FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler
(05/11/2013, Saat: 17:30)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 21mm silvertip de elime ulaştı.Bu seferkinin kabı mukavva kutu değil de ince karton bir kutu.Ayrıca silikajel de koyulmamıştı.Sapın üzerine de 1-2 cm uzunluğunda yapıştırıcı vardı. İan iyice kendini saldı mı ne Big Grin

21mm silvertip , tip olarak fotoğraflarda görüp özendiğim porsuk fırça tipine daha yakın.Bendeki 25 mm biraz biçimsiz.Benim şansıma mı yoksa knot genişliği fazla olduğu için mi bilemiyorum.

Silvertipi 3-5 saat sıvı sabunlu ve tıraş köpüklü suda beklettikten sonra ilk denememi yaptım.Fırça henüz 25mm finesta göre sert.Yalnız finestın da kısa süre içerisinde oldukça yumuşadığını farkettim.

Ağırlı 43 gram , eli hiç yormuyor.Ben daha cılız bekliyordum , kıl yoğunluğu yeterli geldi.Favori fırçam olmaya aday.(zaten kaç fırçam varsa Tongue)

u7qwv.jpg

Sol taraftaki 25mm finest , sağ taraftaki 21mm silvertip.

u7quh.jpg

Güzel günlerde kullan hayzen. Çok güzel tercihler yapmışsın.. Keyifli sıhhatli tıraşlar sizin olsunSleepySleepy
Güle Güle kullan hayzen. Paket kaç günde geldi? Ben de bir tane 24 mm finest siparişi verdim bakalım. Çin postası beni üzüyor bu sıralar Undecided.
Haydi hayırlı tıraşlar...
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Daha iyisi sizlerin olsun diyeceğim ama , zaten çoğunuzun daha iyisi var Tongue

Yazmayı unutmuşum , bu sefer kutunun üzerinde fırçanın türü hakkında bir bilgi yok.25mm de finest yazıyordu.Şu an için yumuşaklık bakımından bir fark göremedim.Sanırım benim kafamdaki kürkümsü yumuşak dokunuş illüzyondan öte değil.

25mm , 21 günde elime ulaşmıştı.Yeni gelen 21mm , 12 günde ulaştı.

1-2 aydır ben de şikayetçiyim Çin Postası'ndan.Aldığım çoğu ürünün ulaşması 3-4 haftayı buluyor.Hatta Buyincoins'ten bir paketim Çin Gümrüğü'nden güvenlik sebebiyle geri dönmüş.Tabi ben bunu 1 ay sonra öğrenebildim.Pakette öyle sorun çıkartabilecek bir ürün de yoktu , anlamadım sebebini.
bu linkteki kıyaslamaya bir bakın derim.
Silvertip olanı kullanınca sağa sola yatıyor ve kuruyunca hacimlenip çapı genişliyor. Tüm silvertipler böyle midir uzmanlarımız yazarsa bilgilenmiş oluruz.
(05/11/2013, Saat: 21:41)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu linkteki kıyaslamaya bir bakın derim.
Silvertip olanı kullanınca sağa sola yatıyor ve kuruyunca hacimlenip çapı genişliyor. Tüm silvertipler böyle midir uzmanlarımız yazarsa bilgilenmiş oluruz.

Evet genelde daha yumuşak ve ince yapılı kıllar daha çok yayılıyor. Ama bütün porsuklar yayılmaya meyilli fırçalar. Sadece misal silvertip daha ilk 2-3 kullanımda salar kendini zaten kibar yapısından dolayı ama bir pure 2-3 ayda belki daha uzun zamanda açılır, silvertip kadar değil tabi. Önemli olan tıraş esansında ne kadar yayıldıkları. Silvertiplerin büyük çoğunluğu biraz fazla yumuşak ve esnemeye yatkın fırçalar oluyorlar ve yüzde bolca yayılıyorlar. bu yüzden ya kısa boylu, ya kalın düğümlü ya da ikisi birden olursa daha etkili oluyorlar. Aksi taktirde yüzünüzde çiçek gibi açılmaya çok meyilliler. Misal fs, edwin jagger fırçaları buna meyilli iken shavemac, simpson super'de buna pek rastlamıyorsunuz, haliyle işçilik oranı ve kalitesi konuşuyor. Bu konuda fırça otoritemiz Ercen komşumuz son noktayı koyacaktır. Benim eyyorlamam bu kadar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bu arada Orko şu alıntı sistemini bozdun ya, şu güzel ortamı bozuyorsun Tongue
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bir de üstadım Edwin Jagger porsuk fırçaları, çok seyrek kıl yapısına sahip. Yoğun ve sık düğümlere sahip değil maalesef. Kaybettiği yönü bu hep. Bu seyrek kıllar daha ilk köpükten itibaren çiçek gibi açılmasına sebebiyet veriyo, İsana fırça ile çok benzer bir yapısı var EJ bestlerin özelikle. Edwin Jagger fırçaları, sap dışında parasını haketmiyor..
valla verdiğim linkteki en sağ resimdeki silvertip tarzı fırçalar hoşuma gidiyor. Elimde öyle açılan bir best badger vardı ama forumdan bir arkadaş aldı. FS fırçalar bile öyle hacimlenmiyor. Fırça dediğin ıslanınca 3 kat hacimlenecekSmile
Yüzde yayılan fırçalar rahatsız ediyor beni.

Ercan abi FS fırçalar için knot ve sapı ayrı alıp sapı genişlettikten sonra knot u daha derine yerleştirmeyi öneriyordu.
(05/11/2013, Saat: 18:37)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle Güle kullan hayzen. Paket kaç günde geldi? Ben de bir tane 24 mm finest siparişi verdim bakalım. Çin postası beni üzüyor bu sıralar Undecided.

28 Ekim'de siparişini verdiğim FS 25mm finest fırça bugün elime ulaştı.
2 hafta sürmüş, kısa sayılabilecek bir süre.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,481 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 896 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,831 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,522 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,512 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,469 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 467,863 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,660 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Osaka23 Hand Made Shaving Brush Efrasyab 50 21,432 08/01/2020, Saat: 01:47
Son Yorum: osaka23
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,682 06/01/2020, Saat: 23:12