Günün Tıraşı (SOTD)
(29/11/2014, Saat: 18:03)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *T&H Super Badger
*TOBS Greyfurt
*McLEAN, BLACK & CO
*Ev yapımı Greyfurt Losyon

Öncelikle usturamı bilediği ve sapı yeniden taktığı için @Chinaski komşuma çok teşekkür ederim=)

Bugün TOBS kremi biraz fazla köpürtmüşüm herhalde 5-6 perdelik köpük yaptım tasta sonrada ziyan olmasına dayanamadım 3 perde tıraş oldum sonuç; tahrişsiz ve pürüzsüz bir cilt=)

Bu losyon yaklaşık 1-1,5 aydır olgunlaşmak için bekliyordu dün şişeleyip katkılarını koydum bugünde denemesini yaptım. İçinde sadece greyfurt kabuğu var, rengi ilk başta pembe ile kırmızı arasıydı ama cadı fındığı özü kattıktan sonra böyle bulanık turuncu bir hal aldı.

İçinde sadece greyfurt kabuğu olmasına rağmen nedense tatlı portakal gibi kokuyor yani TOBS Greyfurtun o buram buram greyfurt meyvesi kokusu yok. Ayrıca içine mentol koymamama rağmen nasıl olduysa artık çok tatlı bir mentolü var. Hani klasik tıraş ürünlerindeki yüzünüde buz gezdiriyormuşçasına gelen bir mentol değil ama yüzünüze soğuk su çarpmış gibi yapan ferahlatıcı ve yatıştırıcı bir etki.

cbebdde04aa8c6fb1bbf651dcc52e014.jpg
Sıhhatler olsun Straht komşum. Sizin losyonlari merak etmiyorum desem yalan olur, bendeki bitmek üzere de Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(29/11/2014, Saat: 18:03)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *T&H Super Badger
*TOBS Greyfurt
*McLEAN, BLACK & CO
*Ev yapımı Greyfurt Losyon

Öncelikle usturamı bilediği ve sapı yeniden taktığı için @Chinaski komşuma çok teşekkür ederim=)

Bugün TOBS kremi biraz fazla köpürtmüşüm herhalde 5-6 perdelik köpük yaptım tasta sonrada ziyan olmasına dayanamadım 3 perde tıraş oldum sonuç; tahrişsiz ve pürüzsüz bir cilt=)

Bu losyon yaklaşık 1-1,5 aydır olgunlaşmak için bekliyordu dün şişeleyip katkılarını koydum bugünde denemesini yaptım. İçinde sadece greyfurt kabuğu var, rengi ilk başta pembe ile kırmızı arasıydı ama cadı fındığı özü kattıktan sonra böyle bulanık turuncu bir hal aldı.

İçinde sadece greyfurt kabuğu olmasına rağmen nedense tatlı portakal gibi kokuyor yani TOBS Greyfurtun o buram buram greyfurt meyvesi kokusu yok. Ayrıca içine mentol koymamış olmama rağmen nasıl olduysa artık çok tatlı bir mentolü var. Hani klasik tıraş ürünlerindeki yüzünüde buz gezdiriyormuşçasına gelen bir mentol değil ama yüzünüze soğuk su çarpmış gibi yapan ferahlatıcı ve yatıştırıcı bir etki.

Sıhhatler olsun. Losyon tariflerinizi DIY bölümünde paylaşsanız belki biz de deneyebiliriz kendi losyonlarımızı üretmeyi. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Chinaski

Komşum valla yapabildiğimce farklı şeyler denemeye çalışıyorum. Güzel bir tarif oturtunca litreyle üretime geçicem.

@cihankeskin

Komşum, şundan şu kadar gram bundan bu kadar diye tarif vermem çoğu zaman mümkün olmuyor ;çünkü malzemelerin çoğu meyve kabukları veya baharatlar. Organik oldukları için değişken çok, tarif aynı bile olsa koku değişken olabiliyor. Yinede çok organik bileşeni olmayan tariflerimden yazarım.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

• Nivea krem
  • Semogue SOC bristle fırça
  • George Butler 'Keen' ustura
  • The Ral Shaving.Co balm
30w3035.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Rimei
Kai jilet
M3 anti irritation köpük
Derby çubuk sabun
Wilkinson fırça

Bir süredir ilk perdeyi köpükle, 2. perdeyi ise sabunla oluyorum. Açıkçası kullandığım köpük derby sabundan daha koruyucu geliyor bana. Bugün ilk defa kai jiletle tıraş oldum. Korktuğum gibi aşırı keskin, çizmeye meraklı bir jiletle karşılaşmadım. Aksine şimdiye kadarki en tahrişsiz tıraşı oldum. Yalnız hafif kabaca ve keserken biraz sesli. Belki perma gibi akmadı yüzümde ama kesip çizecek hissi de vermedi, asla rapira gibi de kör ve zor bir jilet değildi. Çok çok konforlu bir jilet olduğunu düşünüyorum ilk tıraşım sonrasında. Bakalım bu performansı ne kadar devam edecek?
14c906b132275e217328b11d7d8009c3.jpg

Tabac
Merkur 38c + astra mavi
Omega 49

Kahvemi içe içe tıraş oldum ve aklıma tekrar giren cekmecedeki pipom ve paketin diplerinde kalan son tutunler ile güzel bir pazar tıraşı sonunda tüttürdüm.
Neselendim kendimi dışarı atacağım.
Herkese güzel pazarlar olsun.

Not: fotoğrafı idare edin, anca bu kadar benden.Smile
(30/11/2014, Saat: 14:35)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 14c906b132275e217328b11d7d8009c3.jpg

Tabac
Merkur 38c + astra mavi
Omega 49

Kahvemi içe içe tıraş oldum ve aklıma tekrar giren cekmecedeki pipom ve paketin diplerinde kalan son tutunler ile güzel bir pazar tıraşı sonunda tüttürdüm.
Neselendim kendimi dışarı atacağım.
Herkese güzel pazarlar olsun.

Not: fotoğrafı idare edin, anca bu kadar benden.Smile

Bence fotoğraf ta, tıraş ta gayet güzel olmuş bayercy üstad Smile. Sıhhatler olsun.
(30/11/2014, Saat: 15:14)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence fotoğraf ta, tıraş ta gayet güzel olmuş bayercy üstad Smile. Sıhhatler olsun.
Teşekkür ederim üstadım, sağolunSmile
105cu2d.jpg

Üç perde, sinek kaydı. Jilet bence herşeyden önemli. Son tecrübelerime bakarak bunu söyleyebilirim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
465be339670242e1f001646148ec0162.jpg vander Hagen sabunla 3.traşım bana Şap kullanımını unutturdu Smile 4 günlük sakalım vardı.nemlendirmesi koruyuculuğunu şimdiye kadar kullandığım hiçbir sabun ve kremde yok.emin olmak için hem progress hem mühle r89 la denedim hatta mavi ve yeşil astra ayrıca gilett 7c'lock jiletleride kullandım tıraştaki konforun sebebinden emin olmak için.sıfır tahriş ve yanma,hatta ilginçtir sabun fırçanın kıllarına bile iyi geldi ipeksi bir hale geldilerSmile daha önceki sabun ve kremlerde ne kadar durulasamda fırçada kireç kalıntısı şeklinde beyazlıklar kalıyordu bu sabunda ise fırçanın kılları çok diri ve parlak kalıyor kuruyunca.proraso Tıraş öncesi kremi ilk kez kullandım mentol ferahlığı çok Hoşuma gitti hatta forumdaki yorumlar üzerine Tıraş sonrasında da kullandım,Tıraş sonrasındaki kullanımı açıkcası daha çok Hoşuma gitti başka bir ürün kullanmadım ferahlığın keyfi daha uzun sürsün diye,herkese keyifli traşlar Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,602 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,293 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,217 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: