Doğubank
Domuzlari yurt disi fiyati nerdeyse hocam ama diger tum malzemeleri cok fahis.
"doğubank esnafi"
diye bir deyim vardır
bu bile yeterli uzak durmama...
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Büyükşehirlerin (Ank-İst-İzm) esnafı beni çileden çıkarıyor.

Onun için olabildiğince internet (yurtiçi-yurtdışı) ve kurumsal mağazalardan (Migros-Ikea vs) alışveriş yapıyorum.

Ama daha küçük şehirlerde (Adana, Mersin vs) esnaf sanki daha insancıl gibi.
Onlardan alışveriş yapmak, sohbet etmek çok daha keyifli.

Ankara'da esnaf deyince aklıma Doblo ile hız yapan magandalar geliyor niyeyse.
doğubanktan zaten kaçın, 1-2 mağaza hariç uğramam bile. dayım eski genel müdürünün arkadaşı. o bile diyor eskisi gibi değil diye. fotoğraf makinesi ve gözlük lazım olursa doğrudan adres verebilirim doğubankta, gerçekten esnaflar. neden tutturuyorum zazahanda iki dükkan ismini. bu yüzden işte, hep iyi karşılıyorlar. yaptığınız alışverişten memnun ayrılıyorsunuz.
(15/06/2012, Saat: 23:31)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: doğubanktan zaten kaçın, 1-2 mağaza hariç uğramam bile. dayım eski genel müdürünün arkadaşı. o bile diyor eskisi gibi değil diye. fotoğraf makinesi ve gözlük lazım olursa doğrudan adres verebilirim doğubankta, gerçekten esnaflar. neden tutturuyorum zazahanda iki dükkan ismini. bu yüzden işte, hep iyi karşılıyorlar. yaptığınız alışverişten memnun ayrılıyorsunuz.

Hayyamdan da guzel fiyat veren cikiyor mu hocam
hayyam yamyam pasajı, eğer referans alıp ta bir dükkana gitmezseniz, iyi de anlamıyorsanız teknik detaylardan. çok güzel soyarlar. oradan da alışveriş ettiğim birkaç dükkan var elbette Smile

(15/06/2012, Saat: 23:37)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/06/2012, Saat: 23:31)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: doğubanktan zaten kaçın, 1-2 mağaza hariç uğramam bile. dayım eski genel müdürünün arkadaşı. o bile diyor eskisi gibi değil diye. fotoğraf makinesi ve gözlük lazım olursa doğrudan adres verebilirim doğubankta, gerçekten esnaflar. neden tutturuyorum zazahanda iki dükkan ismini. bu yüzden işte, hep iyi karşılıyorlar. yaptığınız alışverişten memnun ayrılıyorsunuz.

O kadarda degil hocam ya Smile butun dukkanlari gezip D3100 fiyati topluyordum elbette pasaj ici tutarsizliklar var ama teknosadan 400-450 lira daha ucuza kapatmistim Smile dogubankta daha fazla fiyat almistim bir daha alirsam danisirim hocam

(15/06/2012, Saat: 23:59)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayyam yamyam pasajı, eğer referans alıp ta bir dükkana gitmezseniz, iyi de anlamıyorsanız teknik detaylardan. çok güzel soyarlar. oradan da alışveriş ettiğim birkaç dükkan var elbette Smile

(15/06/2012, Saat: 23:37)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

(15/06/2012, Saat: 23:30)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyükşehirlerin (Ank-İst-İzm) esnafı beni çileden çıkarıyor.

Onun için olabildiğince internet (yurtiçi-yurtdışı) ve kurumsal mağazalardan (Migros-Ikea vs) alışveriş yapıyorum.

Ama daha küçük şehirlerde (Adana, Mersin vs) esnaf sanki daha insancıl gibi.
Onlardan alışveriş yapmak, sohbet etmek çok daha keyifli.

Ankara'da esnaf deyince aklıma Doblo ile hız yapan magandalar geliyor niyeyse.

+1
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
herzaman yardımcı olmaya çalışırım elbette. kastettiğim o değildi. elbette spot alıyorsunuz, teknosa parası ödemeyeceksiniz.

bahsettiğim özellikle ikinci el ürünler, ancak ikinci el ürünleri sıfır diye, refurbished ürünleri hakeza, makine hariç herşeyi yansanayi olan ürünleri garantili diye sattıklarını duyuyor ve biliyoruz Smile

hatta bu işlerden çok iyi anlayan birisi, dükkanın birinde elindeki lensin ikinci el olduğunu bakar bakmaz anlıyor elbette. ısrarla soruyor bu sıfır mı diye. sıfır abi diyor adam. ama ikinci el olduğunu gösteren belirtileri söyleyince aa kutuda karışmıştır hemen sıfırını getireyim diyor tezgahtar. bu da ben bir dolaşayım gelirim siz bulana kadar diyor. dükkana gelirken ne görsün, tezgahın arkasında sildikleri aynı lensi işte bu sıfır diye çıkarıyorlar dalga geçer gibi. yani anlayana bile yutturursak mantığı var diyeceğim. iyilerini tenzih ederim.

birdahakine beraber gideriz kısmetse. siz tam içinde olmadığınız için böyle şeyleri duymuyor olabilirsiniz. bahsettiğim namuslu dükkanlardan birine denk gelmişsinizdir bilmeden. (iyi ki Smile)
Tabi spot aliyorum ama zaten hayyamda da dukkanlara girip spot parasi sorarken ayni katta bile iki dukkan arasi 100 lira oynuyordu.

Bir dahakine su bodyyi verip minimum D90 ile focuslu bir makine almam lazim. Elimde ekstra bir kac manuel lens var focus yapana kadar canim cikiyo vizorde duzgun gelen ocde flu cikiyo Smile bazende diyorum amaan amatoruz bosver diyorum ne biliyim sirf lensle oynamak bile bir zevk Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: