Geleneksel Tıraş Tavsiye
(11/05/2019, Saat: 16:30)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum. Fotoğrafa bakınca bir an kendi ürünlerime bakıyorum sandım.
Ürünler yüzde 90 örtüşüyor diyebilirim. (sap seçimine kadar)

Başlangıç için r89 ile Personna jilet iyi gider diye düşünüyorum. Fırça da yüzde köpürtme yapacaksanız silver yoksa 2-band.

Sıcak köpük için Proraso, soğuk için Nivea krem ya da arko. Aftershave ne kullansanız olur.

Geleneksel tıraş ilk başlar için köpük biraz kalın olsa iyi olur.

İyi tıraşlar.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

(11/05/2019, Saat: 17:24)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, ürünlerin hayırlı olsun, çok iyi görünüyor hepsi. İlk tıraşlarında kartuşludan yeni çıkmanın verdiği alışkanlıkla bastırma yapma ihtimalin var, buna dikkat et. Bastırmadan olmaya çalış. Gerçi ilk mesajında wilkinson alet ile olduğunu belirtmiştin ama bastırma mevzusu aklında olsun tıraşın her anında. Tekniğin de zamanla oturacaktır zaten. Keyifli tıraşlar dilerim..

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(11/05/2019, Saat: 18:08)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı uğurlu olsun. Zamanla her şey oturacaktır, kötü deneyimlere kafanızı takmayın.

Hepinize teşekkür ederim, bugün biraz temizlik yapınca terledim ve banyoya girdim, yeni ürünlerin heyecanı ile de yorumları beklemeden tıraş oldum. WS Classic, Wilkinson jilet, permasharp fecaatinden sonra (tüm yüzüm kan içerisinde kalıyordu tersten alınca filan) nasıl birşey olacağının merakı ile tıraşımı oldum. Silver ve 2 band porsuk fırçaları yıkayıp havalandırmaya bıraktığım için sentetik fırça, ilk kullanım olacağı için merakımdan nivea krem, R89 ve içinden çıkan mühle jileti kullandım. Tıraş öncesi, köpürtme vs herşeyi aynı şekilde yaptım. Hatta niveanın köpüğü prorasodan daha az oldu. WS ile nasıl tıraş oluyorsam aynı şekilde tıraş oldum (yanlış teknikler mevcut içinde tabi ki, yanakları ilk alışım sakala dik oluyor sakal yönünde değil çünkü ben direkt aşağıda doğru tıraş oluyorum yanaklarda sakallar kulağımda doğru çıkıyor). Belki tek fark WS hafif olduğu için bastırdıysam bu alet biraz daha ağır olduğu için bastırmamış olabilirim o kısmı çok anlayamadım Smile Kesinlikle süper konforlu bir tıraş bir kaç yerde hafif noktasal kanama ve sinek kaydı tıraş ile bitirdim. Kanamalarda şap ile hemen kesildi. WS, wilkinson ve permasharp yüzünden ben bu işi beceremiyorum diye neredeyse tıraş aleti ve jilet kısmından vazgeçeceğim geleneksel tıraş (bunlardan vazgeçsem bile fırça ve sabun olayını devam ettirmeyi düşünüyordum) hayatıma bu sayede devam edeceğim. Bu süreçte bana katkı sağlayan siz değerli komşularıma teşekkürlerimi sunarım. Bu kısmı boğmamak için dilim döndüğünce de yeni yorumda almış olduğum ürünler ile ilgili düşüncelerimi aktaracağım.
Değerli Komşularım, kullanmış olduğum ürünler için de düşüncelerim aşağıda ki gibidir. Belki yeni başlayan arkadaşlara da yardımcı olur. Haddimi aşan yorumlarım olursa da affola.

WS Classic ; Yeni başlayan herkese önerilen bir alet ancak ben hiç alışamadım wilkinson jilet ve permasharp ile. Sabun olarak ta arko, proraso ve hatta Gilette mach 3 jel ile denedim kesinlikle uymadı bana, ilk perdede tıraş olduğumu hissettirmedi 2. ve 3. perdelerde yüzümü kan revan içinde bıraktı farklı yönlerden alınca.
Proraso Sandalwood Sabun : Kokusu, kıvamı ve köpüğü çok güzel, tabi bunu arko ve nivea krem ile kıyaslayabiliyorum tabi ki. Koruyuculuk kayganlık ve yastıklama güzel. Nemlendirme çok iyi tıraş sonrası sadece losyon sürüyorum yeterli oluyor, normalde krem ihtiyacı olur bende. Yaptığım köpük 3 perdeye yetiyor kalan köpükle da alın bölgem dahil tüm yüzümü fırçalıyorum bir nevi peeling oluyordur. Çok beğeniyorum bu sabunu.
Arko: WS gibi arkoyla da anlaşamadım bir türlü kokusunu da beğenmiyorum köpüğünü de.
Nivea Protect & Care : 1 bademden biraz daha fazla sıktım ancak proraso kadar köpük yapamadı, 2,5 perdelik köpük olu ancak koruyuculuk ve kayganlık iyiydi. Arkodan daha çok beğendim, kokusu ve nemlendirmesi de güzel.
Proraso Sandalwood Losyon: Kokusu biraz ağır pek genç işi değil, orta yaş için ideal ben biraz ağır kokuları seviyorum bu sebeple çok beğendim. Yapış yapış yapmıyor, zamanla da koku oturunca daha biraz daha hafifliyor koku. Belki bilenler vardır Madigan diye bir parfüm vardı, ağır bir baba kokusuydu benim küçüklüğümde Smile ilk sürdüğümde bana o kokuyu anımsattı.
Mühle Jilet: Kesinlikle çok iyi anlaştığımız düşünüyorum bu Jiletlede. Suratımı dağıtmadı diğerleri gibi.

Şimdi bu tıraş aleti ve jilete ayrı bir paragraf daha açmak istiyorum, şartlar aynı olmadığı için yorumlarım bu şekilde. Bugün olduğum tıraşı jilet dahil tüm ekipmanları koruyarak WS ile olacağım. Birde WS ile kullandığım Jiletleri bugün ki ekipmanlar ile kullanarak deneyeceğim. O zaman şartlar eşit olacağı için tekrar yorumlayacağım. Hepinize sevgiler ve saygılar.
(11/05/2019, Saat: 18:46)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Komşularım, kullanmış olduğum ürünler için de düşüncelerim aşağıda ki gibidir. Belki yeni başlayan arkadaşlara da yardımcı olur. Haddimi aşan yorumlarım olursa da affola.

WS Classic ; Yeni başlayan herkese önerilen bir alet ancak ben hiç alışamadım wilkinson jilet ve permasharp ile. Sabun olarak ta arko, proraso ve hatta Gilette mach 3 jel ile denedim kesinlikle uymadı bana, ilk perdede tıraş olduğumu hissettirmedi 2. ve 3. perdelerde yüzümü kan revan içinde bıraktı farklı yönlerden alınca.
Proraso Sandalwood Sabun : Kokusu, kıvamı ve köpüğü çok güzel, tabi bunu arko ve nivea krem ile kıyaslayabiliyorum tabi ki. Koruyuculuk kayganlık ve yastıklama güzel. Nemlendirme çok iyi tıraş sonrası sadece losyon sürüyorum yeterli oluyor, normalde krem ihtiyacı olur bende. Yaptığım köpük 3 perdeye yetiyor kalan köpükle da alın bölgem dahil tüm yüzümü fırçalıyorum bir nevi peeling oluyordur. Çok beğeniyorum bu sabunu.
Arko: WS gibi arkoyla da anlaşamadım bir türlü kokusunu da beğenmiyorum köpüğünü de.
Nivea Protect & Care : 1 bademden biraz daha fazla sıktım ancak proraso kadar köpük yapamadı, 2,5 perdelik köpük olu ancak koruyuculuk ve kayganlık iyiydi. Arkodan daha çok beğendim, kokusu ve nemlendirmesi de güzel.
Proraso Sandalwood Losyon: Kokusu biraz ağır pek genç işi değil, orta yaş için ideal ben biraz ağır kokuları seviyorum bu sebeple çok beğendim. Yapış yapış yapmıyor, zamanla da koku oturunca daha biraz daha hafifliyor koku. Belki bilenler vardır Madigan diye bir parfüm vardı, ağır bir baba kokusuydu benim küçüklüğümde Smile ilk sürdüğümde bana o kokuyu anımsattı.
Mühle Jilet: Kesinlikle çok iyi anlaştığımız düşünüyorum bu Jiletlede. Suratımı dağıtmadı diğerleri gibi.

Şimdi bu tıraş aleti ve jilete ayrı bir paragraf daha açmak istiyorum, şartlar aynı olmadığı için yorumlarım bu şekilde. Bugün olduğum tıraşı jilet dahil tüm ekipmanları koruyarak WS ile olacağım. Birde WS ile kullandığım Jiletleri bugün ki ekipmanlar ile kullanarak deneyeceğim. O zaman şartlar eşit olacağı için tekrar yorumlayacağım. Hepinize sevgiler ve saygılar.

Mühle kör bir jilettir komşum, fiyatına aldanmayın. Ama agresif aletlerle iş görebilir. Ben boyun altında 2. Perdeyi tersten alıyorum ama yanakta bu işe girişmiyorum. R89 ve keskin bir jilette sıkıntı yaşayabilirsiniz aman diyeyim.
(11/05/2019, Saat: 20:16)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle kör bir jilettir komşum, fiyatına aldanmayın. Ama agresif aletlerle iş görebilir. Ben boyun altında 2. Perdeyi tersten alıyorum ama yanakta bu işe girişmiyorum. R89 ve keskin bir jilette sıkıntı yaşayabilirsiniz aman diyeyim.

Teşekkür ederim komşum bilgilendirme için delikanlı tıraşta aynısını söylemişti ama bende iyi gitti bu jilet bir de yaqi klasik yada Taraklı başlığı ile denerim. Klasik başlık için R41 in 2 tık altı deniyordu. Taraklısı R41 ile aynıdır herhal.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(11/05/2019, Saat: 20:35)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum bilgilendirme için delikanlı tıraşta aynısını söylemişti ama bende iyi gitti bu jilet bir de yaqi klasik yada Taraklı başlığı ile denerim. Klasik başlık için R41 in 2 tık altı deniyordu. Taraklısı R41 ile aynıdır herhal.

Tam tersi, Yaqi açık tarak DE89'a yakın, mild yapıdadır. Merkur açık taraklı başlığa da çok yakın veya denktir.
(11/05/2019, Saat: 20:43)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam tersi, Yaqi açık tarak DE89'a yakın, mild yapıdadır. Merkur açık taraklı başlığa da çok yakın veya denktir.

Komşum Aliexpress te bu başlığın sayfasında uyarı yazmış agresif başlık experience user için demiş o yüzden R41 gibi olduğunu düşündüm.

(11/05/2019, Saat: 23:32)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Aliexpress te bu başlığın sayfasında uyarı yazmış agresif başlık experience user için demiş o yüzden R41 gibi olduğunu düşündüm.

Yaqi açık taraklı (oc) ve çift açık taraklı (doc) kullandım ama agresiflik hissetmedim komşum. Açık taraklı ve aynı zamanda agresif olarak -tümünü kullanmamış olsam da- r41, parker ve fatip'i biliyorum komşum. Aliexpress'teki uyarı belki açıyı ayarlamanın biraz dikkat gerektirmesinden olabilir.
(12/05/2019, Saat: 02:00)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi açık taraklı (oc) ve çift açık taraklı (doc) kullandım ama agresiflik hissetmedim komşum. Açık taraklı ve aynı zamanda agresif olarak -tümünü kullanmamış olsam da- r41, parker ve fatip'i biliyorum komşum. Aliexpress'teki uyarı belki açıyı ayarlamanın biraz dikkat gerektirmesinden olabilir.

Tamamdır komşum o zaman çok çekinmeden deneyebilirim teşekkür ederim.

(12/05/2019, Saat: 10:48)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamamdır komşum o zaman çok çekinmeden deneyebilirim teşekkür ederim.

Önemli değil komşum. Uzun sakalda (şöyle en az bir haftalık) açık taraklı başlık kullanmak müthiş keyifli. O uzunluktaki sakalda kapalı tarak aynı tadı vermez.
(12/05/2019, Saat: 14:26)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önemli değil komşum. Uzun sakalda (şöyle en az bir haftalık) açık taraklı başlık kullanmak müthiş keyifli. O uzunluktaki sakalda kapalı tarak aynı tadı vermez.
@sfenks komşum yüzümde tam 1 haftalık sakal var şu an ama ramazan sonuna kadar uzatmaya devam edip bayramda ustura ile dalmayı düşünüyorum. Bahsettiğiniz olaya da kesinlikle katılıyorum, uzun sakalda açık tarak muazzam.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,690 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,248 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 2,993 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,464 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,548 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,303 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Tanışma tavsiye !! Ramo26 22 8,015 20/08/2020, Saat: 01:17
Son Yorum: korgunv
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,566 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,616 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,919 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: