyorsa kotikül, kabarcıklar oluyorsa sentetik demek. Bu taşın her iki tarafı da sentetik.
Üreticisi, üretim tarihi bilinmiyor bu taşların. İsmine de "noticule" deniyor.
Ama kotikülden daha iyi bir taş. Kuru kuruya önce siyah tarafına 30 half strokes yapıp kol kıllarını keser hale getirip sonra yine kuru halde sarı tarafına 50 half strokes ve işlem bitti ustura kullanıma hazır. Toplamda iki dakikadan az zamanda bileme meselesi bitip tıraşa geçebilirsiniz. Aynısını mutfak bıçakları ve çakılarımda da denedim hepsi baskı uygulamadan koldaki kıllara değer değmez kılları havada uçuşturuyor.

merhaba şu half strokes yöntemini gösteren bi video linki atabilirmisiniz
eğer sıkıntı olmazsa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: