Günün Tıraşı (SOTD)
Tipsoft manchurian
Progress (1.5)
wilkinson jilet
Tobs J.S krem
Esmen mandalina kolonyası
-------------
wilkinson jileti ilk kullanışım.Keskinliği benim için yetersiz.Bıyık ve çene bölgesinde çok zorlandı. Ama tıraş sonrası hissiyatı oldukça rahat
Sakalı çok sert olmayanlar, günlük tıraş olanlar için çok konforlu olabilir.
Kolonya: Rebul mandalinayı bayık bulanlar için ideal.
Oldukça ferah bir kolonya, denemeye değer.
Mach 3
Tipsoft Silvertip
Cella sabun
Speick Balm;
i.h.a şap ve pürüzsüz tıraş..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
72vpz6.jpg

Jaguar 117/24 Fırça
Arko Tıraş Sabunu
1.perde Perma-Sharp Eski Yeşil Kırık Jilet
2.perde Polsilver Stainless (Perma 4.kez kullanıldığı ve keskinliğini kaybedip sakal bıraktığı için 2.perdeye geçtim uzun zamandır tek olurdum hep)
Gillette Tıraş Sonrası Balsam (Buna alıştım ne zamandır çok hoşuma gidiyor daha bitmedi bayağı gitti)
Yuma tıraş aleti

20 günlük sakalımın sivilce yapmaya başladığını fark eder etmez kestim bugün ilk defa tıraşta yanma oldu o da heralde sivilceyi görmeyip jilet vurduğumdan oldu.Pek keyifli tıraş olduğunu söyleyemem sırf sivilce olmasın diye tıraş oldum.Polsilver denedim ilk defa çok konforlu kayıyor harika bişey.Ama şu açıdan da sevindirici oldu bu tıraş fırça sabun yutmayı azaltmaya başladı ona da alışıyorum yavaş yavaş.Her ne kadar o tam sıcak köpüğü yakalayamasam da.Hayırlısı olsun günler çabuk geçiyor yine uzatırım öyle keserim Smile
-Colonel Conk Almond
-Wilkinson DE
-Wilkinson jilet (3. tıraş)
-Tipsoft Finest
-Nivea SilverProtect as losyon

3. de attım jileti, testiremiyorum ömürlerini. Totalde de 3. tıraşım zaten jiletle. Big GrinBig Grin
@ts9funk pürüzsüz ve rahat tıraş olmanız iyi haber.

@Kalfa sakalı çok uzatınca daha çok çekme, tahriş olmuyor mu? Çok uzatmadan haftada 1 tıraş olsanız daha rahat edersiniz bence.

@ Aleksey 3 kaliteli bir jilet için bile iyi bir sayı. Hangi jilet olursa olsun 3, en fazla 4 tıraş yeterli bence.

Sıhhatler olsun komşular.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(19/12/2014, Saat: 20:59)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kalfa sakalı çok uzatınca daha çok çekme, tahriş olmuyor mu? Çok uzatmadan haftada 1 tıraş olsanız daha rahat edersiniz bence.

Abi teşekkür ederim gerçekten yüzüm iyi rahatladı.Aslında biraz daha uzatırdım da kaşınma oluyordu derslerde falan rahatsız etti.Sonra eve geldim işte hazır cuma günü tıraş olayım hafta sonuda dinlenir p.tesi kirli sakal halinde giderim diye düşündüm.Tavsiyeleriniz için saolun.Asıl soruyu cevaplamamışım.Tahriş problemim yok abi çok şükür genelde 2 haftada 3 haftada 1 kesiyorum ama bazen düğün vs.özel durumlarda 1 hafta da oluyor.Yalnız kullandığım bi krem var arko nem zeytinyağlı o suratımı yağlandırdı heralde sivilce yaptı ufak 1-2 tane hiç olmazdı.Belki de kremden değildir mısır patlağı yemiştim o da yapabilir ama çok da yağlı değildi bilemedim Smile Hayırlısı olsun herkese saatler olsun.
(19/12/2014, Saat: 20:59)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ Aleksey 3 kaliteli bir jilet için bile iyi bir sayı. Hangi jilet olursa olsun 3, en fazla 4 tıraş yeterli bence.

Sağol Chinaski, blue3 kullanat kullanırken ilkini iki tıraşta atmıştım, sonra baktım martin amca 40 tıraş diyor. Bunda da 3 tane çıkardım ama okuduğum kadarıyla ortalama 3 görmüştüm, hissetmeden bıraktım. Elimde daha bir paket daha wilkinson, bir paket de astra blue var. Derby gelecek büyük ihtimalle EJ89la beraber, bir ara da Impa'dan bir kaç 5li paket jilet daha sipariş etmeyi planlıyorum. Bir gelemedi ingiltere'den. Sad
(19/12/2014, Saat: 23:12)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağol Chinaski, blue3 kullanat kullanırken ilkini iki tıraşta atmıştım, sonra baktım martin amca 40 tıraş diyor. Bunda da 3 tane çıkardım ama okuduğum kadarıyla ortalama 3 görmüştüm, hissetmeden bıraktım. Elimde daha bir paket daha wilkinson, bir paket de astra blue var. Derby gelecek büyük ihtimalle EJ89la beraber, bir ara da Impa'dan bir kaç 5li paket jilet daha sipariş etmeyi planlıyorum. Bir gelemedi ingiltere'den. Sad
Martin amcanın 40 tıraş dediği blue3 kullan at olan değil, kartuş olan blue3 bildiğim kadarıyla. Kartuşlar daha uzun ömürlü olur
182422437zka.jpg
(19/12/2014, Saat: 23:21)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amcanın 40 tıraş dediği blue3 kullan at olan değil, kartuş olan blue3 bildiğim kadarıyla. Kartuşlar daha uzun ömürlü olur
182422437zka.jpg

Doğrudur ama başlıkta kullanat ile aynı deneyi yapan bir kullanıcı daha vardı yanlış hatırlamıyorsam. Allahtan Wilkinson geldi de DE alıştırmaları yapmaya başladık, gerek kalmadı blue3lere.
bir kartuşla 40 tıraş Huh
ben gillettenin satış müdürü olsam ve bunu duysam piyasaya tek kartuşluk paketler sürerim ve 20 tl fiyat koyarım anca kurtarırBig Grin
neyseki genelinde bunları 3-5 seferden fazla kullanmayan bir dolu insan varda bu ürünlere yapışan "çok kaliteli" algısı biraz zarar görüyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,807 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,209 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,394 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,574 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,826 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,272 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,238 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: