brükseldeki biri için tavsiyeleriniz?
hocam merkür de alacaksanız dükkan fiyatı ile internet fiyatlarını bi karşılaştırmayı unutmayın. ben almanyada dükkanlarda merkür makinelerin daha pahalı olduğuna bizzat şahit oldum.
Saygılarımla
Dostum bu merkür işe yaramaz tütü kaka sakın almayın politikasına karşıyım. İsyanım ondandır. Hatta iki parça HD sap yapısı o kadar hoşuma gidiyor ki ileride 34C alabilirim.
peki hocam Undecided
aslında öyle bir politika değil de daha ucuza daha kaliteli işçilik ve malzeme varken bana merkür israf gibi geliyor.
tabii ki bir EJ veya mühle aynı kafaya çeşit çeşit sap yaparak merkür ile başedemez. haliyle insan merküre mecbur kalıyor. şahsi düşüncem, yeni DE tıraş-sever ilk kaliteli makinesini EJ veya mühle alarak başlamalı. mildlık agresiflik açısından demiyorum, bu işin tadını almak açısından diyorum.
hata ettiysek affola.
Saygılarımla

ekleme: ben de ilk fırsatta bir 37c almak istiyorum mesela Smile
(10/06/2012, Saat: 23:03)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum bu merkür işe yaramaz tütü kaka sakın almayın politikasına karşıyım. İsyanım ondandır. Hatta iki parça HD sap yapısı o kadar hoşuma gidiyor ki ileride 34C alabilirim.
konu cahili olarak mazur görün rica ederim sorumu ama merak dayanamadım işte, kullanımı, fiyatı falan es geçerek (iktisat gibi bütün değişenler sabitken Smile) yalnızca malzeme kalitesi ve ağırlık bakımından (çeliğin veya saptaki akriliğin, kaplamanın kalitesi, makinenin dengesi) açısından, en kaliteli bulduğunuz marka hangisi? diğerleri ile arasında ne kadar fark var? eski gilette makinelerin kalitesini duymuştum, günümüzde üretimi süregelmekte olan makinelerden bahsediyorum.
Muhlenin ve sadece muhle R89 un kafasını kullanarak birsürü değişik sapla farklı makineler piyasaya süren Edwin Jagger in makinaları hem fiyat hem de işçilik ve kalite açısından oldukça iyidir. Yine birçoğumuzda bulunan 89 dan hemen hemen herkes memnun.

Ama kalite ve ağırlık derseniz fiyatı da dikkate alınmayacaksa, kaplama kullanmayan komple paslanmaz çelikten imal ikon bulldog saplı birtarafı open comb diğer tarafı closed comb SK9 (iki parçalı) veya S3S (üç parçalı) diyorum, tıraş karakterini bilmemekle beraber bu fiyatlara makina almayı şimdilik aşırı lüks olarak nitelendiriyorum.(kedi-ciğer ilişkisi)

http://ikonrazors.com/shopping/index.php...cts_id=111

wpc3ddbabe_05.jpg
8776801nbs.jpg
selam,
gün gelecek muhle tto ve ayarlı tto yapacak...
merkurde hala kusurlu ve çapaklı makineleri yapmaya devam edecek...
bugünlerde progress almayı düşünüyorum,her aldığım ürünün reklamını gözü kapalı yapmam,37c slant aldım kusurlarını yazdım...
yıl 2012 adamlar hala çapaklı kusurlu makine yapıyorsa eleştirmeyelimmi,tıraş severler hala yarım asırlık gillette peşinde koşuyorsa merkur almayı bilemedikleri içinmi

şöyle demek gerekir evet 2012 yılındayız merkur muhle kadar kaliteli yapamıyor,pazarıda ele geçirdiği için bu kalite talep oranıyla bu trend'e devam ediyor

saygılar
Merkurun capaksiz uretememesi (ki bu konuya pek katilamayacagim urunumde kusur bulamadim) iscilik sorunu saymamaliyiz belki urunlerin montajini %100 guvenirlilik ile yapmiyorlardir fiyatlari uygun tutmak icin prosesleri kisaltmislardir bilemem ama muhlenin de tto makine yapamayacak kadar muhendislik bilgisinden yoksun olacak hali yok piyasa danisikli dovus seklinde ilerliyordur ikisinin de cikari var ki noksanliklarini kapatmiyorlar ne biliyim Smile adam gibi markalar neden tto yapmiyor bende anlamiyorum ayrica sade degil adjustable tto yapmalilar
ahh nerde!!!
gelsin ve gillette ayarinda olsun kalite olarak (muhle'ye daha aşağısını yakıştıramam zaten) isterse 100 euro olsun borç harç alıcam. söz....

psycho sanırım feather da komple paslanmaz ve bana sorarsan daha kibar ve kullanışlı duruyor ikon a göre. bu burun altına filan girmez gibi duruyor. futur kadar kafası var resme bakınca Smile

ohtararan hocam.. ben açıkçası EJ'yi tek geçiyorum. mühle ile beraber geliştirdikleri kafa aynı olmasına rağmen sanki biraz daha kaliteli gibi geliyor bana EJ. mühlede dikkatli inceleyince belli olan çok hafif imalat kusurları var kafanın iç kısımlarında. ama tıraş açısından bir fark yok. hatta mühlenin saplarını daha beğendiğimi belirtmeliyim.

Saygılarımla

(11/06/2012, Saat: 01:16)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam,
bugünlerde progress almayı düşünüyorum,her aldığım ürünün reklamını gözü kapalı yapmam,37c slant aldım kusurlarını yazdım...
yıl 2012 adamlar hala çapaklı kusurlu makine yapıyorsa eleştirmeyelimmi,tıraş severler hala yarım asırlık gillette peşinde koşuyorsa merkur almayı bilemedikleri içinmi

şöyle demek gerekir evet 2012 yılındayız merkur muhle kadar kaliteli yapamıyor,pazarıda ele geçirdiği için bu kalite talep oranıyla bu trend'e devam ediyor

saygılar
(11/06/2012, Saat: 01:16)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam,

saygılar

Saygıdeğer arkadaşım,
Ben de en az sizin kadar isterim muhle tto yapsın ayarlı tto yapsın hatta körelmeyen jilet bile yapsın. Ama Merkurdeki ürün çeşitliliği malesef muhlede yok. Sizdeki ürün hatalı diye tamamının hatalı olduğunu nereden çıkartabiliyorsunuz anlamış değilim. Hatalı ürününüz konusunda satıcı ya da üreticiye ulaşmayı denediniz mi?

Merkur almayı bilmeyenler neden muhle almıyor da gillette peşinde koşuyor? Gillette yi bu husustan ayrı tutmak lazım, elmayla armutu kıyaslamayalım.

Ben sadece merkur tavsiyesi isteyen arkadaşa
"muhle varken merkur almak , mercedes den inip opele binmek olur"
dediğiniz için sorunsuz bir merkur sahibi olarak rahatsız oldum. Mevzu bundan ibarettir.
Saygılarımla...
@Papazeriği
Dostum, ohtararan hocam ağırlık demiş ya hani o bakımdan feather biraz hafif kalır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,575 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,338 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,826 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  Köpüğünüzün olduğunu anlamak için kriterleriniz nedir? kantona 16 6,236 16/06/2020, Saat: 01:52
Son Yorum: kantona
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 10,004 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Kuru Cilt için Öneriler dearlord 6 3,015 08/04/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dikdik_s
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,358 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  Sert sakalına yıllardır çare bulamamış birine tavsiyeleriniz arrowcrown 32 16,373 04/09/2018, Saat: 10:59
Son Yorum: posicor
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,183 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 40,023 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: