brükseldeki biri için tavsiyeleriniz?
hocam benim demek istediğim şu:
ayarlı bir makine aralık olarak ayarsız bir makinenin aralığına denk gelen bir aralığa sahip olabilir. Ancak bu aynı karakterde tıraş elde edebileceğiniz manasına gelmez (ben böyle tecrübe ettim). Sevenleri karşı çıkabilir belki (muhtemelen de haklı olarak), elimde 4 tane farklı gillette makine var (2 slim, 1 aristocrat ve 1 Superspeed) güzel makineler olmalarına rağmen, belki denemeye ve öğrenmeye üşenmemden dolayı EJ tadında tıraşları olamıyorum. sanırım sap ağırlığı, belki sapın uzunluğu, ne bileyim bir sebepten olmuyor. yani sözün özü ayarlı makine alırken motiv-faktörünüz "ayarsız makinelerin aralıklarına da sahip olurum" olmasın. hayal kırıklığı olabilir. EJ ve futuru aynı partide almıştım. ilk başlarda futur önde gidiyordu, sonradan elime almaz oldum futuru. insanın zamanla tıraş karakteri de oturuyor ve beklentiler değişiyor. o yüzden ben de (ne yakından gördümne de elime aldım) progress'in içinde bir EJ89 yattığı fikrine şüpheci yaklaşıyorum (dikkat: inanmıyorum veya olmaz demiyorum-olabilir). Dostane bir hatırlatma Wink

ayrıca herkesin cildinin ve sakallarının farklı yapıda olduğunu da hatırlatmama gerek yok. Bende bir cinslik var belki de Smile. Milletin deli gibi aldığı, hastası olduğu gillette makineler varken EJmi kullanılır diyenlere de hak veriyorum.. Ne diyeyim Smile
Saygılarımla

(11/06/2012, Saat: 21:34)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur kesim hissinde tamam bize kurbanlik gibi yaklasiyor eyvallah ona lafim yok ama ben progressin icinde bir ej89 yattigini dusunuyorum hangi ayarindaysa o ayarinda olsun 3ten4e gecerken bir mesafede olsun ama oralarda bir yerde jiletin sakala degerken yakalanan acida progress, icinde bir ej89 barindirmali diye dusunuyorum. Neyse uzatmiyim neticede hipotezimin pesinden gidecek kadar sizler kadar bilgili degilim ve neticede sizden ogrendiklerim isiginda birseyler atip tutuyorum hocaya karsi cikilmaz Smile
Hocam isin icine sap map girerse eyvallah tabiki biri digerini yasatmayacak bir parmagimiz bile digeriyle es degil Smile Benim sadece savundugum jileti aletler tutarken bir noktada es sekilde tutmalari yoksa bize yasattigi zevkler degil Smile

Bende tum aletlerden ayri ayri zevk aliyorum. Eski Gillettelerle tiras olurken yasanmislarin golgesinde tiras oluyorum. Benden once makineye sahip olanlari dusunuyorum bir gun benim de bundan onceki sahipleri gibi yaslanacagimi hatirlatiyor. Ornegin 1938 model Aristocratin ilk sahibi aleti edinirken 18 yasinda olmus olsa 20 dogumlu yapar kendisini ve belki de simdi hayatta degildir. Ama onun tiras alet ile 2012 de adamin teki tiras oluyor dusuncesi bile guzel Smile

Ben de elimdeki "0" aletleri daha cok seviyorum. Benden sonrakilere hatirlatacak bir alet biraksam derlerki "Babam bununla tiras oluyordu" aleti benimle ozdeslestirirler ama ikinci sahibi oldugum urunler icin bu yaklasim yakisik almaz ne biliyim boyle sacma dusuncelerdeyim Smile

(11/06/2012, Saat: 23:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam benim demek istediğim şu:
ayarlı bir makine aralık olarak ayarsız bir makinenin aralığına denk gelen bir aralığa sahip olabilir. Ancak bu aynı karakterde tıraş elde edebileceğiniz manasına gelmez (ben böyle tecrübe ettim). Sevenleri karşı çıkabilir belki (muhtemelen de haklı olarak), elimde 4 tane farklı gillette makine var (2 slim, 1 aristocrat ve 1 Superspeed) güzel makineler olmalarına rağmen, belki denemeye ve öğrenmeye üşenmemden dolayı EJ tadında tıraşları olamıyorum. sanırım sap ağırlığı, belki sapın uzunluğu, ne bileyim bir sebepten olmuyor. yani sözün özü ayarlı makine alırken motiv-faktörünüz "ayarsız makinelerin aralıklarına da sahip olurum" olmasın. hayal kırıklığı olabilir. EJ ve futuru aynı partide almıştım. ilk başlarda futur önde gidiyordu, sonradan elime almaz oldum futuru. insanın zamanla tıraş karakteri de oturuyor ve beklentiler değişiyor. o yüzden ben de (ne yakından gördümne de elime aldım) progress'in içinde bir EJ89 yattığı fikrine şüpheci yaklaşıyorum (dikkat: inanmıyorum veya olmaz demiyorum-olabilir). Dostane bir hatırlatma Wink

ayrıca herkesin cildinin ve sakallarının farklı yapıda olduğunu da hatırlatmama gerek yok. Bende bir cinslik var belki de Smile. Milletin deli gibi aldığı, hastası olduğu gillette makineler varken EJmi kullanılır diyenlere de hak veriyorum.. Ne diyeyim Smile
Saygılarımla

(11/06/2012, Saat: 21:34)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur kesim hissinde tamam bize kurbanlik gibi yaklasiyor eyvallah ona lafim yok ama ben progressin icinde bir ej89 yattigini dusunuyorum hangi ayarindaysa o ayarinda olsun 3ten4e gecerken bir mesafede olsun ama oralarda bir yerde jiletin sakala degerken yakalanan acida progress, icinde bir ej89 barindirmali diye dusunuyorum. Neyse uzatmiyim neticede hipotezimin pesinden gidecek kadar sizler kadar bilgili degilim ve neticede sizden ogrendiklerim isiginda birseyler atip tutuyorum hocaya karsi cikilmaz Smile
selam,
bu yazdığım satırlar tamamen ''ihtilaf'' isimli üyenin doğru anlaşılması içindir,kimseye cevap,dokundurma,tekzip,kinaye ve laf atma için değildir.önemli olan anlaşılmaktır ihtilaf'a düşmemektir

eleştirdiğim ürünleri kullanan tıraş severler bana katılır yada katılmaz,eleştiri odağımız kişiler, beğeniler yada kişilerin beğenileri değil sadece ürünler...

kullandığımız ürünler için olumsuz eleştiriler yapılsa ben rahatsız olmam yada olumlu eleştiriler yapılsada sevinmem çünkü bunlar birer ürün ve ben ürünün taraftarı yada fanı değilim.bilinçli ve aklen geleneksel tıraşın taraftarıyım

örnek ;

arko sabun benim için bir klasik, bunun yanında çabuk kuruyor cildi nemlendirmiyor, arkoyu sevmeyenler olumsuz eleştirenler varsa ,hatta tavsiye etmiyorlarsa ne yapayım benim bu arkadaşlara diyeceğim arko varken başka sabun almak lükse kaçmaktır,onlar diyecek tıraş işi zaten lüks ,ben kendim kiloya yakın ithal sabun aldım ve tartışmalar uzayıp gidecek,ben sadece arko kullansamda tavsiye etmeyip kullanmayanlara bir iki espiri mizah kırıntısı yapacağım sonra '' zevkler ve renkler'' deyip konuyu tatlıya bağlayacağım,arkonun ispat ve savunma için bana ihtiyacı yok hem olsa bile benden daha sıkı tıraşseverler elbet vardır.

kullandığımız aletler hem ikon hem fetiş hemde asistanımız sonuçta hepsi geleneksel tıraşı zevkli hale getirmek için birer oyuncak,oyun değişmez ama oyuncaklar değişir

saygılar
tavsiye veren ustalara teker teker teşekkürü bir borç biliyorum efendim.tek tek alıntı yaparak teşekkür etmek istemedim bir 5 sayfa uzardı konu Big Grin

son durum şu: çarşamba günü gidiyorum mühle r89 alıyorum.bazı ustalar progress demişti ayarlı diye r89 alayım diyorum.ileride işe girince çeşit yapmaya başlarım.

son olarak 1 ya da 2 günlük bıyık ve sakalımsılarımın resmi Big Grin belki makine tavsiyeniz daha kolay olabilir bu resimle...

http://imageshack.us/photo/my-images/4/img0479rh.jpg/
(12/06/2012, Saat: 02:25)emredogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavsiye veren ustalara teker teker teşekkürü bir borç biliyorum efendim.tek tek alıntı yaparak teşekkür etmek istemedim bir 5 sayfa uzardı konu Big Grin

son durum şu: çarşamba günü gidiyorum mühle r89 alıyorum.bazı ustalar progress demişti ayarlı diye r89 alayım diyorum.ileride işe girince çeşit yapmaya başlarım.

son olarak 1 ya da 2 günlük bıyık ve sakalımsılarımın resmi Big Grin belki makine tavsiyeniz daha kolay olabilir bu resimle...

selam,sevgili emre doğan o kadar sakalın vardı madem Smile bizi uğraştırdın Sleepy şaka bir yana uzun yılların ve uzun sakalların olsun
saygılar
(12/06/2012, Saat: 07:40)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/06/2012, Saat: 02:25)emredogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavsiye veren ustalara teker teker teşekkürü bir borç biliyorum efendim.tek tek alıntı yaparak teşekkür etmek istemedim bir 5 sayfa uzardı konu Big Grin

selam,sevgili emre doğan o kadar sakalın vardı madem Smile bizi uğraştırdın Sleepy şaka bir yana uzun yılların ve uzun sakalların olsun
saygılar

+1
Smile olayı dışarıdan seyrettim de bayağı gerildi bir ara, hepsi çift kale maç içinmiş meğer Tongue
memleket kurtulana kadar siyah
güle güle kullan diyeliilm emre o zaman. ama sonra da bir merkür al ki şu kadar tartıştğımıza değsin Smile
şaka bir yana merkür de çok kaliteli bir marka olmakla beraber sana yeni bulaştığı için bu geleneksel tıraş mikrobu daha düşük fiyatlı olan mühleyi tercih etmiş olmanı saygıyla karşılıyorum.
Saygılarımla

resimden gordugum kadariyla mild makine yakisir.
Arkadaslar geleneksel tıraş adına ne varsa modern tıraşa gore iyidir. Tabac ta oyle Merkur de vs yeter ki kaliteli urunler olsunlar.

Tabac berbat bir urundur demek ayıp olur. Guzel bitincede alacagim bir urun sadece su var fiyatıyla kıyaslayınca performansını ondan biraz daha dusuk mesela erasmic de guzel sonuc veriyor.

Parker icin iyi mesajlar almadım ve vazgectim. Bir makine daha almak istiyorum anca kararsızım. Merkur 34c mi yoksa Muhle'm yok bir Muhle mi? ED serisinden devam mi? kararsızım.

Aşağıdaki video da 10. saniyedeki soz bu kullanıdıgımz urunler icin bir gonderme gibi. Hepsini seviyorum Smile kaldi her gun tıraş olmak tahriş kıl donemesi yasamamak neredeyse 15 yıldır tıraş olan ben icin muhtesem bir rahatlık.

hahaha Big Grin keşke baştan koysaydım da şu resmi 4-5 mesajda halleseydik.konu ateş hattı gibi oldu Big Grin

yorumlar için tekrar teşekkürler arkadaşlar.mühle r89 ile başlayıp,2-3 sene içinde merkur progress ya da futura geçmeyi planlıyorum...

Saygılarımla,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,575 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,338 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,826 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  Köpüğünüzün olduğunu anlamak için kriterleriniz nedir? kantona 16 6,236 16/06/2020, Saat: 01:52
Son Yorum: kantona
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 10,004 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Kuru Cilt için Öneriler dearlord 6 3,015 08/04/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dikdik_s
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,358 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  Sert sakalına yıllardır çare bulamamış birine tavsiyeleriniz arrowcrown 32 16,374 04/09/2018, Saat: 10:59
Son Yorum: posicor
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,184 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 40,023 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: