Sağlık
Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
2 yıl önceydi, doktor "2 gün sonra gel ameliyat edelim" diyince sanki diş çektirecekmişim gibi paldır küldür ameliyat olmuştum. Ameliyat olacak, bir gün sonra taksiye atlayıp eve gidecektim Big Grin  maceraya girmişim.

Genel anestezi ile her iki kasıktan açık ameliyat oldum. Sizi korkutmak istemem ama 12 yıl öncesinde bel fıtığından ameliyat olduğumdakinden daha çok sıkıntı çektim. Ameliyat sonrası 1 ay ciddi anlamda ağrılar çektim, ilk 1 hafta yardım almadan ayağa kalkmam mümkün olmadı, resmen yatalak kaldım 1 ay kadar. Karın bölgesindeki iki taraflı doku kesildiği için ayakta durmakta zorlandım. 45 günlük rapor sonrasında ise 8-10 ay kadar hızlı hareketlerim kısıtlandı, sokakta yürürken dahi yavaşlamam gerekiyordu ağrıdan dolayı. Şu an eski rahatlığıma ulaştım ama o bölgeye dokunduğumda içimdeki malzemeyi hissediyorum. Karın bölgenizdeki ilk tabaka doku açılıp alt tabaka ile üst tabaka doku arasına pencere sinekliği gibi bir malzeme yerleştirilecek, bu iç organların dış tabakaya baskı yapmasını engelleyen tampon görevi görecek.

Felaket tellalı gibi içinizi karartmış oldum, kusura bakmayın. Eminim kapalı ameliyat bu kadar ağır olmayacaktır. Geçmiş olsun.
Komşum geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
Nedir, ne değildir?
Geçmiş olsun komşum. Allah acil şifalar versin. Çağımızın en sım rastlanan sağlik problemi.
@Soner komşum şimdiden geçmiş ola. Tıp sürekli ilerliyor. Doktorunuz açık-kapalı sizin durumunuza en uygunu söyleyecektir. Hastayken google ye yazdığınız da insanın kafası gerçekten karışıyor. 2013 yılında kıl dönmesi ameliyatı olmuştum. Dikişlerim tutmamıştı. 6 aylık çok zor ve çetrefilli süreç geçirmiştim. O zaman doktorum açık ameliyat önermişti. Geçenlerde yine aynı doktorumla sohbet ederken tekrarlarsa artık kapalı ameliyat tekniğinin daha da ilerlediğini bu yönteme geçiş yaptığını söylemişti.
Şimdiye kadar 2 ameliyat geçirdim. Biri  genel anestezi diğeri lokal anesteziydi. Aynı anda ameliyata girdiğim oda arkadaşımda narkozun yan etkisi(mide bulantısı, baş dönmesi, kusma) oldu. Bende neredeyse hiç etki olmadı. Benim dikişlerim tutmadı ama arkadaşımda problem olmadı. Size ameliyat konusunda tavsiyem en önemlisi gönlünüzü ferah tutun. Yüksek moral ve doktora güven bu işin ilacı. Dinlenmeniz esnasında tavsiye edilen şekilde hareket edip kan dolaşımını hızlandırmak, izinler dahilinde duş alıp iyileşmeye katkı sağlamak ve beslenmenize su tüketimine dikkat etmek önemli. Bazı uzmanlar glutamine-bromelain takviyesi öneriyorlar. En güzeli işin uzmanını dinlemek ve güvenmek Smile
Geçmiş olsun komşum
So far so good..
Geçmiş olsun @Soner bey. Acil şifalar dilerim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Soner komşum çok geçmiş olsun.
de te fabula narratur.!
İyi ve güzel temennileriniz için, çok teşekkür ederim dostlarım. Tavsiye ve geçirmiş oldukları tecrübelerini paylaşan arkadaşlarım sizlerde çok sağolun, Allah cümlemize sağlık sıhhat versin.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner;

Ağabey, inşAllah tez zamanda sağlığına kavuşursun dualarım seninle güzel haberlerini bekliyoruz.

Çok geçmiş olsun,
Saygı ve Sevgilerimle
Gürkan.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: